Підсумки 2018 року підбили. Про програму святкування Нового року та Різдва написали. Гороскопом на 2019-ий із читачами поділилися. Ніби все встигли, можна й по келиху шампана з мандаринками – і до зустрічі в новому році.
Стоп, не так швидко! А хто, як не ми, розкаже, як той Новий рік зустрічати? Яке вбрання обрати – таке, щоб було і гарне, і зручне? Які наїдки готувати, аби вишукано і без зайвого клопоту? “Львівська Пошта” радить, як підготуватися до новорічної ночі та організувати свято без надзусиль.
Вічна проблема: у що вдягнутися?
Що ж, поради щодо вибору вбрання до свята однакові для всіх, незалежно від того, вірите ви китайському гороскопу, за яким 2019-ий буде роком Жовтої (або Коричневої) Земляної Свині, чи не вірите. Більшість дизайнерів, стилістів та тендсеттерів світу на весь наступний рік дають нам схожі підказки, почувши головну з яких, ми, жінки, нарешті зможемо видихнути та відчути полегшення. За їхніми твердженнями, святковий одяг має бути перш за все зручним! Жодних корсетів, обтислих суконь, чудернацьких моделей. Фасони вільного крою, тканини легкі. Загалом упродовж 2019-го в моді будуть шовк, оксамит і атлас.
З кольором визначитися ще простіше. Обираючи вбрання для новорічної ночі, віддавайте перевагу жовтим, помаранчевим і коричневим кольорам, лимонному, пісочному, охристому, теракотовому, горіховому, мідному, медовому, гірчичному. Також вам мають сподобатися легкі та світлі відтінки: зверніть увагу на кремовий, тілесний, ванільний, персиковий. До слова, пастельні й димчасті відтінки насправді дуже індивідуальні та яскраві, а ще вони чудово підкреслюють хороший смак. Шукаєте більш класичні, але яскраві варіанти? Тоді ідеальним вибором будуть білий, чорний (у поєднанні із золотом), червоний, смарагдовий, відтінки сірого та синього кольорів. Зауважимо, що всі перелічені нами кольори будуть модні впродовж усього 2019-го.
Більш стриманих і консервативних жінок одразу попереджаємо: тільки не лякайтеся і не критикуйте, якщо зауважите на забаві колежанку чи юнку в дуже яскравому вбранні. Бо цього року можна буде побачити ледь не все: блискітки, лелітки, перлинки, стрази, камінці, мереживо, пір’я, бахрому, штучне хутро, металізовані тканини, навіть люрекс. Тож якщо ви одна із шанувальниць яскравих образів – ваш час настав! Тільки майте відчуття міри: якщо вже обираєте з цього переліку – зупиніться на чомусь одному!
Максі, міді чи міні?
Насправді, як і щороку, однозначної відповіді на це запитання ви не знайдете. Взагалі у 2019-ому дизайнери пропонують чимало варіантів довжини і фасонів. У моді й далі будуть довгі сукні. Хочете стати у новорічну ніч принцесою – оберіть сукню з пишною спідницею, грецькою богинею – довгу туніку. Якщо вам до душі коротке вбрання, сміливо купуйте плаття-бебідол, сукню-сорочку чи класичну маленьку чорну сукню. Прихильниці довжини міді можуть зупинити свій вибір на сукні з прямою спідницею чи на запах.
Однак це тільки початок. Одним із трендів, зокрема й для святкових виходів у світ, буде комбінезон. Тож сміливо обирайте: яскравий чи пастельний, однотонний чи з рослинним принтом, приталений із завуженими штанами чи вільний із широкими? Що б не обрали – не прогадаєте!
Вам подобаються святкові ансамблі зі штанами, але комбінезон – це не ваше? Вирушайте на шопінг по брючний костюм. Цього року він також у моді. Для новорічної вечірки, звичайно, не пасуватиме строгий офісний, зате у білому смокінгу або костюмі вільного крою (до прикладу, відтінків червоного) будете виглядати дуже ефектно.
Не хочете штанів і суконь? З-поміж найновіших дизайнерських рішень є і спідниці: легкі та пишні, багатошарові, з бахромою (міні та міді), А-силуету. Визначтеся, яку хочете, і мерщій по крамницях! Як для новорічного свята, так і впродовж року можете поєднувати спідниці з короткими топами різних відтінків (можна з блискітками) або блузками вільного крою чи на запах.
Взуття і решта образу
Вибором взуття теж особливо не переймайтеся. Перш за все воно, як і вбрання, має бути зручне! Звичайно, для святкового образу пасували б підбори. Але якщо ефектність може обернутися зіпсованим собі та іншим святом, краще не мучте себе. Взагалі у тренді класика – одвічні мешти-човники на тонких каблучках. Тож і з взуттям проблем не буде. Щоправда, модниці для зустрічі Нового року можуть підкреслити вбрання туфельками золотого або срібного кольорів.
І коли, як не у новорічну ніч, варто дозволити собі “відірватися” на макіяжі. Сміливо використовуйте смокі айс, притрушуйте повіки тінями з праймерами, малюйте стрілки чорною і не тільки підводкою, прикрашайте їх стразами чи блискітками. Однак пам’ятайте, що тоді потрібно обирати якісну стійку косметику! Інакше, прийшовши на бал красивою, як Попелюшка, йтимете з нього схожою до гарбуз.
У виборі зачісок також покладайтеся на власне чуття. Основне побажання до святкових укладок – об’єм. Хочете прийти на свято із розпущеним волоссям – підкрутіть його плойкою або накрутіть на бігуді. Кучері знову в моді, а укладка “сексі локони” (саме так вона називається) пасуватиме до будь-якого образу – перевірено багатьма селебритіс світу та українськими зірками! Любите зібране волосся – також не проблема: у 2019-ому будуть в моді усілякі пучки-гульки, косички, хвостики. Не маєте бажання і часу на хитромудру укладку – зробіть легкий безлад на голові, все одно будете “в темі”. Окрім цього, в трендах 2019-го – незвична гривка, розділена надвоє, короткі стрижки, яскраві руді відтінки і кольорове волосся (блакитне, рожеве, зелене, помаранчеве, навіть баклажанове).
З усім цим набором видається, що прикрас можна не вибирати. Та де там! Наступного року можемо сміливо експериментувати із формами, стилями, матеріалами та фактурами. Тільки для початку визначтеся зі стилем та образом. В моді будуть прикраси геометричних форм із металу (від масивних браслетів до витончених підвісок), з перлами, напівдорогоцінним камінням і природними кристалами. Фанатки брошок, радійте! Ними доповнюватимуть образи щонайменше до кінця 2020-го, як і всіма прикрасами у стилі мінімалізму. А от хітом саме 2019 року стануть птахи, точніше браслети, персні, кольє і сережки з їхніми зображеннями.
Тріо канапок: з тунцем і бринзою, буряком і апельсином, з тапенадом
Складники:– з тунцем і бринзою: багет, банка консервованого тунця, 100 г бринзи, зелена цибуля або інша зелень до смаку;
– з буряком і апельсином: півбуханця чорного хліба, півбанки консервованої червоної квасолі, варений буряк, півцибулини, по 2 ст. ложки олії, соєвого соусу, тертого хрону, 0,5 ч. ложки лимонного соку, апельсин;
– з тапенадом: багет, по 100 г зелених і чорних маслин без кісточок, зубчик часнику, 3 кільки (філе), зелень.
Приготування
Для канапок з тунцем і бринзою поріжте багет на скибки, викладіть на деко і потримайте 5 хвилин у духовці при 180 градусах. З консервованого тунця злийте рідину. Бринзу покришіть. Зелень дрібно посічіть. Викладіть на скибочки багета бринзу, потім тунець і присипте зеленню.
Для канапок із буряком та апельсином обберіть буряк і поріжте його на невеличкі шматочки. Цибулю обберіть, дрібно посічіть і зіскліть. Квасолю відцідіть та промийте. Викладіть її в миску з буряком і цибулею, додайте олії, соєвого соусу, хрону і соку лимона, посоліть та поперчіть, збийте у блендері на однорідну масу. Приготованою пастою намастіть скибочки багета і прикрасьте шматочками апельсина.
Канапки з тапенадом роблять так: оливки, часник, каперси і кільку збийте у блендері. Додайте оливкової олії і знову збийте. Викладіть тапенад на хліб і прикрасьте зеленню.
Сирна закуска “Ялинка”
Складники:на масу: 400 г вершкового сиру, 300 г твердого сиру із яскравим смаком, 200 г плавленого сиру, 120 г маринованого перцю, 4 ст. ложки масла, кілька пер зеленої цибулі, по чверті чайної ложки часникового порошку, солі, меленого чорного перцю, зелень до смаку;
на декор: 12 помідорів чері, пучок петрушки, чверть склянки мигдалю, солодкий жовтий перець, асорті з крекерів, хлібних паличок, солеників і сухариків.
Приготування
Заздалегідь викладіть вершковий і плавлений сир із холодильника. Твердий сир натріть на тертці з дрібними вічками. Розтопіть масло. Дрібно посічіть зелену цибулю і маринований перець. Змішайте на малих обертах міксера вершковий і плавлений сир, тертий сир, зелену цибулю, маринований перець, розтоплене масло, часниковий порошок, сіль і перець.
Затягніть миску плівкою і поставте до холодильника як мінімум на годину. Після цього викладіть масу в формі конуса на велику пласку тарілку і розрівняйте поверхню.
Розріжте помідори чері навпіл. Задекоруйте сирну заготовку помідорами і мигдалем. Подрібніть листя петрушки та посипте ним “ялинку”. Легенько втисніть зелень у масу. Виріжте із жовтого перцю зірку і закріпіть її на “ялинці”. Поставте в холодильник до подачі на стіл.
Перед подачею викладіть довкола “ялинки” крекери, хлібні палички, соленики і сухарики.
Фарширована качка: бабусин рецепт
Складники: тушка качки, 350 г качачої або курячої печінки, півбатона, 7 жовтків, 200 г солі, 1,5 склянки молока, по пучку зелені кропу і петрушки, 70 г олії, сіль, чорний мелений перець до смаку.Приготування
Тушку качки добре помийте, обшпарте і покладіть на решітку, щоби стекла вода. Ще раз повторіть цю процедуру, тоді натріть качку сіллю і залиште на 30-40 хвилин.
Тим часом приготуйте начинку: батон (не свіжий, але й не черствий) наріжте на дрібні кубики і залийте молоком. Додайте жовтки і ретельно вимішайте масу руками. Всипте дрібно посічену зелень, приправте сіллю, перцем і знову вимішайте руками, щоб утворилася однорідна маса.
Печінку промийте, обсушіть і обсмажте до готовності, дрібно накрайте, викладіть у масу і ще раз вимішайте.
Струсіть із качки зайву сіль. Зашийте шкіру коло шиї простою ниткою і начиніть тушку, добре втрамбовуючи начинку, щоби качку аж “розперло” в боках.
Зашийте качку, змастіть тушку олією та покладіть у неглибоку пательню або форму для випікання. Долийте туди дві склянки води.
Випікати качку треба впродовж 2 годин при температурі 160-170 градусів. За 40 хвилин від початку готування вона пустить сік, тож від цього часу тушку треба поливати ним кожні 20 хвилин.
За 2 години вийміть качку з духовки, перекладіть із пательні на решітку та готуйте ще 30 хвилин при температурі 180 градусів спинкою догори, для того щоб утворилася апетитна рум’яна скоринка.
Олів’є по-новому
Складники: 400 г копченого індичого філе, 350 г вареного курячого філе, 5 маринованих огірків, 5 яєць, по 3 картоплини і морквини, банка зеленого горошку, по пучку зеленої цибулі і кропу, 250 г майонезу, 2 ч. ложки гірчиці, сіль, чорний мелений перець до смаку.Приготування
Картоплю і моркву вимийте та зваріть у підсоленій воді. Остудіть, обберіть і поріжте на невеликі кубики.
Яйця зваріть на твердо, вистудіть, обберіть і поріжте так, як картоплю.
Так само подрібніть куряче та індиче філе і мариновані огірки.
Цибулю та кріп помийте і дрібно посічіть. Змішайте всі інгредієнти в мисці, приправте сіллю і чорним перцем, заправте майонезом та гірчицею і ретельно вимішайте.
Перед подачею салату до столу прикрасьте його зеленню і шматочками маринованих огірків. На бажанням можна використати для декору варені й обібрані перепелині яйця.
Салат із грушкою та курятиною
Складники: 200 г курячого філе, грушка, 200 г пекінської капусти, 8 помідорів чері, 2 скибки батона, 2 ст. ложки оливкової олії, 1 ч. ложка французької гірчиці в зернах, 0,5 ч. ложки меду, 1 ч. ложка насіння кунжуту сіль, чорний мелений перець до смаку.Приготування
Скибки батона накрайте на кубики і підрум’яньте на сухій пательні.
Духовку розігрійте до 180 градусів. Куряче філе розріжте вздовж на дві частини, посоліть, поперчіть, скропіть оливковою олією. Запікайте філе до готовності 15-20 хвилин. Вистудіть і поріжте на невеликі шматочки.
Капусту промийте, листочки порвіть руками. Помідори також помийте і розріжте кожен навпіл.
Для заправки змішайте оливкову олію, гірчицю, мед, щіпку солі та перцю.
На дно салатниці викладіть капустяне листя, тоді помідори, шматочки курятини і накраяну грушку. Полийте заправкою, посипте насінням кунжуту і грінками, перемішайте.
Кавова панакота
Складники: 250 г жирних вершків (від 30% жирності), 125 г міцної завареної кави, 60 г цукру, 50 г води, 8 г желатину.Приготування
Желатин замочіть у воді і залиште, аби розбухнув.
У сотейнику змішайте вершки, каву і цукор, на середньому вогні доведіть до кипіння і зніміть з конфорки.
За 2-3 хвилини додайте розбухлого желатину і ретельно, але обережно вимішайте. Пильнуйте, щоб у процесі вимішування не утворювалися бульбашки.
Розлийте суміш у порційні форми (це можуть бути силіконові формочки для кексиків, склянки або невеликі горнятка). Накрийте форми з десертом, щоби не утворилася кірочка, і поставте застигати в холодильник щонайменше на 5 годин.
Є два варіанти подачі панакоти: у формочках і без них. Для другого варіанта формочки з десертом буквально на кілька секунд занурте в гарячу воду (так, щоб вода не потрапила всередину, бо від цього десерт підтане). Тепер переверніть форму догори дном, і десерт сам висковзне на тарілку.
Можна прикрасити панакоту вершками, фруктами, шоколадним соусом.