І знову дощі?.. Не забудьте парасольку!

Яку модель обрати та на що саме варто звернути увагу, аби довго служила і не ламалася

Незмінним атрибутом осіннього гардеробу, особливо жителів Львова, є парасолька. І як свідчить погода останнього тижня – вона має бути міцною, надійною та витримувати сильні пориви витру.  
На ринки та у магазинах міста пропонують парасолі різної ціни, якості, виробників та фасонів. Наприклад, парасолька-автомат, тобто та, що складається і розкладається за допомогою кнопки, буде коштувати від 300 грн (на ринку) до 550 грн ( у магазині). Парасолі напівавтомати, тобто тільки розкладається натисканням на кнопку, а складати доводиться вручну, коштують від 180 до 340 грн. На ринках переважно пропонують товари турецького чи китайського виробників. А ось у магазинах можна знайти і українські марки, вони дешевші, і німецькі – ці парасолі найдорожчі. Як запевняють продавці, майже всі парасолі мають систему “антивітер”, тобто, якщо будуть сильні пориви вітру, спиці не поламаються. Продавці також переконують, що парасолі, які коштують 340-370 грн, не гірші, аніж ті, що коштують 460. І різницю в ціні пояснюють тим, що один товар привезли раніше, коли курс долара був нижчий, а нові моделі завезли недавно, й відповідно їх ринкова вартість є вищою.
У кольоровій гамі переважать чорні відтінки з яскравими вкрапленнями, також є парасолі яскравих кольорів – оранжеві, червоні, блакитні. Переважають парасолі, що складаються. А ось тростинок майже не продають.

Автомат чи напівавтомат

Є два типи парасоль – тростинка і парасоля, що складається. Парасоля-тростинка  має просту та надійну конструкцію, мінімальну кількість колін. Високий купол дозволяє воді стікати швидко, тож поверхня висихає майже миттєво. Недолік такої парасолі – вона велика і її не дуже зручно носити.
Парасолька, що складається – практична, її легко можна помістити навіть у жіночій сyмці. Водночас через те, що має більше колін та спиць, стає менш стійкою та надійною.  
Парасолі, що складаються, за способом відкриття поділяються на: ручні – відкривати потрібно самостійно, напівавтомати – ручку треба висувати, а купол розгортається автоматично; автомати – розгортаються при натисканні кнопки; подвійні автомати – розгортаються і складаються самостійно при натисканні кнопки.
Майстер з ремонту парасоль пан Іван рекомендує обирати парасолі напівавтомат, оскільки вони краще служать й рідше ламаються. “Чим менше в парасолі різноманітних функцій й додаткових елементів, тим вона надійніше, й таку парасолю легше й дешевше зремонтувати”, – говорить майстер.

Каркас та купол

Вибираючи парасольку, зверніть увагу на матеріал каркасу, кількість спиць, матеріал, з якого виготовлений купол парасольки, і кількість складань парасолі.
Парасоля може мати від 8 до 32 спиць. Але як стверджують експерти, оптимальна кількість їх в каркасі  – від 8 до 16. Додаткові спиці міцності не додають, а вартість збільшують. Важливим критерієм вибору є матеріал, з якого виготовлено каркас парасольки. Сталь – міцний, але важкий матеріал. Жіночі або дитячі парасолі, виготовлені зі сталі, непрактичні саме через свою вагу. Парасолька з алюмінієвим каркасом і спицями легка, але не стійка до різких поривів вітру. Міцні, але водночас гнучкі та легкі, парасолі зі сталі з титановим напиленням чи зі скловолокна.
Купол парасолі виготовляють з нейлону, поліестеру, епонжу. Один iз найдешевших матеріалів – нейлон. Такий купол не вимагає спеціального догляду і може прослужити достатньо довго. Більш вишукано виглядає купол з поліестеру із оздобленням під атлас або шовк. У дорогих моделях в матеріал додають бавовну. Якщо хочете перевірити, чи справді в парасолі з поліестеру є бавовна, подивіться крізь неї на світло – там має бути видно плетіння тканини. У парасоль, виготовлених з японської тканини епонж, вода не затримується на куполі, а збирається в краплі і скочується.

Як вибрати парасольку 

1. Перевірте роботу механізму парасольки – відкрийте і закрийте кілька разів. 
2. Перевірте, наскільки добре тканина натягнута на куполі парасольки і прикріплена до спиць. У парасолі-тростинці матеріал повинен бути натягнутий щільно, у складних моделей – легше. Матеріал повинен бути не просто пришитий y декількох місцях по шву, а ще й зафіксований пластиковими ковпачками.
3. Похитайте парасолькою, каркас повинен бути закріплений щільно. Спиці повинні бути однакової довжини і утворювати купол правильної форми. 
4. Ручка і ковпачок на маківці парасольки повинні бути надійно закріплені. 
5. Зверніть увагу на ярличок, який обов’язково повинен містити інформацію про матеріал, з якого виготовлено парасолю, штрих-код.
6. Вибираючи парасольку для дитини, перевірте її безпеку. Кінці спиць повинні бути закриті пластмасовими кульками. 
7. Зверніть увагу на вагу і розмір парасольки – якщо ви часто подорожуєте, не варто вибирати важкі моделі.
8. Перевірте, чи додається до парасолі спеціальний чохол для зберігання.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4645 / 1.58MB / SQL:{query_count}