“Не було жодної можливості передбачити трагедію”

Землетрус, який стався вночі 6 квітня в регіоні Абруццо, оцінюється в Італії як найбільша трагедія початку XXI століття

Землетрус, який стався вночі 6 квітня в регіоні Абруццо, оцінюється в Італії як найбільша трагедія початку XXI століття

Найбільше постраждало місто Аквіла за 85 кілометрів від італійської столиці Рима. Постраждали історичний центр та багато маленьких населених пунктів регіону Абруццо. На час підготовки цього матеріалу до друку, кількість загиблих, згідно з даними міністерства внутрішніх справ Італії, перевищила 90 осіб, понад півтори тисячі - травмовані та скалічені. Рятувальні роботи тривають, тож кількість потерпілих, очевидно, буде ще більшою. За попередніми оцінками, зруйновано близько 10 тисяч будинків, передбачається, що 40-50 тисяч осіб залишаться без даху над головою.

Трусило майже усю ніч. "Уночі проти понеділка епіцентр землетрусу активізувався сотню разів. Більшість поштовхів, щоправда, були зареєстровані тільки приладами", - пояснив Міссімо Кокко з Національного інституту геофізики та вулканології.

Найсильніший поштовх припав саме на ранок - о пів на четверту і тривав усього-на-всього десять секунд. Його магнітуда становила 5,8 бала (за іншими даними - 6,3) за шкалою Ріхтера, яка має 12 балів. Землетрус відчувався не лише в регіоні Абруццо, але й у багатьох регіонах країни, навіть таких віддалених, як Венето.

Відчувши біду, перелякані люди почали вибігати на вулицю, проте і там було досить небезпечно. На вузькі старовинні вулички міст та сіл сипалися каміння та цегла. Першу допомогу потерпілим почали надавати вже протягом наступної години після землетрусу. За словами прем'єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі,  у зруйновані райони відразу було спрямовано чотири тисячі рятувальників, першим завданням яких є порятунок похованих живцем під руїнами.

Також глава уряду підписав декрет про запровадження в Італії надзвичайного стану. "Не було жодної можливості передбачити трагедію, ніхто не може сказати, чи повториться землетрус у найближчі години чи дні", - заявив прем'єр-міністр на прес-конференції. Це, зрештою, підтверджує і Міссімо Кокко з Національного інституту геофізики та вулканоло­гії: "Рух земної кори триватиме у найближчі дні. Та у даний момент неможливо передбачити їх силу". Також Сільвіо Берлусконі наголосив, що на подолання наслідків катастрофи виділятимуть всі необхідні кошти щойно буде проведена оцінка завданих стихією збитків. Звертаючись до громадян, Берлусконі попросив уникати поїздок у постраждалі райони для того, щоб не створювати перешкод державним силам, яких скерували для допомоги. А потерпілим від землетрусу не рекомендують повертатися у їхні будинки, до того, поки не буде проведена оцінка ступеня пошкодження.

Наразі не відомо, чи є серед жертв землетрусу українські трудові іммігранти, проте однозначно подія відіб'ється на тих, хто працював в уражених зонах. Швидше за все, вони втратять роботу і будуть вимушені перебратися в інші регіони Італії.

Телефоную до дописувачки "Української газети" в Італії Лариси Погонишевої, яка працює у місті Паганіка: "На щастя, будинок, у якому я живу, не  пошкоджений, але центр міста жахливо зруйнований. У самому центрі працює моя подруга. Раніше вона телефонувала до мене щодня, а зараз її телефон відімкнений. Я дуже за неї переживаю. Досі час від часу відчутні поштовхи. Цієї ночі ми не повернемося у наш дім".

ital.jpg

ital3.jpgital2.jpg

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7349 / 1.56MB / SQL:{query_count}