Батьки не мусять купувати друковані зошити, мають право впливати на вибір шкільної форми та допоможуть дитині, якщо налагодять разом із нею режим дня ще до 1 вересня. Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в ефірі програми “Сніданок з 1+1”.
“Хотіла б попередити батьків, що ви зовсім не зобов’язані, наприклад, купувати якісь додаткові друковані зошити, якщо вам кажуть за це платити. Можна і в звичайному зошиті писати, головне, щоби був підручник або роздатковий матеріал від учителя. Мовиться про те, що дуже часто навколо навчання в школі крутяться різні “бізнеси”. І ці пропозиції – і те купити, і те, і те – дуже часто якраз стимульовані для того, щоб заробляти гроші. Тому до цього потрібно ставитися дуже критично”, – зазначила Лілія Гриневич.
Крім того, міністр заторкнула питання шкільної форми: школи не можуть змушувати батьків купувати форму конкретних виробників, а батьки мають бути допущені до вирішення питання щодо запровадження та формату шкільної форми в навчальному закладі.
“Звичайно, школа має право вирішувати, яку вона має шкільну форму. Як правило, вашу дитину не можуть змушувати носити конкретну шкільну форму, а домовляються, наприклад, що всі ходять у темному “низі” та світлій сорочечці, а вже колір чи крій не особливо важливі. Що батькам також потрібно пам’ятати: ви дорослі люди і повинні мати вплив на ці питання в школі”, – пояснила Лілія Гриневич.
А також порадила батькам уже зараз, в серпні, поступово повертати дітей у звичний режим дня, аби це не стало додатковим стресом для школяра на початку навчання.
“Ми наближаємося до серпня – останнього літнього місяця. У нас доволі тривалі літні канікули. І зрозуміло, що дітям потрібно налагоджувати режим дня. Бо у вересні їм доведеться рано вставати, йти до школи, і цей режим потрібно зараз відлагоджувати”, – зауважила міністр.
Що не менш важливо – допомогти дітям хоча б частково повернутися у матеріал навчання, щоб розвантажити їх упродовж наступного навчального року.
“Звичайно, було б добре в останній місяць канікул бодай трохи повернути дитину в матеріал навчання. Але все потрібно робити помірковано. Якщо це година часу в день або трохи більше, якщо це школяр старшого віку, такі речі необхідні. По-перше, бо наш мозок подібний до м’язів – якщо ми його тренуємо, він залишається у формі, якщо ні – потім буде складніше. Варто повторювати математичні дії, також протягом літа варто читати великі та складні програмні твори на наступний рік, щоб потім було легше. І варто згадати про це зараз, доки попереду ще цілий місяць канікул, щоб не робити потім усе в останній тиждень”, – додала Лілія Гриневич.