Корейці посадять американських журналісток

Влада Корейської Народно-Демократичної Республіки вчора заявила про завершення слідства у справі двох за­триманих на кордоні з Китаєм американських журналісток.

Влада Корейської Народно-Демократичної Республіки вчора заявила про завершення слідства у справі двох за­триманих на кордоні з Китаєм американських журналісток.

Як повідомило Центральне телеграфне агентство Кореї, місцеві компетентні органи завершили допит журналісток і, спираючись на документально підтверджені факти скоєння злочину, ухвалили офіційне рішення засудити їх. Якщо жінок визнають винними у шпигунстві, то посадять на п'ять років.

За даними південнокорейського інформагентства "Ренхап", у руках влади КНДР опинилися китаянка Лора Лін і корейка Юна Лі, які мають американське громадянство. Вони працювали на незалежний кабельний телеканал "Current TV", створений за участю колишнього віце-президента Сполучених Штатів Альберта Гора.

Американок затримали прикордонники КНДР 17 березня під час відеозйомки в районі річки Туманган на китайсько-корейському кордоні. За деякими даними, жінки під час відеозйомки рухалися по замерзлому мілководдю й могли випадково опинитися на північнокорейській території.

Держдепартамент США вже висловлював занепокоєння долею журналісток. Останній подібний інцидент стався в 1996 році, коли американський громадянин з якоїсь радості  переплив річку Ялуцзян, що відокремлює Китай від КНДР. Тоді заради його звільнення довелося три місяці вести переговори із залученням посередників із середовища високопосадових політиків.

Нагадаємо, що днями іранський суд засудив до восьми років в'язниці за шпигунство американську журналістку Роксану Сабері. Жінка народилася в США, в родині японки та іранця. В 2003 році Сабері приїхала до Ірану і розпочала там журналістську кар'єру. Незабаром влада анулювала її журналістську акредитацію. Замість цього, BBC News видала журналістці документи позаштатного кореспондента, однак у 2006-му й ці документи  були анульовані. Але Сабері, яка має подвійне громадянство США й Ірану, залишалася в Ірані, зрідка роблячи репортажі й працюючи над публіцистичною книгою. У січні 2009 року її арештували. Спочатку жінку звинуватили в придбанні спиртних напоїв, пізніше - у роботі без акредитації, а вже потім - у шпигунстві. Влада США зажадала звільнення Сабері, але Тегеран у відповідь попросив американців не втручатися у внутрішні справи Ірану.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4914 / 1.54MB / SQL:{query_count}