М’які іграшки: радість для малюка, морока для мами

“Пошта” дізналася, яким дітям їх не варто купувати, чим вони небезпечні після тривалого користування та як правильно чистити такі дитячі забавки

М’які іграшки люблять напевно усі – і дорослі, і діти. Вони такі приємні на дотик, з такими симпатичними мордочками! Малюки з ними і бавляться, і сплять. Проте з часом ці забавки завдають чимало клопоту, бо їх потрібно прати, чистити. Якщо це маленькі іграшки, їх можна просто кинути в пральну машину, а ось із великими справжня морока: в пральку їх не запхаєш, а після ручного прання вони дуже довго сохнуть. Коли дитина виростає, постає інше питання: кому віддати тих ведмедиків, слоників, песиків, тим паче якщо вони ще в доброму стані. Як кажуть, і викинути шкода, і тримати нема де. Наприклад, благодійні організації, які збирають речі для діток, не завжди хочуть брати м’які іграшки, пояснюючи це тим, що вони вже були у вжитку, а почистити їх у домашніх умовах так, щоб вони відповідали гігієнічним нормам, важко. Та найбільша проблема, яку можуть спричинити ці забавки, це виникнення алергії у дітей, як стверджують алергологи. 
Тож “Пошта” поцікавилася, як обрати м’яку іграшку, щоб вона була безпечною та якісною, дітям із якими недугами їх не варто купувати чи дарувати, а також, як правильно чистити такі забавки. 

Від дітей-алергіків заберіть геть!

“У моїх дітей м’яких іграшок багато: від маленьких ведмедиків до величезного ведмедя і собачок. Діти їх дуже люблять, із собачками  сплять, – розповідає львів’янка Дарина. – Проте торік, коли у молодшої доньки кілька разів була алергія, зокрема висип та бронхіальний спазм, лікар-алерголог категорично рекомендувала нам забрати з помешкання всі м’які іграшки. Майже рік часу діти ними не бавилися, на щастя, подальших проявів алергії у них не було. Нещодавно деякі з тих забавок випрала і дала бавитися дітям. Тепер стараюся частіше їх прати або хоча б пилососити”. 
Як пояснила “Пошті” Роксоляна Головин, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з дитячої алергології , із часом у м’яких іграшках розмножуються пилові кліщі,  які дуже небезпечні, бо спричиняють виникнення алергії в дітей, зокрема алергічний риніт, астматичний бронхіт, астму. 
“Пилові кліщі є одними з найбільш провокувальних чинників виникнення алергій у дітей, – каже вона. – Тож якщо у вас є м’які іграшки, їх треба частіше прати – хоча б раз на два місяці, бажано в гарячій воді. Це допоможе знищити пилових кліщів”. 

Якість і безпека – перш за все

Якщо ви вирішили купити своїй дитині м’яку іграшку, краще зробити це в спеціалізованому магазині. Але при цьому варто поцікавитися, чи має вона гігієнічний висновок та сертифікат якості, які гарантують безпеку.
“На наших ринках понад 80 відсотків іграшок – китайського виробництва. І зауважте! Не підприємств, де дотримуються певних стандартів, а підприємців, які не завжди сумлінні, – розповідає Василь Ріпка, начальник Управління захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області. – В таких забавках дуже часто використовують неякісні матеріали, застосовують небезпечні барвники.  Іноді візьмеш таку іграшку, і на руках залишаються сліди від фарби”.
На переконання співрозмовника “Пошти”, перед тим, як купити іграшку, звертайте увагу, чи немає на ній гострих елементів, дрібних деталей (якщо це іграшка для дітей до трьох років), чи не має вона різкого запаху, чи не стирається з неї фарба. На упакованні або етикетці має бути зазначена країна-виробник, те, як правильно доглядати забавку, для якої вікової категорії дітей  вона призначена. 
Василь Ріпка пояснює, що за останній рік до управління не надходило жодної скарги на якість дитячих іграшок, тоді як п’ять-шість років тому таких скарг було дуже багато. “Можливо, річ у тім, що споживачі стали прискіпливішими до дитячих товарів і стараються купувати якісні іграшки, а можливо, зважаючи на ціни, просто купують їх менше”, – додає він.

Як вибрати

При купівлі м’якої іграшки звертайте увагу на: 
* Розмір. Не варто брати надто велику, адже дитина може налякатися ведмедика, який буде вдвічі більшим за неї. Якщо ж купили таку, спершу покажіть її дитині здалеку, аби вона зрозуміла, що тут нема нічого небезпечного.    
* Матеріал. Краще вибирати м’яку іграшку, пошиту з бавовни, трикотажу чи велюру із синтепоновим, поролоновим наповненням або ж із кульками полістиролу всередині. Перед купівлею обережно посмикайте іграшку за ворс – він не повинен залишатися в руках. Малюкам краще купувати забавки із матеріалів без ворсу чи без штучного хутра. 
* Забарвлення. Потримайте іграшку в руках, легко потріть її. Якщо сліди фарби залишилися на долонях, таку іграшку краще не брати.
* Дрібні деталі. Дітям до трьох років не варто купувати іграшки, що мають дрібні деталі, адже дитина все пробує на смак. Тож існує небезпека, що вона може вдавитися чи проковтнути якусь маленьку деталь. Також перевірте, чи добре прикріплені на виробі носик, очка, вуса.
* Запах. Перед купівлею варто понюхати іграшку (жодних неприємних чи специфічних різких запахів не повин­но бути).
* Шви. Вони мають бути досить міцні, нитки не повинні з них вилазити. 

Як чистити 

* Сухе чищення. Якщо м’яка іграшка не дуже забруднена, можна обмежитися сухим чищенням. Потрібно взяти великий пакет, харчову соду і м’яку щітку. На дві-три іграшки середніх розмірів знадобиться півсклянки соди. Можна додати до неї одну-дві краплі ефірної олії – евкаліптової, лавандової або чайного дерева (вони усунуть неприємні запахи і додадуть іграшці свіжості). Покладіть іграшку в пакет і всипте туди соди, закрийте його і потрусіть, щоб сода рівномірно розподілилася по поверхні забавки. Залиште іграшку в пакеті на кілька годин (за цей час сода вбере бруд). Опісля почистіть іграшку м’якою щіткою.
* Порохотяг. Великі іграшки, які не поміщаються в пральну машину, можна чистити пилососом зі спеціальними насадками для чищення м’яких меблів.
* Чищення холодом. Аби позбутися пилових кліщів, покладіть іграшку в пакет і помістіть у морозилку на день або на два (кліщі бояться холоду). А ось великі іграшки можна почистити тільки взимку: спочатку їх доведеться пропилососити, а потім винести на балкон на кілька днів.
* Прання у пральці. Такий спосіб підійде для іграшок без батарейок чи інших механізмів. Виберіть делікатний режим, виставте низьку температуру і добре просушіть іграшку після прання. Якщо пі­дозрюєте, що в ній можуть бути пилові кліщі, щоби їх позбутися, потрібно прати забавку при температурі 60 градусів. 
* Чищення піною. Розчиніть у воді дитячий порошок для прання або мийний засіб. Збийте його на піну, накладіть її на іграшку. Пильнуйте, щоби всередину забавки не потрапляло багато води. Опісля протріть іграшку губкою, змоченою у чистій воді, та добре просушіть.

Який вік дитини – така іграшка

Від народження до шести місяців – варто обирати іграшки, які можна підвісити над дитячим ліжечком чи візочком: діти люблять спостерігати за яскравими собачками, зірками чи іншими фігурками, які рухаються під музику. Якщо малюк намагається схопити щось, можна дати йому невеличку м’яку забавку чи брязкальце.
Від шести місяців до року – в такому віці діти уже вчаться сидіти і намагаються вивчати навколишній світ. Для них підійдуть м’які або пластикові пупси, кубики, машинки. Цікавими будуть іграшки, які світяться, співають, розмовляють, коли натиснути на них.
Від року до двох – цікавими будуть великі машинки або м’які іграшки, на яких можна сидіти чи навіть їздити. Можна запропонувати дитині нескладний конструктор із великими деталями.
Два-три роки – доречними стануть набори дитячого посуду, набір “Маленький лікар”, блочний конструктор, ляльковий будиночок, гараж із автомобілями. В такому віці діти вже намагаються складати пазли, мозаїку.
Чотири-п’ять років – тут уже потрібно зважати на зацікавлення дитини: кольорові олівці, папір, пластилін, глина, конструктори, з яких можна складати моделі літаків чи кораб­лів тощо. 
Від п’яти років – знадобляться розвивальні ігри , які допоможуть дитині підготуватися до школи, книжки. Дівчаток зацікавлять ляльки з набором одягу, а хлопчиків – машинки чи літаки, керовані за допомоги пульта. 
16.01.2017 19:48
Наталья Лебедь

[url]http://honest-garlic.blogspot.com/2013/09/blogger.html[/url]


16.01.2017 19:48
Наталья Лебедь

http://honest-garlic.blogspot.com/2013/09/blogger.html


16.01.2017 19:47
Наталья Лебедь

<a href=//honest-garlic.blogspot.ru/2013/01/google-adsense.html//">Заработок с Google Adsense</a>


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4511 / 1.65MB / SQL:{query_count}