На “віцєчку” до Перемишля за 50 гривень

Потрапити у прикордонне місто львів’яни можуть дуже просто і, головне, дешево. “Львівська Пошта” з’ясувала усі тонкощі поїздки та як можна цікаво і з користю провести час у мальовничому Перемишлі

фото: Олена Петришин
Для багатьох поїздка за кордон асоціюється із великими сумами, які доведеться витратити насамперед на дорогу. Тому українці між екскурсією в Україні та за кордоном – здебільшого вибирають перший варіант. Знову ж таки, розраховуючи на те, що це не коштуватиме для них “всіх грошей”. Однак часто подорож у якесь непримітне містечко на Батьківщині може обійтися у стільки ж, як поїздка за кордон, а то й дорожче…
До прикладу, за цілком невеликі гроші можна з’їздити до польського Перемишля, і за один день набратись гарних вражень, випити смачної кави, закупитись дешевими польськими продуктами та спокійно ввечері повернутись додому.
Якщо ж ви зібралися мандрувати до міст Польщі, то з Перемишля це буде набагато дешевше, ніж їхати прямим автобусом зі Львова, до прикладу, у Варшаву, Краків чи Жешув.

Львів-Шегині-Медика-Перемишль

Для того, щоб розпочати подорож, вам необхідно доїхати до Головного залізничного вокзалу у Львові. Щодня з автовокзалу “Двірцевий” курсує маршрутка “Львів-Шегині”. Важливо знати, що автобус їздить із 5.30 до 20.10 з інтервалом 40 хвилин. Придбати квиток ви можете безпосередньо у водія. Коштує проїзд 36 грн. І вже за якихось дві години ви будете у Шегинях. Кінцева зупинка маршрутки за 150 метрів від прикордонної смуги.
Зазвичай серед пасажирів автобуса “Львів-Шегині” точно є хтось, хто власне прямує у Польщу – на роботу, на закупи чи на екскурсію. Тому, аби не заблукати, тримайтесь, як то кажуть, купки, а вийшовши з маршрутки, прямуйте за ними. І одразу дорогою набирайтесь терпіння… Адже вам доведеться перетнути українсько-польський кордон через піший пункт пропуску “Шегині-Медика”, а це, м’яко кажучи, варіант не для людей зі слабкими нервами.
До прикладу, у неділю вранці, о 9.30 вже була велика черга – хоч на сайті Львівської ОДА саме ранішні години неділі рекомендують як найменш популярні серед бажаючих перетнути кордон. Дехто пояснює це тим, що люди в цей час – на літургії у церкві. Однак не всі…
Українські прикордонники перевіряють документи дуже швидко. А от значно скрупульозніше працює польська сторона. Нам довелось постояти у черзі більше трьох годин. Чи не кожен третій у черзі – “човники”, які активно штурмують кордон із українськими цигарками та горілкою. Якщо ви виберете саме цей пункт пропуску, будьте готові, що поки стоятимете у черзі – не матимете відбою від них: пропонуватимуть вам перенести їм через кордон популярний товар… І хоч ми стояли справді у черзі, і як такої штовханини не було, однак із навколишніх розмов зрозуміли, що таке явище нечасто можна побачити. Зазвичай тут всі пхаються один наперед одного…
Перейшовши кордон, ви можете одразу податись за покупками у магазин “Biedronka”. Якщо ж ви все-таки тримаєте курс на Перемишль, то поблизу пункту пропуску “Шегині-Медика” зупиняється автобус Przemysl-Medyka. Вартість проїзду становить два злотих – це приблизно 14 гривень. Тобто, дорога зі Львова до Перемишля загалом обійдеться вам у 50 грн.
Двадцять хвилин у дорозі, і ось ви у Перемишлі на залізничному вокзалі. Звідти він вирушає і у зворотний бік. Водій цієї маршрутки повідомив журналістам “Львівської Пошти”, що курсує транспорт приблизно до 17.00 за польським часом. Пам’ятайте про це, якщо не бажаєте витрачати пізніше додаткові кошти на таксі – за поїздку із Перемишля у Медику таксист попросить у вас близько 30 злотих ( близько 210 грн). Тому стежте за часом, пам’ятайте, що різниця у часі між Україною і Польщею “мінус” одна година. Бо, якщо у Львові – 15.00, то у Перемишлі – лише 14.00.

Перемишль і Львів дуже схожі

У перші хвилини прогулянки Перемишлем одразу ж відчувається, що ви у Європі. Доглянуті газони, прибрані вулички, відремонтовані дороги – все в ідеальному стані. Жителі міста дуже сімейні люди, тому у неділю на вулицях їх рідко зустрінеш – всі переважно вдома, з родиною. Навіть крамнички не працюють. Лише деякі. Загалом неділя у цьому місті – вихідний практично для всіх.
Перемишль розташований на пагорбах і розділений річкою. Загалом Перемишль – це маленьке мальовниче місто, що дуже нагадує Львів, однак воно не таке гамірне. Тут є і площа Ринок, і Ратуша, і подібний до нашого “Стрийського парку” – парк ім. Мар’яна Стронського. До речі, у Перемишлі майже всі розуміють українську.
Центр міста розташований на правому березі річки Сян. Ринкова площа оточена старовинними будівлями-кам’яницями з XVI i XVII століття. Найбільш цінні будівлі розташовані на півдні, у гірській частині Перемишля.

Що відвідати у Перемишлі?

Одразу на Ринку у Перемишлі є годинникова башта ( її висота 34 метри). З 1996 року у вежі з годинником працює Перемишльський Музей дзвонів і люльок, у якому можна побачити дзвін з міської Ратуші, який був відлитий у 1749 році. Оглядовий майданчик вежі відкриває просто чудовий краєвид на місто. Вхідний квиток для дорослого коштує 10 злотих.
Нахилена центральна Ринкова площа – ще одна родзинка Перемишля. Вимощена бруківкою, вона різко спадає до підніжжя пагорба Знесіння, на який, власне, “видряпується” саме місто.
Варто відвідати також костел Марії Магдалени та Непорочної Діви Марії. Перед головним входом у костел розташовані три скульптури XVIII ст.: Непорочного зачаття Богородиці, Блаженного Яна Дунса Шкота і св. Ідзя, а над входом є напис: “Domine De Tuis Donis Oferimus Tibi”, що в перекладі з латини означає: “Тобі, Господи, приносимо дари, які Ти нам дарував”.
Якщо будете у Перемишлі, обов’язково  відвідайте і собор святого Іоана Хрестителя, який був збудований єзуїтами, а у  1991 році переданий Українській греко-католицькій церкві. Нині це Кафедральний собор греко-католицької церкви.
Ну і звісно, не минайте Казимирського замку, дорогою на який, відкриваються чудові краєвиди на місто. Цей замок розташований на горі в центрі міста. У дворі замку – фундамент ротонди та Палатіум, дороманські сліди таємничої споруди часів П'ястів. Замок Казимира Відновителя (того самого, що отримав Польщу дерев’яну, а залишив – кам’яну) виглядає чудово. Біла, розкішна королівська резиденція справді приваблює своїми потужними формами й оригінальним екстер'єром.
І, звичайно ж, який же замок без романтичної легенди. Кажуть, ночами у ньому бродять примари нещасної Ганни, багатої городянки Перемишля, і Яна – бідного ельзаського лицаря, який потрапив у полон у битві під Грюнвальдом. Молоді люди палко покохали одне одного, але батьки Анни віддали дочку заміж за начальника охорони замку. Владислав Ягайло невдовзі помилував французького лицаря, і той негайно подався на пошуки своєї коханої. Але було вже запізно. Нещасна дівчина за кілька днів до цього викинулася з високої вежі.
І хоч Перемишль і не належить до найбільш популярних польських міст, однак це місто все-таки вартує вашої уваги. Тут можна і відпочити, і познайомитись із побутом наших сусідів, і дізнатись щось нове. Багато львів’ян асоціюють Перемишль радше із шопінгом, ніж з екскурсією, а дарма – адже тут справді є що побачити.
Тож не баріться, і якщо вам раніше не випадало нагоди тут побувати, приїздіть, чудові враження гарантовані!
Львів-Перемишль-Львів

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.1651 / 1.61MB / SQL:{query_count}