“Навчально-практичні центри – інвестиція в якість підготовки робітничих кадрів”

За інформацією mon.gov.ua, 25 навчально-практичних центрів із професій “Тракторист-маши­ніст сільськогосподарського виробництва”, “Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування”, “Швачка. Кравець. Закрійник” будуть створені на базі професійно-технічних навчальних закладів у різних регіонах країни

Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей під час наради заступників директорів департаментів освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій з питань професійно-технічної освіти.
“Створення навчально-практичних центрів – це інвестиція в якість підготовки робітничих кадрів, що задовольнить потреби роботодавців у висококваліфікованих працівниках”, – підкреслив Павло Хобзей.
На створення таких центрів Уряд уже виділив 50 млн гривень. Зокрема, на створення кожного із дев’яти навчально-практичних центрів із професії “Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування” буде надано 630 тис. грн. Шість навчально-практичних центрів із цієї спеціальності вже створені за підтримки українсько-швейцарського проекту державно-приватного партнерства. Кожне із професійно-технічних училищ, при якому діятиме навчальний центр із професії “Швачка. Кравець. Закрійник”, отримає 330 тис. грн. На два центри із професії “Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”, що будуть функціонувати в Херсонській і Дніпропетровській областях, виділять 38 млн гривень.
Виділені кошти підуть на закупівлю сучасного обладнання для майстерень навчальних центрів. Професійно-технічні навчальні заклади, де будуть розташовані навчально-практичні центри, обиралися на основі пропозицій департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій.
Професійна освіта – один із пріоритетів плану дій Уряду на 2016 рік. Важливу роль для виконання цього плану відіграє створення регіональних рад професійної освіти, що повинні запрацювати до кінця цього року в кожній області. 
Окрім того, обговорюється питання щодо передачі ПТНЗ із державної до комунальної власності, що передбачено Законом України “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”. При цьому керівникам обласних департаментів освіти слід звернути увагу на особливості передачі майна професійно-технічних навчальних закладів, що знаходяться в структурі університетів. Без згоди університетів відокремлення і зміна власності неможливі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5060 / 1.54MB / SQL:{query_count}