Цього тижня німецька клініка Ernst v. Bergmann, що розташована у невеличкому містечку Потсдам поблизу Берліна та Львівський медичний коледж післядипломної освіти підписали меморандум про міжнародне співробітництво. Хоч навчальний заклад ще дуже молодий, але він уже є найбільшим закладом післядипломної освіти в Україні. Сьогодні коледж впроваджує нові форми і методи у післядипломну освіту, а однією з таких форм розвитку освіти і науки є міжнародна співпраця.
“Мені хотілося б, щоб міжнародна співпраця дала можливість підвищити якість професійної підготовки слухачів та студентів, які у нас навчаються. Щоб наші медичні сестри ознайомились із процесами та організацією діяльності медсестер різних рівнів підготовки у Німеччині”, – розповіла директор Львівського медичного коледжу післядипломної освіти Леся Вовк.
Потсдам не таке велике місто, як Львів – там проживає усього 200 тисяч людей. А головний корпус клініки має тисячу ліжкомісць та понад дві тисячі працівників. Втім сьогодні маленьке німецьке містечко стрімко розвивається, тож має постійну потребу персоналу та мудрих голів. Відтак завдяки угоді про співпрацю медики Львова і Потсдама зможуть обмінюватись досвідом завдяки лекціям та майстер-класам, які розпочнуться уже наприкінці жовтня.

“Щоб підняти рівень знань наших медичних сестер, а також поділитися своїм досвідом, німецькі фахівці проводитимуть найрізноманітніші майстер-класи та тренінги. І, звісно, перейматимуть досвід у нас, адже від нас теж можна багато чого навчитись”, – наголосила Леся Вовк.
Планують не лише перейняти методики лікування, а й вдосконалити власні лікарні, розповіла директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.
“Коли їдемо в європейські клініки, то переймаємо для себе все – починаючи від принципів навчання, завершуючи тим, як облаштовувати палати, які використовувати будівельні матеріали, яка повинна бути висота стелі та якої якості повинна бути підлога. Тобто звертаємо увагу на, здавалося б, прості, зовсім непомітні для людей речі. Однак усі ці речі й роблять нашу медицину більш якісною. Відтак така співпраця є вкрай важливою для Львівщини”, – пояснила вона.
Водночас німецькі лікарі приїхали до Львова не лише ділитись досвідом, а й переймати його від наших фахівців, наголосив голова правління клініки Ernst v. Bergmann Штефан Гребнер.
“Освіта медичного персоналу – надзвичайно важлива річ! Якщо не інвестувати в навчання, то медична допомога не вважатиметься повною. Відтак сподіваємося й від львівських медиків отримати досвід. Тож співпраця буде двосторонньою”, – розповів Штеффен Гребнер.
“Певен: українська медицина неабияк потребує співпраці з європейською медициною! Тим паче, співробітництво між двома країнами покращить рівень медицини не лише в Україні, а й у Німеччині. Тішусь, що наші медики зуміють почерпнути щось від українських фахівців. Звісно, в Україні сьогодні складні умови для розвитку медицини. Тож думаю, що саме таке співробітництво зуміє допомогти українській медицині” – розповів директор клініки дитячої медицини Ernst v. Bergmann Томас Ерлер.