Триває паломництво українських християн шляхом Великого посту до Світлого празника Воскресіння. Святі отці та Церква називають цей час духовною весною, коли душа християнина, його дух мають пробудитися і наповнитися Богом, Божим світлом. З нагоди початку Великого посту глава УГКЦ Блаженніший Святослав дав свої настанови для вірних, як плідно і таким чином глибоко та правильно пережити час Великого посту, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
З його слів, є три засади, три правила – молитва, піст і милостиня. Час Великого посту – це час великої молитви, зокрема покаянної. Тож потрібно присвятити більше часу Богові, особистій розмові з Ним. Адже молитва – це ніщо інше, як глибоке особисте спілкування людини з Богом.
“Чи це буде особиста молитва, чи спільна молитва, знайдімо час для Бога, посвятімо Йому час Чотиридесятниці та відкриймо до Нього своє серце, свої думки, свої болі, свої рани. У Його руки вкладімо всі наші потреби. Спілкуймося з Ним!” – закликав предстоятель.
Друга умова – сам піст. “Мовиться про стриманість від усього того, що відволікає нас від спілкування і зустрічі з Богом. Відмовмося в часі Великого посту від усього того, що нас відволікає та розсіює. Пізнаймо свої духовні вади. Станьмо до боротьби з нашими пристрастями. Відмовмо собі в тому, що веде нас до гріха. Нехай ця здержливість буде нашим постом душі й тіла”, – каже Блаженніший Святослав.
Милостиня – третя і дуже важлива складова часу посту. “Чинімо діла милосердя, звернімо наш погляд до потребуючих наших ближніх. Коли ми спілкуємося з Богом, то вчимося відчувати Його присутність. У тих людей, які є потребуючими, навчімося бачити присутнього вічного живого Бога, який сказав: те, що ви зробили одному з найменших, ви мені зробили. Тому в той час даймо милостиню, відмовляючись, можливо, від якихось задоволень і розваг; те, що нам залишилося, даймо як милостиню убогим і потребуючим!” – наголосив глава УГКЦ.