Літо – мабуть, найкращий час, аби отримати максимальний заряд позитиву, нових емоцій та вражень, відвідати цікаві місця, поспілкуватися з друзями чи знайти нових. А ще це час, коли можна пізнати щось нове чи навіть спробувати свої сили в екстремальних видах спорту: стрибках із парашутом, скелелазінні чи рафтингу. Добра порція адреналіну допоможе подолати втому від напружених робочих буднів, забути про сімейні проблеми, вдихнути свіжий ковток позитиву.
Підкорити скелю
Мрієте підкорити гірські вершини, піднятися на скелясту гору, але наразі не маєте достатньо навиків? Спершу можна випробувати свої сили у спеціальних скеледромах. У Львові працює кілька таких закладів. Займаються тут з дорослими і дітьми. Останніх приймають вже з п’яти років.
Працюють скеледроми у закритих приміщеннях, тобто можна займатися у будь-яку пору року й за будь-якої погоди. Тут є стенди з різним рівнем складності, де, відповідно, можуть займатися як новачки, так і більш професійні скелелази. Є окремі зони й для дітей. Для тих, хто вперше завітає, можна замовити заняття з інструктором. Це коштуватиме від 100 до 150 гривень разом з обладнанням. До речі, діти займаються тільки під наглядом інструктора. Заняття можуть бути індивідуальними та груповими.
Загалом ціна заняття зі скелелазіння коливається від 50 гривень за разовий підйом до 600 гривень за абонемент на вісім занять. Сюди входить прокат спорядження та саме тренування.
На тренування радять брати зручний одяг та змінне зручне взуття. Ті батьки, які не знають, чим зайняти дітей на час літніх канікул, можуть звертатися у скеледроми в будь-який час, тут працюють без відпусток. Діти, які займаються вже певний час, згодом можуть брати учать у різноманітних змаганнях та конкурсах.
Як запевняють фахівці, скелелазіння допомагає не тільки підтримувати добру фізичну форму, розвивати м’язи, але й загартовує витримку та стійкість, підвищує мотивацію, концентрацію, вчить досягати мети.
Вільний політ
У дитинстві багато хто з нас мріяв літати, та й зараз серед дітей є немало тих, які цього бажають, а дехто навіть замовляє такі “подарунки” чи то у Миколая, чи на день народження. І якщо для дітей це мрія, то дорослі мають усі шанси спробувати, що ж воно таке – вільне падіння, стрибнувши з парашутом. Знайти у Львові фірми, які надають такі послуги не складно.
Організатори рекомендують попередньо зареєструватися, а у вибраний день перед стрибком обов’язково пройти спеціальний інструктаж, який може тривати й кілька годин. Для охочих побачити рідні простори з висоти, пропонують самостійний стрибок, який здійснюється з висоти 800 метрів, його вартість 700-800 гривень. Окрім того, можна стрибати з професійним інструктором з висоти 3000 метрів. Такий стрибок триватиме упродовж 5-7 хв. До того ж, ваші емоції можуть зафіксувати на відеокамеру, аби було, що згадати й показати друзям і рідним. Ці послуги обійдуться у майже 4000 гривень.
Дітей до стрибків допускають у віці від 8 років, але тільки у присутності батьків і за їхньої письмової згоди. Стрибають діти тільки разом з інструктором.
Професійні парашутисти не радять здійснювати стрибки, якщо ви у не найкращій фізичній формі (наприклад, втомлені після виснажливої роботи) чи в пригніченому стані. Як запевняють, враження від стрибка й сам стрибок дуже залежить від настрою. Не варто стрибати тим, в кого є захворювання кістково-м’язової системи, психічні чи кардіологічні захворювання, а також недавні переломи чи травми.
Зустріти схід сонця

Організувати поїздку на вихідні у замки Золотої підкови – не надто цікаво? А побачити замки з висоти пташиного польоту? Саме таку незвичайну екскурсію можуть запропонувати фірми, які організовують польоти на повітряних кулях та аерошутах (спеціальний літальний апарат у формі мотовізка з парашутом типу “крило”). Як розповіли організатори, за побажанням замовника, політ можна організувати над Олеським, Підгорецьким чи Свірзьким замками, у Карпатах, на повітряній кулі можна піднятися й зустріти схід сонця. Сам політ триватиме близько години, але загалом потрібно буде витратити кілька годин, адже треба підготувати кулю до польоту, доїхати до місця старту й повернутися назад (за доїзд відповідають організатори). Політ на повітряній кулі можна замовляти для наречених, компанії чи організувати сімейну мандрівку. Дітей можна брати віком від п’яти років. Як запевняють організатори, політ проводять досвідчені інструктори. Якщо ж у запланований час зіпсувалася погода, то мандрівку можна перенести на інший день. Такий відпочинок – одна з найдорожчих розваг. Годинний політ на двох обійдеться у сім тисяч гривень. Якщо ж у вас збереться більша компанія, то доведеться викласти від восьми до тринадцяти тисяч гривень. Якщо ж оберете політ на аерошуті, то вартість хвилини польоту стартуватиме від ста гривень.
Вважається, що політ на повітряній кулі є одним із найдавніших способів повітряної мандрівки й одним з найбезпечніших видів транспорту.
На хвилі
Рафтинг, або сплав по гірській річці, ще один із доволі екстремальних видів відпочинку. Сплави відбуваються переважно на гірських річках Карпат. Як розповіли в одному з центрів рафтингу, для того, щоб взяти участь у сплаві треба попередньо зареєструватися на сайті та зробити внесок. Опісля організатори надсилають підтвердження зі всією потрібною інформацією, зокрема щодо місця сплаву, адже залежно від погодних умов та рівня води у річках, пункт відправлення може змінюватися.
Сплавляються на різних видах човнів, залежно від річки та кількості людей. Організатори надають необхідне спорядження, у холодну пору ще й гідрокостюми. Загальна вартість сплаву з однієї людини 450 гривень, сюди входить ще й обід. Якщо назбирується багато охочих взяти участь у сплаві, організатори забезпечують також трансфер. У сплаві можуть брати участь і діти від восьми років. Організатори запевняють, що у сплавах беруть участь професійні інструктори, які гарантують безпеку учасників.
Рафтинг – це вид екстремального спорту, швидкісний сплав гірською річкою через пороги на надувному човні (рафті), плоті або на байдарці. В Україні рафтингом займаються на гірських річках Карпат: Черемоші, Тисі, Дністрі, а також на Случі, Пруті, Стрию, Опорі, Південному Бузі та Тетереві.
Активний відпочинок допоможе не тільки перевірити сили, витримку, побороти страх перед неспинною гірською річкою, але й побачити неймовірно мальовничі куточки Карпат, отримати заряд позитиву та нові враження.