Основною причиною ситуації, що склалася навколо вступу до вишів, є нестабільна робота Єдиної електронної бази з питань освіти. Програмне забезпечення для неї цього року розробляло приватне акціонерне товариство “Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій” та пройшло відповідне випробування. Однак вже на початковому етапі вступної кампанії стало зрозуміло, що проблеми суттєві, повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.
Вже з 15 липня Міністерство освіти і науки України дозволило вступникам, які отримали відмови в реєстрації електронних кабінетів через розбіжності в реєстраційних даних, подавати заяву та документи в паперовій формі. Причину численних проблем з реєстрацією вступниками своїх електронних кабінетів пояснили запровадженням “нового програмного забезпечення, яке посилило вимоги до ідентифікації вступників”.
Якщо ж кабінет вже успішно створений, але є проблеми з подачею заяв, необхідно звернутися до сервісу підтримки з питань реєстрації за тел.: (044) 239-86-18; (095) 281-13-54; (067) 551-24-74; (093) 342-38-63 або отримати онлайн-консультацію, надіславши повідомлення на адреси: ez@inforesurs.gov.ua та/або vstup_2017@mon.gov.ua.
Проте, за повідомленням ОПОРИ, отримати відповіді на запитання щодо некоректної роботи системи електронного вступу в цьому році майже неможливо: телефони сервісу підтримки або зайняті, або не відповідають. Водночас станом на 18 липня в системі ЄДЕБО уже створені 137 тисяч 748 електронних кабінетів вступників. У електронній формі подано 348 тисяч 819 заяв, повідомляє
Освіта.ua.
17 липня адміністратором ЄДЕБО (ДП “Інфоресурс”) були анульовані заяви вступників, де конкурсний бал не відображався, хоча, як зазначають у мережі ОПОРА, процедури скасування заяв адміністратором ЄДЕБО правила вступу не передбачають! Кожного вступника, чию заяву анульовано, виш має повідомити про це листом на електронну пошту та через його електронний кабінет. Тож працівники приймальних комісій отримали додаткову роботу, а вступники змушені частіше перевіряти свої електронні кабінети, що, звичайно, збільшить навантаження на систему ЄДЕБО і може призвести до нових проблем у її роботі.
“Заяви залишилися в системі, вони нікуди не зникли. Ці заяви зараз не бачать приймальні комісії вишів. Абітурієнтам треба зайти в свій кабінет і поновити свої заяви. Зараз результати ЗНО будуть підтягнуті”, – сказав у коментарі Укрінформу перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець.
З його слів, проблеми в роботі ЄДЕБО могли виникнути через те, що адміністратор обмежив потужності системи, аби запобігти DDOS-атаки.
Експерти мережі ОПОРА зазначають, що дії МОН націлені на стабілізацію ситуації, однак деякі з них поглиблюють недовіру до ходу вступної кампанії та породжують недовіру до результатів наступного етапу вступної кампанії – надання рекомендацій до зарахування на навчання коштом державного бюджету.