Дари осені: майструємо із малечею

Осінні саморобки розвивають уяву та дрібну моторику дітей, просторове мислення, а також привчають їх цінувати природу

Хоч за вікном часто падає дощ, дме вітер і сонечко тепер не щодня, хороший настрій можна легко створити своїми руками разом із малечею. Щоб осінь заграла яскравими фарбами, спробуйте виготовити з природних матеріалів справжні шедеври. Для цього підійде практично все: каштани, шишки, жолуді, опале листя, гілочки і навіть горішки, сухоцвіт та… овочі. З усього цього можна зробити вишукану вазу, яскраві метелики, кумедну сову і навіть потішного павучка.
“Осінні саморобки з природного матеріалу розвивають уяву та дрібну моторику дітей, просторове мислення, а також привчають їх цінувати природу. Діти бачать світ не так, як дорослі. Вони тішаться усім, що дарує природа, тому йдучи зі школи чи садка, не оминайте опале листя, каштани чи жолуді. Попросіть бабусю чи дідуся привезти вам сезонні овочі – гарбуз, кабачок. Назбиравши їх вдосталь, вдома разом із дитиною підключіть уяву і побачите, як композиція з цих матеріалів у ваших руках може легко перетворитися на маленьке казкове королівство. Це чудовий і широкий простір для фантазії, – розповідає “Пошті” педагог Марія Кровницька. – Крім цього, вироби, зроблені своїми руками, тішитимуть око впродовж усієї зими і допоможуть надовго зберегти пам’ять про осінь не лише для дитини, яка їх зробила, а й для усієї сім’ї, яка допомагала”.
Отже, пропонуємо кілька ідей для творчості з використанням осінніх природних матеріалів.
Троянди з кленових листочків. Для їх виготовлення знадобляться кленові листочки різного кольору та звичайні швейні нитки. Спочатку зробіть серцевину майбутньої троянди: кленовий листочок складіть навпіл (верхні кутики мають бути внизу), гладеньким боком доверху. Після цього скрутіть листок тугим рулончиком. Тепер зробіть пелюстки. Візьміть ще один листочок (гладеньким боком досередини) і в його центр вкладіть серцевину. Зігніть половинку листочка назад. Верхня частина зігнутого листка має бути вищою від серцевини майже на сантиметр. Тепер обгорніть зігнутим навпіл листочком серцевину з обох боків. Нижній край листочка надійно притримуйте біля основи троянди.  
Для наступної пелюстки знадобиться ще один листочок. Його теж, як і попередній, обгорніть навколо майбутньої квітки – тільки розміщуйте з протилежного боку від першої пелюстки. Так само формуйте й інші пелюстки. Коли їх буде шість-вісім, обмотайте основу (стебельце) ниткою.
Аплікації з листя та насіння. Тут знадобиться заготовлений раніше гербарій. А ще кленове насіння, крупи та інші природні матеріали. Увімкніть фантазію і перетворіть кольорові листочки на метелики, тварин, пейзажі, а може і на портрети. Для дитини цей маленький шедевр означатиме дуже багато. Не полінуйтесь та помістіть картинку у рамочку. 

Павук із зубочисток і каштана. Візьміть вісім зубочисток, злегка надломіть їх посередині і встроміть у тулуб павука. Очі можна зробити з пластиліну.
Розвиваюча гра “меморі” з жолудів. Вам знадобляться два десятки шапочок від жолудів. Розфарбуйте гуашшю серединки шапочок жолудів. Кожного кольору повинно бути по два. А потім всі шапочки переверніть і за правилами “меморі” шукайте серед них однакові, перегортаючи по черзі: якщо знайдете парну, то її “відкривайте” – залишайте вверх кольоровим, а непарні знову перегортайте донизу. І так поки усі шапочки не “відкриєте”.
Павучки. Для виготовлення павучків із жолудів знадобляться також сірники. Візьміть великий жолудь (або каштан), зробіть шилом або великою голкою дірку для лап. Сірники надломіть, але не до кінця, щоб вони стали схожі на зігнуті лапи, і встроміть їх у жолудь. До речі, у павука вісім лап, хоч навіть шість лапок буде достатньо красиво. Цього ж павучка можна зробити веселим. Для цього розфарбуйте жолуді акриловими фарбами в різні кольори. Тіло павука також можна скласти з двох частин – маленького жолудя і великого і скріпити їх зубочистками.
Сова з шишок. Знадобляться шишки, шапочки жолудів, кольоровий папір або фетрові деталі. За тулуб піде шишка, очі зробіть з жолудів, крилами будуть листочки. Усе склейте клеєм.

Звірята з горіхових шкаралупок. Знадобляться цілі половинки горіхової шкаралупи, фарба та терпіння. Результат того вартий. Такі звірята чудово виглядатимуть на галявинці із моху. 
Ваза з кабачка. Виберіть красивий не надто широкий і великий кабачок або патисон. Заздалегідь акуратно вийміть м’якоть з кабачка, дайте час, щоб трішки просохло. Згодом поставте в неї банку з водою для квітів.
Грибна галявина. Для приготування знадобляться жолуді, каштани, горіхова шкаралупа і гілочки. Тоненькі гілочки пофарбуйте у білий колір. Після того, як вони висохнуть, зберіть грибочки на пластилін. Самою галявинкою може стати маленька тарілочка, в якій знову ж таки на пластилін потрібно закріпити ніжки грибочків. Траву можна зробити за допомогою техніки торцювання на пластиліні вовняними нитками.
Набір для чаювання. Почнемо з горняток і чайничка. Візьміть по одній шапочці жолудя і приклеюйте їх до дна за допомогою пластиліну. Зігнуті ручки зробіть також із пластиліну. З каштанів зробіть заварник і цукерницю. З пластиліну зробіть носик, ручки, кришечку. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4374 / 1.58MB / SQL:{query_count}