Виповнилося 10 років першому глобальному вірусу, який отримав назву "Chernobyl"
У 1999 році, саме на річницю Чорнобильської трагедії - 26 квітня - сталася глобальна комп'ютерна катастрофа, що супроводжувалася масштабними збитками. За різними даними, на близько півмільйона комп'ютерах у всьому світі була знищена інформація на твердих дисках, а на материнських платах деяких машин було пошкоджено вміст мікросхем BIOS.
"Цей вірус став певним поворотним пунктом у сприйнятті комп'ютерних загроз користувачами. Це був перший вірус, який завдав шкоди не лише даним, які були на зараженій машині, але й повністю вивів з ладу деякі комп'ютери. В тому випадку, якщо BIOS не можна було переписати знову, комп'ютер викидали на смітник", - зазначив з цього приводу керівник відділу антивірусних розробок і досліджень компанії "Доктор Веб" Сєргєй Комаров (цитується за мережевим ресурсом www.newsru.ua - "Пошта").
Свою первісну назву - CIH - вірус отримав від скороченого імені свого творця - студента тайванського університету Чен Інь-Хау (англійською - Chen Ing-Нau). Його друга назва - "Chernobyl" - з'явилася через те, що вірус активувався 26 квітня, у день катастрофи на Чорнобильській АЕС. Автор вірусу зробив так, що, потрапляючи на комп'ютер, вірус не чинив жодних шкідливих дій, аж доки не наставало 26 квітня.
Згодом з'являлися віруси, подібні до "Chernobyl" за "любов" до певної дати, проте такої масштабної шкоди жоден з них не завдав. Вважають, що причиною глобального "тріумфу" саме "Chernobyl" стала поява заражених ним файлів на кількох американських web-серверах, які поширюють ігрові програми.
Фахівці кажуть, що часи гакерів-романтиків, подібних Чен Інь-Хау, які створювали віруси, прагнучи лише самоствердження і слави, минули.