Надія Бригінець,
фахівець Управління захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області:
– Якщо плануєте купувати ялинкові прикраси, то, звісно, найкраще йти по них у спеціалізовані магазини, а стихійні ринки оминати. Обов’язково перевіряйте, чи є на виробах маркувальні етикетки, де має бути зазначена назва виробника або уповноваженої особи, його адреса. Окрім того, повинна бути вказана дата виготовлення, інструкція з експлуатації, висновок санітарно-гігієнічної експертизи (уся інформація – державною мовою).
Не раджу купувати вогненебезпечні іграшки, тобто ті, що можуть загорітися. Наприклад, з вати, паперу, тканини. Коли купуєте скляні, не беріть з надто яскравим забарвленням, бо в такій фарбі можуть бути небезпечні складники (свинець, формальдегіди). Перевіряйте, чи немає подряпин, відколів, тріщин, скло не повинно бути дуже тонким. Потріть кульку серветкою – на ній не повинно залишатися фарби або блискіток, стрази мають бути добре приклеєні. Перевірте кріплення, чи петелька втримує вагу прикраси. На деяких іграшках вже є мотузочки. Тож перед тим, як вішати їх на ялинку, переконайтеся, що вони міцно зав’язані. Зверніть увагу на запах: якщо прикраса має сильний хімічний запах, у її виробництві використали неякісну сировину.
Якщо купуватимете штучну ялинку, варто запитати, чи має товар сертифікат безпеки. Такі ялинки недобросовісні виробники покривають фарбою, яка надовго зберігає колір, але може містити токсичні домішки.