Як постелиш, так і виспишся

"Пошта" дізнавалася, як купити якісну постіль та ковдри

"Пошта" дізнавалася, як купити якісну постіль та ковдри

Спальня, а точніше ліжко - це місце, де ми проводимо тре­тину нашого життя. Й від того, як людина виспиться, залежить її активність та продуктивність упродовж решти часу. Здоровий сон - запорука хорошого настрою та доброго самопочуття. А хороший сон значною мірою залежить не тільки від ліжка та матраца, але й від якості постільної білизни. Щоб вам було комфортно, постіль повинна бути не тільки гарною, але й приємною на дотик, не парити, пропускати повітря, не електризуватися.

Якісна постіль - здоровий сон

Фахівці рекомендують постіль з натуральних тканин - бавовни, льону, шовку. А ось синтетичні волокна - нейлон, лавсан, капрон -  не варто брати, адже такі вироби погано вбирають вологу та пропускають повітря, накопичують шкідливу для здоров'я статичну електрику, тому потребують частого прання. Та й загалом спати на "скляній" білизні не дуже комфортно. Постільна білизна повинна бути гігроскопічною (добре поглинати вологу, адже уві сні людина пітніє), повітропроникною - щоб тіло дихало та відпочивало.

Постільна білизна контактує безпосередньо з тілом, тому ду­же важливо, щоб вона була якіс­ною та безпечною для споживача. Як наголошує Олександра Бобеляк, заступник начальника відділу контролю непродовольчих товарів управління у справах захисту прав споживачів, купувати білизну потрібно у спеціалізованих магазинах, де її зберігають у належних умовах. "На маркуванні постільної білизни має бути адреса, телефон, торговельний знак виробника. Окрім того, інформація про склад тканини, умови експлуатації та догляду (можуть бути зазначені символами), дата виготовлення", - говорить Олександра Бобеляк. Постіль­на білизна повинна мати висновок санітарно-епідеміологічної експертизи. Це означає, що її перевірили органи санітарної служби і така постіль відповідає вимогам безпеки. Також продавець повинен мати окремий документ, де зазначено, який виробник виробляє чи постачає постіль.

Перед тим, як заплатити гроші, перевірте якість виробу. Визначити, чи є у тканині небезпечні елементи, можна тільки у лабораторії, а ось чи постіль є якісною, чи не пускає фарби, можна відразу на ринку чи у магазині. Для цього сухою тканиною потріть постіль - якщо слідів фарби не залишиться, отже, виріб якісний. Якщо ж тканина стане такого кольору, як постіль, то такий виріб краще не купувати, адже після прання вона втратить колір. До того ж сліди фарби можуть залишитися на тілі, адже під час сну людина пітніє. Спеціалісти радять обов'язково розгорнути комплект і подивитися на акуратність пошиття: чи рівні шви, чи використано спеціальний шов для білизни, чи підібрано нитки до кольору тканини. Адже все це - показники якості. Якщо бі­лизна пахне фарбою чи пліснявою, від покупки краще відмовитися. Справді якісний виріб має малюнок витканий, а не набитий, постіль буде однаково яскравою з обох боків.

Якщо купуєте постіль для дитини, то варто бути ще уважнішими, адже вона проводить у ліжку більше часу, ніж дорослий. А ще, як кажуть у народі: уві сні малюк росте. У дитячій постільній білиз­ні не допускається використання хіміч­них волокон - лише натуральні.

 Білизну перед першим використанням неодмінно треба випрати.

Вовна, синтетика
чи шовк?

Сьогоднішній ринок пропонує дуже широкий вибір ковдр: пухові, вовняні, з синтетичним наповнювачем, шовкові. Яку ковдру купувати, залежить від уподобань споживача. Як наголошує Оксана Кечур, головний спеціаліст управління захисту прав споживачів, купуючи ковдру, насамперед зверніть увагу на те, любите ви прохолоду чи тепло. Для теплолюбних людей найкраще підійде пухова ковдра. Якщо ж вам завжди не вистачає простору та повітря, а вкрившись, одразу ж хочеться звільнитись від надмірного тепла, зверніть увагу на вовняну. Тих, у кого алергія, найкраще підійде ковдра з поліефірним наповнювачем, яка за своїми якостями не гірша за пухову, за нею легко доглядати й вона не завдасть шкоди вашому організму.

Пухова ковдра швидко зі­гріє й довго зберігатиме тепло у вашому ліжку, вона легка, м'яка, еластична та довговічна. Такі ковдри складаються з пу­ху (найчастіше гусячого або іншої водоплавної птиці) та різаного пір'я, у деякі додають ан­ти­­­алергійне волокно. Спів­від­ношення складових може бути різним: 30, 50 чи 90% пуху. Звичайно, що більше пу­ху, то ковдра дорожча. "Якість виробу значною мірою залежить від способу прошивання. Краще брати ковдру, яка поділена швами на квадрати. Тоді пух не збиватиметься в одному кутку. Такий виріб можна прати на­віть у машині-автоматі (якщо це дозволено виробником), - розповідає Оксана Дмит­рівна. - Якість можна перевірити, притиснувши ковдру на чомусь твердому.  Чим швид­ше вона повернеться до початкової форми, тим краще. Якщо ковдра набита хорошим пухом, то вона відновиться за кілька секунд. Наповнена ж неякісним пухом та ще й із домішками курячого пір'я, підніматиметься довше, а за два-три місяці втратить форму. Щоб пір'я не кололо, слід звернути увагу на тканину напірника. Вона має бути гладка, тонка, але з дуже щільним плетінням волокон".

Ковдри з вовни - надійні та зручні, вони вбирають вологу, добре зберігають тепло та забезпечують здоровий сон. Такі ковдри пристосовані до температурних умов через здатність шерсті до стиснення та розтягування. Добре оброблена вовна не повинна мати неприємного запаху та бути надто важкою. 

Якщо у вас алергія, то пухові та вовняні вироби не варто купувати. Краще придбати ковдру із синтетичним наповнювачем. У них може міститись і поліефірне волокно, й полі­ефірні кульки. Наповнення з кульок довше служить, волокно ж м'якше. Ковдру можна прати за температури 60°С, можна віддавати у хімчистку. Ватяні ковдри теж не викликають алергії та, як правило,  є недорогими.

Для особливо вибагливих споживачів ринок пропонує шовкові ковдри. Вони можуть бути і з натурального, і зі штучного шовку. Ковдри з натурального шовку досить дорогі, але високоякісні, м'які, легкі, міц­ні, з високою повітропро­ник­­ністю та бактерицидними властивостями. Як наповнювач у них використовують нитку шовкопряда.

Обирати  вам. Однак, купуючи будь-яку ковдру, зверніть увагу на якість тканини основи ковдри. Оскільки ковдру купують на кілька років, то основа має бути міцною. На етикетці виробу або на упакуванні  ковд­ри знайдете інформацію про виробника, склад наповнення, вид тканини основи, розміри ковдри, дату виготовлення, умовні позначення, як доглядати виріб (символи чищення і прання). На товарах українських виробників повинна бути інформація про нормативний документ, вимогам якого від­повідає  продукція.

Ретельний догляд, якісний виріб

Постіль, ковдри, подушки потребують ретельного догляду. Якщо постіль можна легко випрати у пральній машині, то чистити й прати пухові вироби значно складніше.

Перини рекомендують  провітрювати на свіжому повітрі, але розкладати їх слід не на сонці, а в тіні. Час від часу пухову ковдру треба струшувати, а пилюку, що з'являється на поверхні, чистити м'якою щіточкою. Почистити ковдру чи перину пилососом  дуже складно, тому краще віддати їх у хімчистку, пише сайт "Правда про все".  Матраци можна почистити й порохотягом, до того ж їх варто час від часу провітрювати. Можна також накрити матрац вологою ганчіркою й добре вибити, пилюка з нього осідатиме на ганчірці.

Значно складніше доглядати за ватяними ковдрами, адже почистити їх майже неможливо. Якщо ви захочете випрати таку ковдру, то в результаті можете одержати незрозумілу масу з ватяних грудок. А від хімічного чищення ватяна ковдра може поділитися на окремі шматки. Тому такі вироби чистять або пилососом, або вибивають їх на вулиці. Хоча деякі господині все-таки ризикують прати й ватяні ковдри - у мильній воді за допомогою твердої щітки. Варто знати, що випрану ватяну ковдру не можна викручувати, її треба просто повісити, щоб стекла вода. Сушать ватяні ковдри на сонці, прикривши покривалом. Щоб не утворювалися ватяні грудки, ковдру слід періодично бити гладким ціпком.

Найпростіше доглядати за синтетичними ковдрами. Як правило, їх можна прати у машині й не хвилюватися за наслідки. У пральці можна прати й деякі вовняні ковдри, однак під час прання варто дотримуватися правил догляду за такими виробами.

Аби не зіпсувати виріб під час прання та чищення, ретельно читайте інформацію про догляд, яка повинна бути на виробі чи на етикетці. Синтетичні ковдри рекомендують прати раз на три місяці, вовняні - двічі на рік. Незважаючи на широкий вибір пральних засобів, вивести деякі плями дуже складно. Тож спеціа­лісти рекомендують такі способи боротьби з брудом.

Віск, парафін: залишки зняти тупим ножем  й пропрасувати тканину навиворіт через промокальний папір, а потім випрати.

Губна помада: на пляму покласти аркуш промокального паперу й протерти з виворітного боку ватою, змоченою в спирті. Потім замочити й випрати.

Жувальна ґумка, лейкопластир: покласти забруднену річ у морозильну камеру чи покласти на неї лід. Тупим ножем зняти залишки, на тканину покласти промокальний папір і протерти з вивороту ватою, змоченою в бензині, спирті або ацетоні.

Жир, масло, маргарин: через промокальний папір протерти тканину з вивороту ватою, змоченою в бензині або спирті, висушити. Потім замочити й випрати.

Земля: замочити у воді, додавши в неї оцет, і випрати.

Червоне вино: посипати сіль на свіжу пляму й випрати.

Лак для нігтів: на тканину покласти промокальний папір, кілька разів, поки не зникне пляма, протерти з вивороту рідиною для зняття лаку. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5196 / 1.64MB / SQL:{query_count}