Чого бояться дріжджі

Передвеликодні приготування у розпалі. Завтра-післязавтра господині почнуть випікати паски. Робота непроста - треба мати неабияке вміння та досвід, аби випекти добру, смачну паску, та й якість продуктів відіграє дуже важливу роль.

Передвеликодні приготування у розпалі. Завтра-післязавтра господині почнуть випікати паски. Робота непроста - треба мати неабияке вміння та досвід, аби випекти добру, смачну паску, та й якість продуктів відіграє дуже важливу роль.

Аби паска була пухкою і добре викисла, потрібні якісні дріжджі.

Як пише "Довідник споживача", дріжджі - живі організми, а тому з ними треба поводитися вміло. "Гаряче" і "холодне" дріж­джам протипоказано. За температури, вищої за  45-50 градусів, дріжджі гинуть, тому заливати їх гарячим молоком не можна, бо тоді паска не буде рости. Також  не можна їх кілька разів заморожувати-розморожувати.

Одна з характеристик дріжджів - вологість, від якої безпосередньо залежить, як вони зберігатимуться. Пресовані дріжджі, які раніше продавали у брикетах, мали вологість близько 75%. Вологість сушених не повинна перевищувати 8%. Саме завдяки низькій вологості сушені дріжджі можуть зберігатися довго. Окрім того, сухі дріжджі не можна зберігати відкритими, бо вони втрачають свої властивості. 

Та найважливіший  показник дріжджів - підні­мальна сила. Адже що швидше тісто виросте, то менше часу господиня затратить на приготування. Визначають піднімальну силу за часом, упродовж якого тісто піднімається на певний рівень - 70 мм. За ДСТУ 28483- 90 "Дріжджі хлібопекарські сушені", до такої висоти тісто має вирости не більше ніж за 70 хвилин, якщо використовуєте дріжджі вищого сорту.

Хоча термін зберігання - це період, упродовж якого продукт відповідає усім вимогам якості, дріжджі, термін придатності яких закінчується, втрачають свої властивості.

Споживачам варто звернути увагу на те, що однакові пакетики дріжджів мають різну масу й розраховані на різну кількість борошна. Більшість виробників пише, що один пакетик розрахований на кілограм борошна. Але бувають винятки, коли пакетик сухих дріжджів розрахований на 500 грамів борошна, тобто, на кілограм борошна потрібно взяти два такі пакетики.

За результатами тесту, який провів Науково-дослідний центр незалеж­-
них споживчих експертиз "Тест", загальну оцінку "від­­мінно" одержали "Львів­ські дріж­джі", " Саф-Момент" і "Dr.Oetker", а також дріжджі "ЕКО". 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5284 / 1.54MB / SQL:{query_count}