Люди і події 2016. Суспільство

.

Школа і реформи року

Міносвіти України затвердило зміни до навчальних програм для початкових класів. Серед новацій: самостійність учителів; вихідні та канікули без домашніх завдань; олівець замість ручки; вчителі без червоної ручки. 

У викладанні української мови зробили акцент на розвиток мовлення; у вивченні літератури вимагають не швидкісного читання, а якісного; в опануванні іноземної – менше письма, більше усного мовлення; на уроках фізкультури віддають перевагу гімнастиці та рухливим іграм. У Львові ж за бюджетні кошти у школах замінили вікна, системи опалення, покрівлі, фасади, відремонтували санвузли, харчоблоки, спортмайданчики, розпочали ремонт басейнів і спортзалів. Для інтерактивних класів передбачили кошти на придбання лабораторного обладнання, інтерактивних мультитач-панелей із вмонтованим комп’ютером. Уперше організована робота шести літніх мовних шкіл LvivKids для учнів четвертих – шостих класів. До проекту залучили понад 500 дітей. 
Фото: popsugar.com

Креатив року

В 2016-ому у дитсадках та школах Львова вперше в Україні  успішно запровадили новий і креативний метод виховання – казкотерапію, спрямований на профілактику нарко- , алко- і комп’ютерної залежності та виховання почуття міри. 

Новація триває в рамках проекту “НеЗалежна країна”, авторами якого президент ГО “Принцип свідомості” Роман Лобай та президент БФ “Шлях любові” Назар Корман. Профілактичний проект реалізують за допомоги трьох терапевтичних казок  – “Казка про втрачену радість”, “Кросівка і Шльопанець” та “ПоМірна казка, або Як Ведмежа міру шукало”, авторами яких є Мірча і Жанна Греку з Молдови. Він охоплює дошкільнят і молодших школярів (п’ять – дев’ять років). Психологи та соціальні педагоги у дитсадках Львова разом із малечею читають, малюють, обговорюють та інсценують ці три казки. Така терапія створює модель поведінки дітей у дорослому житті.
Фото: Богдан Головко

Розумники року

Львів за підсумками ЗНО-2016 посів перше місце в Україні за рівнем знань випускників (19 абітурієнтів отримали по 200 балів). Найвищий бал вони продемонстрували з української мови та літератури.

Усіх абітурієнтів, які здобули 200 балів, нагородили подякою міського голови та грошовою премією. Дев’ятнадцятьом школярам зі Львова та області призначили стипендії Президента України за перемогу у всеукраїнських учнівських олімпіадах та Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт. Серед них тринадцять учнів зі Львова, троє з Дрогобича та по одному з Буського, Мостиського і Сокальського районів. 
Серед навчальних закладів найбільше відзначилися Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат, гімназії “Євшан” та “Престиж”, СШ №21 і №43, Львівський технологічний ліцей, Дрогобицька СШ №2, Педагогічний ліцей, Мостиська ЗСШ №3 та інші.
Фото: akademika.com.ua 

Соціальний проект року

У Львові відкрили два заклади Мережі освітньо-соціально-культурних центрів денного перебування дітей із особливими потребами. Це єдині в Західній Україні заклади, які повністю фінансують із обласного бюджету. В них забезпечене перебування дітей з 12.00 до 19.00, доїзд, дворазове харчування, корекційна підтримка, професійна орієнтація старших дітей (від 14 до 18 років).

Один центр відкрили на базі Навчально-реабілітаційного центру святого Миколая в Брюховичах (вул. Незалежності України, 1). Там працює три групи для дітей віком від семи до 18 років. Другий центр запрацював на базі Школи-інтернату Марії Покрови (вул. Личаківська, 35-а). У цих закладах з дітьми займаються логопед, практичний психолог, фізичний реабілітолог, сурдопедагог і дефектолог. Підхід до кожної дитини індивідуальний – для кожної складають окрему програму.
Фото: НРЦ Св. Миколая 

“Особливі” книги року

У рамках проекту “Місто літератури для незрячих: книга брайлем і вголос” Львівський обласний осередок ГО “Українська спілка інвалідів – УСІ”  видав твори  Івана Франка рельєфно-крапковим шрифтом. Серед них  “Грицева шкільна наука”, казки зі збірки “Коли ще звірі говорили” та “Сойчине крило”. Книги подано у трьох форматах – шрифтом Брайля, аудіоформаті та у форматі doc. 

Крім того, презентували  Молитовник для незрячих. Шрифтом Брайля надруковані молитви перед причастям, вранішні, вечірні та молитва за Україну. Ідея його видання виникла в середовищі незрячих людей. Примірники українського Молитовника рельєфно-крапковим шрифтом передали організаціям, які опікуються незрячими, а також бібліотекам Львова – Першій львівській медіатеці (вул. Мулярська, 2-а), сенсотеці (вул. Самчука, 22) та Науковій бібліотеці ЛНУ ім. І. Франка.
Фото: ЛМР

Ноу-хау року

У серпні 2016-го у Львові стартував проект “Шлюб за добу”. Тепер, щоб одружитися, нареченим не потрібно чекати 30 днів – достатньо звернутися до відповідних структур, подати заяву та обрати місце проведення церемонії. У нашому місті такі послуги є у трьох локація – у Шевченківському гаю, Міжнародному аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького та на стадіоні “Арена Львів”. 

У  Львові за п’ять місяців зареєстровано 450 шлюбів, повідомила Оксана Куманська-Нор, заступник начальника ГУ юстиції у Львівській області – начальник управління державної реєстрації. Найчастіше церемонії відбувалися у Шевченківському гаю (280 шлюбів), далі йде – “Арена Львів” (180) і аеропорт “Львів” (50). Для реєстрації стосунків звертаються громадяни зі всієї України, є багато іноземців, а ось львів’ян серед них значно менше. Вартість послуги – від 1700 до 2500 грн.
Фото: facebook.com/PavloPetrenko.official
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4069 / 1.6MB / SQL:{query_count}