Цьогоріч західні християни відзначили Пасху 12 квітня. Папа Римський Бенедикт 16-й у своїй пасхальній промові закликав людей віднайти надію за часів кризи, бідності, насильства і лихоліття.
Цьогоріч західні християни відзначили Пасху 12 квітня. Папа Римський Бенедикт 16-й у своїй пасхальній промові закликав людей віднайти надію за часів кризи, бідності, насильства і лихоліття.
Виступаючи перед десятками тисяч віруючих з балкона собору Святого Петра - головного католицького храму світу, Понтифік також послав благословення людям, що пережили сильний землетрус в італійському регіоні Абруццо, розповів про страждання людей в Африці й закликав до примирення ізраїльтян і палестинців.
Нагадаємо, що дату святкування Великодня врегулював Перший Вселенський Собор в Нікеї 325 року. До цього в різних помісних Церквах святкували Великдень у різні дні. Цей собор постановив, що не дозволено християнам святкувати Великдень, коли євреї святкують Пасху.
Дата Великодня має випадати, згідно з постановою Собору, на першу неділю після першого весняного повного місяця, яка настає після весняного рівнодення. Якщо станеться так, що на цю неділю випадає і єврейська Пасха, то святкування Великодня переноситься на наступну. Щоб уникнути помилки у визначенні Великодньої неділі, постановлено також, що єпископ Олександрії повинен повідомляти дату Великодня щороку наперед.
Із 1582 року Церкви Західної та Східної традиції святкують Великдень за різними календарями. Православна та Греко-католицька церкви дотримуються юліанського календаря. Римо-католицька церква 1582 року перейшла на новий календар, запроваджений Папою Григорієм XIII і відомий під назвою "григоріанського" або "нового стилю".
За григоріанським календарем весна починається на тринадцять днів раніше, ніж за юліанським, внаслідок чого виникає різниця в датах святкування Великодня. Також трапляється, що в Католицькій церкві Великдень співпадає із єврейською Пасхою, а іноді - навіть і раніше за неї. Разом із католиками святкують Великдень за новою пасхалією і західні протестанти. Бувають роки, коли всі християни святкують Великдень разом. Такими будуть 2010, 2011, 2014, 2017 роки.
Підготувала Катря Осіння (за інформацією РІСУ)