Сповідь – це зустріч із Христом!

Десять порад священиків щодо того, як треба сповідатися

фото: dekanat.lviv.ua
Тих, що вже багато років приступають до Таїнства Покаяння, напевно постійно переслідує думка, що вони не до кінця знають, як саме треба сповідатися. Іноді після виходу зі сповідальні вірянин починає сумніватися, чи це була добра сповідь, можливо, треба було використовувати менше узагальнень, можливо, сповідаючись я не був до кінця чесним… Ось поради різних священиків щодо того, як варто сповідатися.  
1. Роблячи іспит совісті, ми стаємо віч-на-віч із нашими гріхами і тільки вже в конфесіоналі (сповідальні) стаємо віч-на-віч із Божою любов’ю, милосердям і прощенням.
2. Після того, як скажете сповідникові, скільки часу минуло з вашої останньої сповіді, коротко розкажіть йому про себе (наприклад, чи ви самотні, чи зустрічаєтеся з кимось, чи живете в шлюбі тощо). Коли краще знаєш людину, легше її сповідати.
3. Гріхи – це наші погані вибори, а не неприємні емоції. Тому слід визнавати свої гріхи, а не емоційні стани.
4. Скоєні нами гріхи ображають Бога, а гріхи визнані – це пісня на честь Господа. Тому коли спові­дуєте гріхи перед священиком у Таїнстві Примирення, знайте, що цим ви славите Бога за Його велике милосердя.
5. Чиста сповідь повчальна для духівника і добра для душі! Гріхи, особливо ті, що глибоко вкоренилися, з якими ми не можемо впоратися упродовж тривалого часу, вимагають терпеливості та наполегливості. Ніколи не піддавайтеся, незалежно від частоти одного й того ж гріха. Сповідь є таїнством зцілення. Як і фізичні рани, рани духов­ні гояться дуже довго.
6. Сповідь не так показує, які ми грішні, як насамперед те, яким добрим є Бог.
7. Священик – як лікар: коли ми йдемо до лікаря, то розповідаємо йому докладно про те, що нас болить, аби він міг щонайкраще допомогти нам. Пам’ятайте: лікар уже бачив багато пацієнтів зі схожими симптомами. Довіртеся йому та слухайте його поради – і незабаром почуватиметеся краще!
8. Бог діє в нас найбільш ефективно, коли ми сповідуємо наші гріхи в покорі простими словами. Бог не потребує довгих історій. Він уже чув їх. Іноді багатослівністю ми покриваємо власну гордість і черствість серця. Простота і чесність під час сповіді – це смерть наших гріхів і воскресіння пробачення.
9. Просто ходіть на сповідь. Божа любов сильніша, аніж наші гріхи.
10. Змініть своє мислення про сповідь – це не обов’язок переліку гріхів, а момент відновлення стосунків із Богом.
Сповідь – це не тільки очищення від гріхів. Це зустріч із Христом! Перераховуючи гріхи, слід уникати узагальнень (не тому, що Богу це потрібно, а тому що це буде просто корисно для кожного з нас). Всі ці поради повинні зміцнили любов до Таїнства Покаяння та до священиків, які присвячують своє життя служінню Богу і людям.
За матеріалами
www.credo-ua.org

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4775 / 1.54MB / SQL:{query_count}