Дехто пояснює таку поведінку тим, що не може контролювати своїх емоцій у стані стресу. Але фахівці доводять, що 90% найкращих працівників уміють керувати своїми емоціями під час стресу, зберігаючи спокій та самоконтроль, пише
khmelnytsky.com. А спокій зберігають, бо:
• Вміють цінувати те, що в них є. Це покращує настрій внаслідок зменшення гормону стресу кортизолу. За результатами дослідження науковців Каліфорнійського університету, люди, які намагаються бути більш вдячними, мають гарний настрій та почуваються бадьорими.
• Уникають запитань на кшталт: “а якби...”. Коли людина постійно ставить таке запитання, це лише посилює тривожний стан. Натомість мудрі люди приділяють увагу виконанню конкретних дій, які принесуть бажаний результат, і намагаються зберігати спокій та рівновагу.
•Залишаються позитивними. Гарні думки допомагають позбутися тривожного стану. Фахівці радять думати про щось хороше та приємне, можна зосередитися на хорошій події, спрямувати позитивні думки на майбутню подорож або зустріч із близькою людиною.
• Не проводять багато часу в інтернеті. Експерти радять хоча б на якийсь час вимикати ґаджети. Дослідження свідчать, що навіть перерва між читанням електронної пошти може суттєво знизити рівень стресу.
• Приймають підтримку інших. Неможливо постійно вирішувати власні проблеми самостійно. У складній життєвій ситуації варто звернутися до близьких або друзів по допомогу.