Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання – 2017 триватиме трохи більше місяця – від 6 лютого до 17 березня. Змін у процесі реєстрації на тестування не буде: абітурієнти подаватимуть свої заявки у режимі онлайн на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, про що вчора повідомила керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО) Лариса Середяк.
Саме тестування відбуватимуться з 23 травня до 16 червня. Таким чином, наступного року ЗНО розпочнеться пізніше, аніж у 2016-ому – цього року воно стартувало 5 травня. Абітурієнт зможе здати ЗНО максимум із чотирьох предметів.
“Минулого року це було з 5 травня, і було проблемою для шкіл. Цього року перший предмет, українську мову і літературу, здаватимуть 23 травня. Наступні тестування будуть у червні”, – наголосила керівник ЛРЦОЯО.
З 2017 року – без ДПА
Також наступного року зовнішнє оцінювання повністю замінить державну підсумкову атестацію (ДПА). Усі три обов’язкові предмети учні будуть складати шляхом тестування.
Першим обов’язковим для усіх при здачі ДПА предметом є українська мова і література, другий – на вибір – історія або математика, інформує “Львівський портал”. Третій предмет кожен випускник вибиратиме сам. Так само й при вступі у виші абітурієнти складатимуть іспити. Перший – українська мова і література, другий на вибір – математика, історія або біологія. Третій предмет буде затверджений правилами прийому вищого навчального закладу (при вступі на деякі спеціальності абітурієнти також можуть проходити творчий конкурс, – “Пошта”). Останній предмет із переліку виші повинні назвати до 15 грудня цього року.
“Якщо у 2016 році ЗНО зараховували як державну підсумкову атестацію з двох предметів, то у наступному році це вже будуть оці три предмети. Результати тестування оцінюватимуть за 12-бальною шкалою для шкіл і за 200-бальною для подальшого вступу. Зауважимо, якщо випускник другим предметом обрав математику, то він має право третім предметом обрати історію України і навпаки”, – зазначила Лариса Середяк.
Також вона додала, що усього 12 предметів винесено для вибору проведення ДПА у формі ЗНО.
“І з кожного із трьох предметів кожен учасник отримає у 200-бальній шкалі за системою ЗНО, і у 12-бальній шкалі для отримання атестату. Якщо ж учень матиме за якийсь із предметів нижче 100 балів, то він отримає результати лише у 12-бальній шкалі і все одно матиме атестат про завершення школи”, – розповіла керівник ЛРЦОЯО.
До слова, для визначення результатів ДПА випускників 2017 року з іноземних мов, математики зараховуватиметься частина завдань сертифікаційної роботи ЗНО. Щодо інших предметів, то оцінка за ДПА визначатиметься за результатами виконання сертифікаційної роботи.
Пробне тестування подорожчає
Як і в минулі роки, абітурієнти зможуть перевірити свої сили на пробному тестуванні. Зареєструватися на нього можна буде впродовж січня, а відбуватиметься воно 1 і 8 квітня. Також найвірогідніше зросте і вартість пробного ЗНО. За її прогнозами коштуватиме воно 132 грн (у 2016 вартість пробного ЗНО була 120 грн).
Окрім того, абітурієнтів закликають складати безкоштовні тести у режимі онлайн на сайті Львівського РЦОЯО (www.lvtest.org.ua). “У нас на сайті є безкоштовне тренувальне онлайн-тестування, яке цього року поповнене типами завдань трьох сесій (пробне, основна сесія і додаткова) з усіх предметів. Найактивніше цим сервісом починають користуватися у квітні, але ми закликаємо працювати з ним постійно. Там реальні тестові завдання, укладені за темами, і це добра робота для абітурієнтів”, – зазначила вона.
Також у ЛРЦОЯО зазначають, що цього року тестові зошити з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії будуть перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами. Для участі у конкурсі на навчання у вищих школах України абітурієнти зможуть подати сертифікати ЗНО 2015-2016 років.