Шашлик зі свинини з білим вином

Складники: 2 кг свинячого ошийка, 1 кг дрібної цибулі, лимон, 3 ст. ложки олії, 300 мл білого сухого вина, 
300 мл води, 2 лаврові листки, 3 ч. ложки сухого базиліку, мелені коріандр, кмин, імбир, кориця, червоний перець, чорний перець, сіль до смаку.
Приготування
Цибулю обберіть і поріжте на кільця. У невеликій мисочці змішайте всі спеції. Свинину помийте, обсушіть та поріжте на кубики середніх розмірів.
В емальований посуд викладіть шар м’яса, посипте його сумішшю приправ, покладіть лавровий листок і шар цибулі. За цим принципом пошарово викладіть усе м’ясо.
У посуд із м’ясом, спеціями та цибулею вичавте сік лимона, влийте вино, воду і олію та залиште маринуватися на 6-8 годин у холодильнику.
Мариноване м’ясо посоліть, перемішайте і нанизайте на шампури впереміш із кільцями цибулі. На бажання можете нанизати на шампур і шматочки інших овочів, до прикладу, солодкого перцю, помідорів, баклажанів.
Рівномірно обсмажте м’ясо, періодично прокручуйте шампури. Стежте, щоб не загорівся вогонь, і час до часу поливайте м’ясо вином.
Готовий шашлик подавайте із овочами, салатами, зеленню та вином.

Оригінальний шашлик від Руслана Сенічкіна 

Складники: 
– для м’яса в йогуртово-томатному маринаді – 1,5 кг м’яса, 100 мл йогурту, літр томатного соку, 2 перчини чилі, 2 лаврові листки, сіль і мелений чорний перець до смаку;
– для м’яса в маринаді з гранатового соку – 1,5 кг м’яса, літр гранатового соку, 150 г горілки, сіль і мелений чорний перець до смаку.
Приготування
Для першого варіанта маринаду вилийте у миску несолодкий йогурт без смакових додатків. Додайте до нього томатний сік, два лаврові листки і дрібно посічений перець чилі. Якщо волієте менш гострий шашлик – виберіть зернятка з перцю і не додавайте їх до маринаду. Посоліть і поперчіть до смаку та добре вимішайте маринад. Вилийте його в накраяне м’ясо, добре вимішайте і залиште маринуватися 2 години.
Завдяки йогурту в складі маринаду м’ясо стане м’яким, томатний сік додасть йому кислинки, а перець пікантності. 
Для другого варіанта маринаду змішайте горілку і гранатовий сік. У цьому розчині замочіть шматки м’яса і маринуйте його 3 години. Гранатовий сік не має агресивної кислоти, тому не зробить м’ясо сухим, а навпаки – розкриє його смак. І не хвилюйтеся через присутність у маринаді горілки – як стверджує Руслан Сенічкін, алкоголь випарується під час приготування шашлику, тож страву сміливо можна буде давати навіть дітям. А от із м’яса для шашлику телеведучий радить використовувати 
свинячий ошийок: він хоч і нежирний, однак має прошарки сала, завдяки чому шашлик із нього не буде сухий.

Свинячі реберця 

Складники: кілограм м’ясних реберець, 4 ст. ложки кетчупу, по 2 ст. ложки томатної пасти і гірчиці, 3 ч. ложки червоного меленого перцю, 3 ст. ложки коричневого цукру.
Приготування
Помийте і очистіть ребра від плівки. Змішайте всі складники для маринаду і натріть ним м’ясо. Поставте у холодильник на 3-4 години, щоби ребра просочилися маринадом.
Готуйте їх на решітці гриль високо над вугіллям 1,5 години. Якщо вам більше до вподоби загортати м’ясо у фольгу, тоді приготування займе всього 40 хвилин. У такому випадку його можна запікати просто над вогнем.
Готовність страви перевірити легко: на м’ясі потрібно зробити невеликий надріз – якщо сік прозорий, можна подавати ребра до столу!

Шашлик із курячого філе

Складники: 700 г курячого філе, 300 г дрібної цибулі, 300 г помідорів чері, 2 зубчики часнику, сік із двох лаймів (можна замінити одним лимоном), 70 г меду, 
1 ч. ложка меленого коріандру, чорний мелений перець та сіль до смаку.
Приготування
Куряче філе помийте, обсушіть і накрайте на порційні шматочки для шашлику. Не крайте надто дрібно, щоб курятина не пересушилася і залишалася соковитою.
Цибулю обберіть і поріжте на кільця. Часник обберіть і дрібно посічіть. Змішайте лаймовий сік, мед, часник, перець і сіль.
Перед тим, як маринувати шашлик, відлийте трохи маринаду (приблизно 50 мл), щоби поливати ним м’ясо в процесі приготування, і поставте у холодильник. Решту маринаду влийте до курятини, ретельно вимішайте і поставте маринуватися у холодильник на 2 години.
Коли курятина промаринується, нанизайте її впереміш із цибулею та помідорами чері на шампури або ж попередньо вимочені дерев’яні шпажки.
Викладіть шампури з курячим шашликом на змащену олією решітку гриль. Смажте, час до часу перевертаючи і поливаючи маринадом, до готовності (приблизно 10 хвилин). Подавайте курячий шашлик із овочами та зеленню.

Крильця “Баффало”

Складники: кілограм курячих крилець, 100 мл оливкової олії, 40 г масла, 2 ст. ложки меду, по 1 ст. ложці міцної гірчиці та кетчупу, 25 г меленої солодкої паприки, 20 г лимонного соку, 15 г перцю чилі, 10 г карі, 5 г солі. 
Приготування
Крильця добре промийте під проточною водою і просушіть.
Приготуйте маринад для крилець. Для цього в мисці змішайте оливкову олію, паприку, сіль, перець чилі, карі та лимонний сік.
Вилийте маринад до крилець і ретельно вимішайте. Маринад повинен добре покрити курятину. Залиште крильця маринуватися щонайменше на 40 хвилин.
Коли курятина промаринується, посмажте її на мангалі. На бажання крильця можна готувати разом із улюбленими овочами – перцем, помідорами, печерицями, кабачками, баклажанами тощо.
Допоки крильця смажаться, приготуйте до них соус. В мисочку викладіть мед, гірчицю, кетчуп та м’яке масло і добре вимішайте. Попри те, що цей соус досить простий, він дуже смачний і в міру пікантний.
Готові крильця “Баффало” подавайте гарячими з печеними овочами та соусом.

Люля-кебаб на мангалі

Складники: по 0,5 кілограма яловичини і свинини, 300 г сала, 3 цибулини, 4-5 зубчиків часнику, чорний мелений перець і сіль до смаку. 
Приготування
Свинину, яловичину і сало пропустіть через м’ясорубку. Цибулю і часник обберіть, дрібно посічіть і додайте до меленого м’яса. Тільки не перекручуйте на м’ясорубці, аби у фарші було менше рідини.
Фарш посоліть, поперчіть і ретельно вимісіть. Після цього добре відбийте (це займе приблизно 15 хвилин). Піднімайте і з силою кидайте його назад у миску, допоки маса не стане однорідною і трохи липкою на дотик. Накрийте фарш плівкою і поставте до холодильника на годину.
Із охолодженого фаршу сформуйте подовгасті ковбаски діаметром 3-4 сантиметри і насадіть їх на шампури або дерев’яні шпажки. Також можна сформувати люля-кебаб безпосередньо на самих шампурах (шпажках). Щоби фарш не прилипав до рук, змастіть долоні олією або водою.
Ставте люля-кебаб на мангал з добре розжареним вугіллям. Важливо, щоби фарш схопився при високій температурі впродовж хвилини, потім переверніть люля-кебаб на інший бік і також дочекайтеся появи рум’яної скоринки.
Обсмажуйте його, час до часу перевертаючи. Залежно від товщини люля-кебаб на мангалі буде готовий за 5-7 хвилин. Він повинен мати тверду скоринку, однорідний колір у розрізі та прозорий сік. Важливо також не перетримати люля-кебаб на мангалі, щоб він не був пересушений.
Готову страву подавайте гарячою з овочами та зеленню.

Овочі на грилі

Складники: по 3 баклажани і кабачки, 6 великих печериць, 2 солодкі перці, по 3 ст. ложки оливкової олії та лимонного соку, кілька галузок базиліку, 2 зубчики часнику, сіль і мелений чорний перець до смаку.
Приготування
Для готування на грилі обирайте пружні овочі та смажте їх зі шкіркою. Баклажани наріжте на кружальця, посоліть і залиште на 15 хвилин у холодній воді, потім промийте і обсушіть (аби позбутися надмірної гіркоти). Кабачки, печериці та перці наріжте на кружальця.
Для маринаду змішайте оливкову олію, лимонний сік, базилік і обібраний та дрібно посічений часник. Залийте гриби та овочі цим маринадом і залиште на годину.
Смажте овочі та печериці на грилі по 2 хвилини з кожного боку. Можна також нанизати їх на шампури і готувати на мангалі. При подаванні посипати овочі зеленню. Окремо до них можна подати кетчуп або соус чатні.

Пікантні печериці

Складники: 1 кг печериць, 4 ст. ложки оливкової олії, 2 ст. ложки соєвого соусу, 1 ч. ложка хмелі-сунелі, чорний мелений перець і сіль до смаку.
Приготування
Урізноманітнити меню можна й запеченими на мангалі маринованими печерицями. Готуються вони за лічені хвилини і виходять смачні, соковиті й ароматні. Головне правильно замаринувати гриби. Перед тим, як замаринувати печериці, промийте їх під проточною водою і обсушіть.
У невеличкій мисочці змішайте хмелі-сунелі, чорний мелений перець, сіль, соєвий соус, оливкову олію і добре вимішайте. Вилийте цю суміш до грибів і залиште маринуватися на 2 години.
Нанизуйте мариновані печериці на шампури і готуйте на мангалі доти, поки вони  не зарум’яняться (приблизно 10-15 хвилин), періодично перевертаючи їх і поливаючи маринадом.
Подавайте печериці гарячими з овочами та зеленню.

Пікнікова піца

Складники: основа для піци, солодкий перець, печериці, цибуля, зелень (петрушка, кріп, базилік), оливки, томатна паста або кетчуп, сир моцарела, сіль і спеції до смаку. 
Приготування
Заготовки для цієї піци роблять напередодні пікніка, тому на природі вона фактично не потребуватиме багато часу на приготування.
Готову основу для піци змастіть пастою або кетчупом, посипте тертим сиром, викладіть порізані овочі і зелень.
Акуратно загорніть піцу у фольгу та покладіть на ніч у морозилку.
На пікніку викладіть заморожену піцу на решітку гриль і готуйте приблизно 10 хвилин.

Лаваш із травами та сиром 

Складники: 2 великі листи лаваша, набір свіжих трав (кінза, м’ята, петрушка, тархун, естрагон, базилік), 3 великі помідори, 300 г сиру типу моцарела (або будь-якого, що швидко плавиться), сіль і мелений перець до смаку.
Приготування
Кінзу, м’яту, петрушку, тархун, естрагон, базилік добре промийте та дрібно посічіть. Трави можете обирати на власний розсуд – можна додати більш звичний для нас кріп, натомість забрати естрагон або тархун, які є досить специфічними за смаком та ароматом.
Сир натріть на тертці з великими вічками. Помідори помийте і поріжте довільно на середні шматочки.
На середину лаваша викладіть посічені трави, сир, помідори, приправте сіллю і перцем.
Складіть лаваш із начинкою конвертиком і запікайте на грилі буквально кілька хвилин – поки сир не розплавиться.

Десерти на мангалі

Складники: 
– для бананів із шоколадом: банани (із врахуванням кількості осіб), плитка шоколаду, зефір маршмелоу;
– для яблук із цукром та корицею: кілограм яблук (віддайте перевагу твердим сортам), сік із одного апельсина, 3 ст. ложки цукру, 1 ч. ложка меленої кориці.
Приготування
Шашлики, курятину, рибу, овочі та картоплю на мангалі напевно смажив кожен із нас. А як щодо десерту, приготованого на мангалі? Пропонуємо два прості переписи, які неодмінно сподобаються і дорослим, і дітям.
Банани із шоколадом та зефіром готуються дуже просто. До того ж їх можна смажити одночасно з картоплею. 
Розріжте банани у шкірці посередині так, щоби утворилися “човники”. Начиніть їх шоколадом та зефіром. Загорніть банани у фольгу та обсмажте на решітці 5 хвилин. Перед подачею їх можна посипати кокосовою стружкою або корицею.
Яблука з цукром і корицею можна готувати як на мангалі, так і на грилі. Соус для десерту бажано приготувати вдома. Змішайте сік апельсина і цукор, нагрівайте до тих пір, поки цукор повністю не розчиниться. Додайте корицю та потримайте на вогні ще 1-2 хвилини. Злийте соус у маленьку баночку і візьміть зі собою.
Обберіть яблука від шкірки та поріжте їх на четвертинки. Замочіть яблука у соусі та настроміть їх на шампури. Готуйте на мангалі 5-6 хвилин.

Лимонади для пікніка

Складники:
– для імбирного лимонаду: сік із 4 лимонів, шматок імбирного кореня завдовжки 2-3 см, 6 ст. ложок цукру, кілька галузок м’яти, 1,5 літра води; 
– для полуничного лимонаду: сік із 3 лимонів, 2 склянки полуниць, 5 ст. ложок цукру, 2 галузки м’яти, 1,5 літра води.
Приготування
Який пікнік без охолоджувальних напоїв?! Радимо замінити газовану воду і соки легкими та корисними лимонадами. Тож пропонуємо два переписи – гостренький імбирний і солодкий полуничний. 
Для імбирного лимонаду обберіть імбирний корінь і натріть його на тертці з дрібними вічками. Викладіть у посудину тертий імбир, додайте сік лимона і залиште на 10-15 хвилин, щоби імбир пустив щонайбільше соку. 
Процідіть лимонний та імбирний сік, додайте цукор і поставте на вогонь. Нагрівайте до повного розчинення цукру помішуючи. Остудіть і розбавте водою. При подаванні додайте товчені листочки м’яти і лід.
Для полуничного лимонаду висипте в каструлю цукор, залийте 0,5 літра води і варіть на невеликому вогні, доки цукор не розчиниться повністю. Зніміть з вогню і влийте до нього лимонний сік. Полуницю розімніть виделкою і також додайте до сиропу. Залийте все рештою води і залиште настоюватися кілька годин.
Лимонад процідіть, перелийте в глечик і остудіть. Подавайте з льодом і листочками м’яти.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4982 / 1.68MB / SQL:{query_count}