Є місця, до яких притягує як магнітом. Саме таким є оздоровчий комплекс “Прикарпатська ватра”, що належить філії “Агрогаз” ДК “Укртрансгаз”. Це санаторій, розташований у мальовничому передгір’ї Східних Карпат у селі Баня-Лисовицька неподалік відомого бальнеологічного курорту Моршин та база відпочинку “Карпати” на околиці туристичного курортного містечка Яремче.
Цього року санаторій “Прикарпатська ватра” я відвідала уже вчетверте. Щороку повертаюся з нього, сповнена сил та наснаги, з безліччю позитивних емоцій. Природні багатства і прекрасні люди цього краю дарують мені здоров’я та душевну гармонію. Я щиро вдячна начальнику “Прикарпатської ватри” Миколі Байталі, лікарям Олександрі Пелішенко, Марті Шиян, головній медичній сестрі Марії Борис та усьому персоналу санаторію за чудовий відпочинок і оздоровлення.
“Прикарпатська ватра” – один із найкращих гастроентерологічних курортів України завдяки своїм унікальним мінеральним водам, мальовничому ландшафту та цілющому повітрю!
Відомо, що ще в давнину жителі цього краю використовували надзвичайні властивості природних джерел. А офіційно першим лікувальним сезоном стало відкриття в 1878 році “Закладу для лікування грудних захворювань”. Популярність курорту стрімко зростала в Україні та за її межами. Лікувальні властивості місцевої ропи стали цінувати на рівні відомих німецьких, угорських та чеських бальнеологічних курортів.

Головними “лікарями природної аптеки” Моршинської лікувально-оздоровчої курортної зони є її унікальні цілющі мінеральні води та розсоли. Найпопулярнішою для лікування гастроентерологічних захворювань є ропа джерела №6, яку розводять у потрібних концентраціях і застосовують для питного лікування, а також для ванн, кишкових зрошень, дюбажів тощо. За хімічним складом вона хлоридно-сульфатна калієво-магнієво-натрієва і характеризується високим вмістом сульфатів, магнію, калію і відносно низьким – хлоридів натрію. Іонний склад ропи джерела №6 свідчить про її високу бальнеологічну цінність. Мінеральну воду джерела №4 (джерела Божої Матері) охоче вживають усі відпочивальники. Ця слабомінералізована (0,17 г/л) вода за хімічним складом гідрокарбонатно-кальцієва. До її складу входять калій, натрій, магній, залізо і велика кількість розчинного кисню.
Моршинські мінеральні води надзвичайно ефективні у лікуванні та профілактиці захворювань органів травлення, печінки, кишківника, підшлункової залози. Сприяють підвищенню імунного статусу організму, значному зниженню показників цукру та холестерину в крові. Тож до оздоровниць Моршинської санаторно-курортної зони щороку приїздять тисячі людей з усіх куточків нашої країни та з-за кордону.
Одним із найкращих санаторіїв цієї місцини є оздоровчий комплекс “Прикарпатська ватра”. Санаторій має розвинену інфраструктуру: незалежне водо- та енергопостачання, спальні корпуси з номерами класу стандарт, напівлюкс і люкс, кухню з їдальнею, спортивний комплекс, бібліотеку. Є свій бювет мінеральних вод, потужна діагностично-лікувальна база, кваліфікований медичний персонал. На великій доглянутій території ростуть численні хвойні та листяні дерева, квіти, кущі. У “Прикарпатській ватрі” надзвичайна атмосфера, тут лікують унікальні мінеральні води, чудова прикарпатська природа, цілюще повітря. А душу зігріває уважне й позитивне ставлення керівництва та всього персоналу санаторію.

Як розповідає начальник оздоровчого комплексу “Прикарпатська ватра” Микола Байтала, за понад 54 роки існування санаторію в ньому відпочили та оздоровилися десятки тисяч людей. “Наш санаторій працює цілий рік та може одночасно прийняти 160 осіб, – запевняє він. – Це працівники газотранспортної системи України, а також відпочивальники за комерційними путівками. У санаторії діє соціальна програма: “Прикарпатська ватра” приймає на лікування та реабілітацію потерпілих від аварії на ЧАЕС і захисників нашої Вітчизни. Зокрема, торік у нас оздоровилися й відпочили 435 учасників АТО, 115 інвалідів, 68 ліквідаторів Чорнобильської аварії. До нашого санаторію щороку приїздять люди з усіх областей України, а також з інших країн. Умови проживання тут комфортні, номери укомплектовані сучасними меблями та побутовою технікою. Зручним є те, що всі оздоровчі процедури – на території санаторію. Тож у першій половині дня відпочивальники можуть лікуватися, а по обіді безкоштовно вирушити нашим автобусом до Моршина, побувати на цікавих екскурсіях або ж зайнятися спортом. До речі, в нас є тренажерний зал, тенісні корти, більярд, настільний теніс, шахи тощо. Тож “Прикарпатська ватра” має всі умови для гарного відпочинку і оздоровлення. Багато людей приїздять до нас постійно”.

У “Прикарпатській ватрі” надають якісні діагностичні, консультативні та лікувальні послуги. “Оздоровниця володіє потужною лікувально-діагностичною базою, оснащеною апаратурою виробництва США, Німеччини, Японії, – розповідає заступник начальника “Прикарпатської ватри” з лікувальної роботи Олександра Пелішенко. – У нас проводять клінічні та біохімічні аналізи у відповідних лабораторіях та обстеження у кабінетах ультразвукової діагностики, функціональної діагностики (електрокардіографія), а також огляд проктолога у кабінеті ректороманоскопії. Консультації лікарів та медичні процедури надають у лікувальному відділенні, в складі якого: автоматизований бювет мінеральних вод; ванне відділення на 12 ванн; озокеритне відділення для лікування внутрішніх органів, хребта та суглобів; фізіотерапевтичне відділення, оснащене 32 апаратами. Функціонують кабінети: оксигенотерапії, мікроклізм, кишкового зрошення, електросну, ароматерапії, галотерапії, масажу. Кожному хворому підбирають відповідне лікування основних гастроентерологічних та супутніх захворювань”.
“У нашому санаторії лікування спрямоване на встановлення та уточнення діагнозу, зниження темпів розвитку захворювання, профілактику загострень, нормалізацію імунного статусу, поліпшення функції органів шлунково-кишкового тракту та інших внутрішніх органів, – додає головна медична сестра “Прикарпатської ватри” Марія Борис. – Для цього використовуємо близько 52 методик лікування”.

Медперсонал санаторію висококваліфікований та дуже привітний. Тут кожному приділяють увагу, для кожного знаходять теплі слова, а також дають рекомендації, як надалі підтримувати здоров’я в хорошому стані. Тому люди тривалий час після лікування в “Прикарпатській ватрі” почуваються добре.
Важливим лікувальним методом у санаторії є збалансоване дієтичне харчування (дієта №1, 5, 5-П, 9, 15). Щодня за власною рецептурою працівники їдальні під керівництвом Оксани Клименко готують різноманітні страви, багаті на вітаміни, вуглеводи, жири. “Страви, які ми готуємо, дієтичні та водночас по-домашньому смачні, – каже вона. – До того ж можна вибрати ті, що до вподоби. У меню-замовленні завжди є по дві перші та другі страви, закуски, салати, солодощі, фрукти, кефір, власна випічка. Продукти закуповуємо свіжі та якісні. Тож люди дякують нам за смачні страви та за привітне, доброзичливе обслуговування”.
Задушевна атмосфера “Прикарпатської ватри” сприяє гарному відпочинку і навіть допомагає знайти справжніх друзів. Багато людей тут подружилися та спілкуються далі.
Тож приїжджайте в “Прикарпатську ватру”, щоб добре оздоровитися, чудово відпочити, поспілкуватися і поїхати додому з гарними враженнями та бажанням ще не раз повернутися сюди!
Адреса санаторію:
82488, Львівська область, Стрийський р-н,
c. Баня-Лисовицька, вул. Курортна, 55.