Грузія вимагає від Росії вибачень за збитий літак

Група експертів ООН опублікувала доповідь, в якій підтверджується, що грузинський безпілотний літак-розвідник, який розбився 20 квітня, був дійсно збитий винищувачем російських ВПС.

Група експертів ООН опублікувала доповідь, в якій підтверджується, що грузинський безпілотний літак-розвідник, який розбився 20 квітня, був дійсно збитий винищувачем російських ВПС.

Росія повинна "вибачитися і відшкодувати матеріальний збиток у розмірі вартості безпілотного літака", мовиться у ноті протесту МЗС Грузії, врученої у вівторок російському послу в Тбілісі В'ячеславу Коваленку, передає Newsru.

Та російський МЗС розцінив висновки експертів ООН як такі, що "не заслуговують довіри". "Йдеться не  про те, щоб засу­мні­ватися в компетентності фа­хівців Місії ООН. Справа радше в тенденційних і необ'єктивних матеріалах, на яких було побудовано її розслідування, - відеоп­лівки і свідчення якихось радарів", - йдеться у заяві дипломатичного відомства Росії.

"Вже на цьому етапі є видимими неув'язки у визначенні типу літака, що збив безпілотний літальний апарат, його озброєння і траєкторії польоту", - зазначає МЗС Росії.

Раніше Москва стверджувала, що грузинський літак-розвідник збили сили ППО Абхазії. Проте на проаналізованому експертами ООН відеозапису, зробленого із збитого безпілотного апарата, видно, як літак з двокильовим хвостовим оперінням випускає по ньому ракету. Роздвоєні хвости мають російські винищувачі МіГ-29 і Су-27, яких немає на озброєнні в абхазької армії.

Глава російського МЗС Сергій Лавров наголосив, що грузинська сторона не отримала зняту плівку, що стосується доповіді ООН, то вона, на думку Лаврова, звучить не так, як її інтерпретують в Тбілісі: "Безпілотник збитий літаком, який, швидше за все, прилетів з півночі".

Заступник міністра внут­рішніх справ Грузії Ач Згуладзе зажадала проведення міжнародної інспекції на військовій базі в Гудауті на території Абхазії, звідки, за версією грузинської сторони, російський винищувач міг злетіти на перехоплення безпілотного літака. 

У ноті грузинського дипвідомства міститься також вимога до Москви вивести "додаткові російські військові формування з Абхазії, повернутися в режим санкції СНД від 1996 року і скасувати рішення президента РФ від 16 квітня про встановлення прямих економічних відносин з Сухумі".

Відносини між Москвою і Тбілісі різко загострилися після інциденту в небі над Абхазією
20 квітня. Посилаючись на інформацію про нарощування Грузією озброєних сил на межі з Абхазією і підготовці до силового ви­рішення конфлікту з автономією, Росія збільшила чисельність свого миротворчого контингенту в регіоні, незважаючи на думку міжнародної спільноти.

До речі, у понеділок Європейський Союз звернувся до російської влади з вимогою вибачитися і пояснити свої дії в зоні грузинсько-абхазького конфлікту.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5019 / 1.55MB / SQL:{query_count}