В управліннях Пенсійного фонду України у Львівській області встановлюють інформаційні кіоски, в яких можна дізнатися про стаж, з якої суми заробітку сплачувалися страхові внески, які документи потрібні для призначення пенсії тощо.
В управліннях Пенсійного фонду України у Львівській області встановлюють інформаційні кіоски, в яких можна дізнатися про стаж, з якої суми заробітку сплачувалися страхові внески, які документи потрібні для призначення пенсії тощо.
Інформація про те, скільки роботодавець перераховує у Пенсійний фонд, робочий стаж не є таємницею, її можна отримати в управліннях Пенсійного фонду, але стояти у чергах у приймальні дні не кожен має можливість та й бажання. Та, як кажуть, хто шукає, той знаходить. Відтепер потрібні дані можна знайти в інформаційних кіосках. Це своєрідні автомати, які містять розширені відомості про пенсіонерів та застрахованих осіб в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, які мають страхові свідоцтва.
"Інформаційний (або сенсорний) кіоск - це комп'ютеризований високотехнологічний апарат зі спеціальним програмним забезпеченням та сенсорним екраном для спрощеного користування, - розповів "Пошті" Андрій Костів, заступник начальника - начальник управління персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж головного управління Пенсійного фонду у Львівській області. - Користуватися ним просто, адже там є тільки екран, на якому висвітлюється інформація, й достатньо пальцем доторкнутися до відповідного меню, аби довідатися про все, що людину цікавить".
Інформаційні кіоски почали встановлювати у 2008 році. Зараз вони є у 25 районних управліннях Пенсійного фонду області. За допомогою сенсорного кіоску можна отримати інформацію про суми доходу, з якого сплачено страхові внески; стаж; пільгові умови праці впродовж 1998 - 2008 років; дані про страхувальників, з якими особа перебувала у трудових відносинах, починаючи з 1998 року; перелік документів, які потрібно подати для призначення (перерахунку) пенсії; про нарахування та виплату пенсії; дату отримання пенсії; графік прийому громадян керівництвом Пенсійного фонду України та місцевого управління.
Проте доступ до даних через інформаційний кіоск мають не всі пенсіонери, а лише ті, які мають пластикові пенсійні свідоцтва, та громадяни працездатного віку, які мають страхове свідоцтво. "Пластикові пенсійні свідоцтва почали видавати у 2005 році. Тож всі пенсіонери, які з того часу вийшли на пенсію, мають такі свідоцтва. Пенсіонери старшого віку найближчим часом не зможуть отримати такі посвідчення, тож за інформацією, яка їх цікавить, потрібно звертатися в районні управління Пенсійного фонду. На Львівщині пластикові пенсійні посвідчення мають майже 90 тис. пенсіонерів. На виготовлення пластикових пенсійних посвідчень головне управління ПФУ у Львівській області щотижня подає заявку приблизно на 1000 нових пенсіонерів", - розповів Андрій Костів.
Якщо людина ще не пенсійного віку, але хоче довідатися, як ідуть підрахунки з її зарплати до Пенсійного фонду, то, аби мати доступ до інформаційного кіоску, їй потрібне свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Таке свідоцтво видається кожній особі, яка підлягає будь-якому виду загальнообов'язкового державного соціального страхування (пенсійне забезпечення, страхування на випадок безробіття та ін.)
Якщо застрахована особа тимчасово не працює і зареєстрована в центрі зайнятості, анкету на отримання cтрахового свідоцтва отримує через центр зайнятості. Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (підприємці, особи, що займаються творчою та іншою діяльністю), а також громадяни України, які працюють за межами України і не застраховані в системі соціального страхування країни, де вони перебувають, можуть звернутися до органів Пенсійного фонду за постійним місцем проживання і отримати анкету для вироблення страхових свідоцтв.