Менш ніж місяць залишилося до того часу, як у більшості навчальних закладів України пролунає останній дзвоник, а для випускників зазвучить останній випускний вальс. Для більшості з них це стане справжнім святом, адже завершиться важливий етап у їхньому житті і має розпочатися новий, невідомий та, без сумніву, цікавий період життя. Проте не завжди і не перед усіма на цьому етапі постають райдужні перспективи. Для вихованців сиротинців та реабілітаційних центрів перехід у нове життя супроводжується страхом та невпевненістю у завтрашньому дні. Це саме той момент, коли суспільство має підставити плече допомоги, щоб зробити впевненішими кроки майбутніх студентів. Такі цілі ще два роки тому поставили перед собою працівники і волонтери Благодійного фонду “Опіка майбутнього”, впроваджуючи у життя проекти “Одягни випускника” та “Подарунок на випускний”.
“Мабуть, ці проекти ми мали б об’єднати в один великий, – розповідає директор фонду Андрій Баховський. – Але так історично склалося, що вони досі жили окремим життям, оскільки не було упевненості в успішній їх реалізації. Та меценати не підвели, і спільними зусиллями два роки поспіль нам вдавалося здійснювати задумане. Згадані проекти серед подібних у нашому арсеналі посідають вагоме місце, оскільки до нас ніхто нічого подібного в таких масштабах не робив”.
Проект “Одягни випускника” передбачав забезпечення підопічних випускників святковим вбранням на урочисту частину, щоб спільно з працівниками сиротинців та реабілітаційних центрів дати дітям відчути святковість цих подій. З часом до проекту доєдналися перукарі, візажисти, які подарували дівчатам-випускницям можливість почуватися справжніми красунями на випускному балу.
“Подарунок на випускний” став продовженням попереднього проекту: після урочистостей кожен випускник отримав подарунковий набір речей першої потреби (білизну, засоби гігієни тощо), щоби перші дні в новому житті не були такими стресовими.
“Для нас ці проекти насправді вирішують кілька соціальних завдань, – пояснює координатор Олена Баховська – Це насамперед інтеграційна мета. Діти після випуску не розчаровуються в суспільстві і залишаються в його рамках. Це, звісно, й психологічна мета – знизити рівень стресу під час переходу в доросле життя. Але на цьому ми не плануємо зупинятися. Наразі виношуємо ідею створення спеціального соціального центру, який би на перших порах надавав допомогу колишнім випускникам подібних закладів”.
Травень уже зовсім близько, тож Благодійний фонд “Опіка майбутнього” серйозно націлений на дотримання традицій та впровадження уже відпрацьованих проектів для випуску 2018 року. Однак самотужки і без підтримки реалізувати задумане буде вкрай важко.
“Ми покладаємо великі сподівання на меценатів і на наших волонтерів, які не раз доводили, що ми – потужна команда, – розповідає Андрій Баховський. – І цей рік, думаю, не буде винятком. Та все ж кожна команда рано чи пізно потребує підсилення, тому будемо раді бачити у нашому товаристві однодумців”.