Must have, life hack, deadline – слова, які останніми роками проникли у наше життя. Щодня чуємо їх у побутових розмовах, та й наче знаємо і розуміємо їх значення. Підспівуємо пісні англійською мовою, а легендарну фразу з американського фільму “I’ll be back” знаємо ще з дитинства.
Сьогодні батьки буквально змалечку водять дітей на додаткові заняття з англійської. У школах вивчають англійську з першого класу. А для випускників львівських вишів знання англійської – це вже навіть не перевага, а необхідність. Адже роботодавці все частіше вимагають рівень володіння англійською не нижче В2 (вище середнього).
Викладачам вишів, щоб здобути науковий ступінь, потрібно мати сертифікат, який підтверджує відповідний рівень володіння іноземною мовою (англійська, французька, німецька) та друкувати статті у закордонних виданнях. А одним із нововведень вступної кампанії в магістратуру у 2018 році є обов’язкове складання студентами іспиту з іноземної мови. Та й наукових статей у тій чи іншій галузі, найбільше саме англійською мовою.
Щоб бути успішним та комфортно жити
“Знання англійської мови сьогодні необхідні, безумовно. Якщо говорити про працевлаштування, то роботодавці рідко вимагають сертифікат, що підтверджує той чи інший рівень знань. Щоб працевлаштуватися, важливо володіти англійською мовою на розмовному рівні. Тож знання іноземної мови – це можливість знайти хорошу роботу у нашому регіоні. Адже у нас багато інвесторів із Бельгії, Нідерландів тощо. Якщо ж говорити про академічні обміни студентів, то сертифікат, що засвідчує

відповідний рівень володіння англійською мовою – обов’язковий. Однак знанням однієї англійської сьогодні вже нікого не здивуєш. Тож конкуренція шалено росте між тими студентами, які володіють лише англійською й тими, які окрім англійської, володіють ще німецькою, іспанською, французькою, польською тощо. Тобто англійська – це основа, а якщо студент хоче бути затребуваним, то потрібно вивчати також інші мови”, – розповідає “Львівській Пошті” Ірена Барилюк, координатор академічної мобільності економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка.
З її слів, переваги студентів-економістів, що володіють іноземними мовами, над студентами-лінгвістами очевидні. Адже сам по собі філолог може бути нецікавим для роботодавця. А власне економісти чи юристи, окрім знання мови, також мають профільну підготовку.
У середньому година заняття з англійської мови у репетитора коштує 150-200 грн. Щодо мовних курсів, то година заняття коштуватиме 35-45 грн
“Звісно, пари парами, та самоосвіта – не менш важливо. Щоб вивчити англійську потрібно багато писати, читати, вчити слова та граматику. До того ж, велику роль відіграє мовний бар’єр, який у нас в голові. Іноді людина знає багато слів, граматику, однак боїться заговорити. Це все потрібно викорінювати. Наприклад, ходити у мовну школу, відвідувати заняття з носіями мови – Speaking Club, переглядати фільми іноземною мовою, а головне – не боятись говорити. Для вивчення мови достатньо відвідувати заняття тричі на тиждень. Як правило, студенти відвідують мовні школи або ж курси Інституту післядипломної освіти Франкового вишу. Що стосується курсів, то вони значно дешевші, там викладають викладачі кафедри іноземних мов. Якщо є можливість поїхати за кордон, у англомовне середовище, то це взагалі прорив у комунікації”, – каже Ірена Барилюк.
З її слів, студенти не розуміють вимог, які ставить ринок праці. “Щоб бути успішним, потрібно володіти інтернаціональною мовою. Знання іноземної мови необхідні, щоб бути успішним та комфортно жити”, – каже Ірена Барилюк.
Читайте книги і дивіться фільми англійською!
Сьогодні знання іноземної мови, зокрема англійської, вкрай важливе і необхідне для людини. Завдяки євроінтеграції попит і необхідність у вивченні англійської щороку зростає, розповідає Олена Терьохіна, керівник Львівської філії мовної школи Green Forest.
“Стосовно підходу до вивчення мови – курси чи репетитор, то вибір залежить від того, що людина має на меті та від особистих характеристик. Відтак, якщо людина прагне підтягнути розмовний рівень, то необхідна комунікація, а отже – варто обрати курси. Також, якщо говорити про початковий рівень, то для цього рівня необхідний комунікативний підхід, щоб людина змогла заговорити. Якщо ж людина хоче зосередитись на вивченні граматики, то краще обрати індивідуальні заняття”, – Олена Терьохіна.
В2 – це рівень вище середнього. На цьому рівні людина може вільно розмовляти англійською. Досягти такого рівня реально за шість-вісім місяців
Найбільш затребуваним серед роботодавців є рівень володіння англійською В2. Дехто каже, що досягнути цього рівня можливо за рік, інші ж запевняють, що знадобиться, як мінімум, два роки.
“В2 – це рівень вище середнього. На цьому рівні людина може вільно розмовляти англійською. Досягти такого рівня реально за шість-вісім місяців. Звісно, все залежить від старань людини та від того, наскільки ефективно вона займається. Тобто це мають бути не лише курси, а й вивчення англійської самостійно – перегляд фільмів, читання книг, прослуховування музики англійською. Кожна людина сприймає інформацію по-різному. Комусь краще один раз побачити, ніж десять разів почути, а комусь – навпаки. Тобто людина має, насамперед, визначити свої сильні сторони, за допомогою яких їй буде легше вчити мову”, – каже Олена Терьохіна.
З її слів, потрібно дивитись фільми та серіали відповідно до рівня володіння мовою.
“Спершу варто дивитись ті фільми, які бачили вже не один раз, щоб знати сюжет, і сприймати англійську на слух. Чи дивитись із субтитрами, чи ні – залежить від людини. Тобто потрібно для себе з’ясувати, чи субтитри допомагають, чи навпаки – відволікають у вивченні мови. Ще одна порада – фільми краще дивитись у навушниках, тоді краще звучання. Стосовно книг, то на початковому рівні раджу читати адаптацію книги – сюжет зберігається, однак слова підібрано відповідно до рівня. На рівні В1-В2 можна читати Хемінгуея, він не дуже важкий. Що стосується “Великого Гетсбі”, то його вже читають на рівні С1, там важча граматика, описи”, – каже Олена Терьохіна.
Ціна питання
У Львові безліч мовних шкіл та викладачів англійської мови. Викладачі львівських вишів займаються репетиторством і, зазвичай, оцінюють свою роботу в іноземній валюті. В середньому година заняття з англійської мови коштує 150-200 грн. Що стосується мовних курсів, то, справді, їх безліч. Ціни різняться. В середньому година заняття коштуватиме 35-45 грн. Однак переважно оплата здійснюється за весь курс – два-три місяці занять.
“Сьогодні все так швидко розвивається, що навіть якщо людина не має грошей чи часу відвідувати курси, то можна вчити англійську самостійно. Безліч мобільних додатків, літератури, роликів для вивчення в YouTube – все це в Інтернеті абсолютно безкоштовно. Тобто важливо мати бажання! Наприклад, на сайті нашої мовної школи є подкасти, різні статті з граматики, вимови – це все у вільному доступі, безкоштовно. Також у Львові є безкоштовні зустрічі Speaking Club.
У Facebook є група Language Exchange Club Lviv, у якій представлені мовні клуби у Львові не лише з англійської, а й з іспанської, французької, італійської, німецької
Наприклад, у Facebook є чимало груп, які організовують зустрічі, щоб поспілкуватись з іноземцями. Знаю, що на пл. Ринок у “Щось цікаве” та у “Пузатій Хаті” збираються люди, щоб поспілкуватись англійською мовою. Тобто можливостей безліч – головне бажання”, – каже Олена Терьохіна.
Справді, у Facebook є група Language Exchange Club Lviv, у якій представлені мовні клуби у Львові не лише з англійської, а й з іспанської, французької, італійської, німецької тощо. Люди зустрічаються, обирають тему і розмовляють іноземною мовою.
“Також в Apple Store або у Google Play можна ввести listening, grammar, vocabulary – висвітить безліч результатів. Завантажуйте і вчіть! Не менш важливо правильно підійти до вивчення англійської. Підібрати матеріал, літературу, фільми відповідно до рівня володіння мовою. Наприклад, коли людина переглядатиме фільм англійською і нічого не розумітиме, то це може викликати небажання надалі вчити мову. А мотивація – це насправді рушійна сила!”, – запевняє Олена Терьохіна.