З наступного навчального року російськомовні школи №6 та №35 планують об'єднати. Так вирішили чиновники, але чомусь "забули" попередити про це викладачів та учнів
Понад місяць тому вчителі школи №6 прочитали в одній з місцевих газет про те, що їхній навчальний заклад з наступного року об'єднають зі школою №35. Невдовзі такий же сюжет з'явився й на телебаченні, у ньому Надія Оксенчук, начальник управління освіти ЛМР, говорила, що утримувати школу не рентабельно і тому наступного року її реорганізують. Годі казати, що вчителів і батьків учнів це шокувало, але пізніше чиновники на власне виправдання навели сумну статистику функціонування школи. Середня вартість навчання тут однієї дитини становить близько 4 тисяч, а у школі №35 на навчання одного учня з міського бюджету доводиться витрачати понад 5 тисяч гривень.
"Одразу після озвучення інформації у ЗМІ ми звернулися до міської ради з проханням пояснити, в чому справа, чому нам нічого про це не говорять і не радяться з нами, - розповідає Лариса Корнійчук, директор школи №35. - Батьківський комітет написав відповідне звернення до міського голови, але ось уже місяць нам нічого й досі не повідомляють, а просто ігнорують... Ми хотіли подати в суд на таке зухвальство, але поки що немає жодного відповідного рішення про реорганізацію школи. Ми просто боїмося, що рішення підпишуть влітку, коли всі будуть у відпустках і виборювати приміщення буде просто нікому..."
Ганна Жуковська, директор школи №6, про злиття навчальних закладів також нічого не чула, тому відмовилася давати "Пошті" будь-які коментарі, пояснюючи свою позицію тим, що ні з ким об'єднуватися не планує.
За словами Кирила Арбатова, заступника голови координаційної ради Організації російських співвітчизників, керманичі мають у цій справі свої економічні інтереси, простіше кажучи, їм потрібне приміщення. Несправедливість задуманого ще й у тому, що кількість російських шкіл не відповідає кількості потрібних. Зараз місто має п'ять таких закладів на 90 тисяч осіб російськомовного населення, і один хочуть закривати. Цікаво, що Організація російських співвітчизників неодноразово фінансово підтримувала російські школи Львова, але 35-й школі допомогу вони не можуть надати, тому що не вдається налагодити зв'язок з міською радою. "Вже п'ять років нам говорять, що школу закриватимуть і жодною допомогою тут не зарадиш. Таким чином допомога була просто заблокована, і антиреклама призвела до того, що торік освітяни не набрали першого класу, проте вже нині на 2009 - 2010 навчальний рік директор демонструє 18 заяв від батьків майбутніх першокласників", - сказав Кирило Арбатов. Варто зазначити, що вчителі, разом з Російським братством у Львові розцінюють вчинок влади, як чергові утиски нацменшин...
Як пояснив "Пошті" Олексій Побурко, директор департаменту гуманітарної політики ЛМР, основна причина об'єднання шкіл - відсутність належного наповнення, а звідси - збитковість утримання закладу. Чиновник не приховує, що перемовин з директорами шкіл поки що не було (!), але обіцяє їх провести наприкінці травня, тоді ж офіційно ухвалять рішення про злиття. Попри те, що спільної розмови ще не було, чиновник упевнений, що школа №6, яка має 300 своїх учнів, зможе вмістити ще 180 школярів 35-ї школи. Відомо, що у 35-й школі є спеціально обладнані приміщення для дітей-інвалідів, а у 6-й таких класів немає. Що робити з дітьми з особливими потребами, пан Побурко не знає, але обіцяє до першого вересня проблему залагодити.
"Міська рада - орган, який уповноважений робити певні дії, аби вдосконалити роботу місцевих навчальних закладів, - розповідає "Пошті" пан Побурко. - За рахунок об'єднання ми підвищимо статус школи, перетворивши її на гімназію, що стосується вчителів, то ми намагатимемося кожному з них знайти місце праці..."
Для ратушанців справа вже вирішена, тим паче, що з наступного року в приміщенні школи планують відкрити дитячо-спортивний центр або заклад позашкільної освіти. Попри те, що грошей на фінансування школи у міському бюджеті бракує, для новозадуманого проекту гроші обіцяють знайти. За словами пана Побурка, ці проекти мають різні джерела фінансування, тому, якщо вони десь грошові вклади врізають, то десь вони мали б з'явитися.