Мамусю, хочу великий торт і кульки!

“Пошта” поцікавилася, де та як відзначити день народження дитини і у скільки це нині обійдеться. Поради психолога, на що батькам варто звернути увагу

Дитячі дні народження – важливий день для малечі, який кожна мама хоче зробити цікавим і таким, щоб донька чи син були задоволені. А про що мріє кожна дитина у свій день народження? Звісно, про справжнє велике свято. Про океан різнокольорових кульок. Про клоунів, фокусників, чарівників. Про роботів і ляльок. Звісно, про торт! Галасливі ігри і улюблених героїв із мультиків. Ось і виходить, що турбот­ливі батьки намагаються зробити так, аби свято для їх малечі вдалося та залишило в душі іменинника лише хороші враження та спогади.
Варіантів святкування дитячих днів народження є безліч – свято можна влаш­тувати і вдома, і за його межами. Як розповіла “Пош­ті” представник однієї з івент-агенцій з організації свят Людмила Запотічна, якщо перший, другий і третій дні народження батьки ще згодні відзначати вдома, то діти старші навідріз відмовляються “сидіти” в цей день у межах квартири, хочуть справжнього свята, тому таких клієнтів набагато більше.
“Як свідчить практика, у віці до трьох років дитині краще святкувати день народження у колі близьких та рідних людей, краще вдома або у знайомому місці. Річ у тім, що маленькі дітки у незнайомій обстановці часто почуваються невпевнено, швидко втомлюються і починають вередувати. Вдома ж батьки також можуть придумати безліч способів, як провести день народження дитини цікаво – купити кольорові кульки, замовити тортик, –  розповідає співрозмовниця. – А ось вже починаючи з трьох років дитина є сформованою особистістю зі своїми думками та бажаннями. Діти розуміють усю суть урочистості і з нетерпінням чекають у свій день народження дива. Тому, щоб очікування дитини справдилися, батьки часто планують свято і просять нас підібрати їм приміщення та усе гарно оформити. Наприклад, агенція може організувати костюмовану тематичну вечірку за мотивами відомої казки або фільму. Дітей можемо потішити маскарадом – хлопчиків переодягнемо у піратів, дівчаток – у принцес. Також завжди актуальні костюми звірів”.
Зі слів Людмили Запотічної, чим старша дитина, тим різноманітнішими можуть бути тематики, ігри і конкурси на її дні народження. Водночас співрозмовниця попереджає: позбавити себе домашнього клопоту батькам буде не надто дешево.
Отже, “Пошта” поцікавилася, у скільки обійдеться і де відзначити день народження дитини, підготувала кілька варіантів святкування і приблизно оцінила їх вартість.

Святкуємо вдома: весело, але і економимо кошти 

День народження дитини вдома – найпоширеніший варіант відзначення цього свята. Бюджет залежить тільки від батьків і складається з витрат на святковий стіл, оформлення, подарунки. Будь-які ідеї хороші, аби було яскраво, пишно, красиво і весело!
Полюбляє святкувати такі важливі дати своїх двох дітей Марія Папірник. “Як на мене, вдома – найкраще. Рік, два, три і навіть п’ять рочків своїх дітей відзначали тільки вдома. Можна задіяти фантазію і влаштувати дітям справжнє диво. Плюсів дуже багато. По-перше, це мегаекономія бюджету, а, по-друге, це ж так цікаво залучати своїх дітей до приготування до свята, прикрашати квартиру, малювати запрошення для друзів. Дитина буде згадувати свої уродини цілий рік! І, нарешті, можна спільно реалізувати свій творчий потенціал, придумати конкурси, ігри та сюрпризи”, – розповідає жінка. 
З її слів, не секрет, що всі дітки люблять кульки, тож чому не використати їх для оздоблення квартири? Можна купити як звичайні латексні кульки й самостійно надути, так і наповнені гелем. За “звичайні” заплатите 2-5 гривень, за гелеві 11-19 гривень за одну штуку. З кульок також можна зробити фігурки тварин або, наприклад, сонечко і хмари. Є у продажу також кульки у вигляді цифр. За метрову фольговану цифру доведеться викласти 150-180 грн, а якщо цифра буде зроблена з багатьох маленьких кульок – то всі 200 грн. Не забудьте на стіну причепити привітання імениннику. Їх можете зробити самі, а також придбати готовий плакат із написом “З днем народження” за 35-50 грн.
Досить важливим атрибутом, на думку жінки, є фотоспогади про малечу. Наприклад, гарно виглядатиме настінна фотогазета. Жінка радить взяти ватман, на який варто наклеїти різні фото дитини і підписати їх віршиками або цікавими фразами, які характеризують іменинника. Також можна зробити паровозик і 12 вагончиків з фотографією кожного місяця життя дитини; карету, в якій їде іменинниця; повітряну кулю, на якій летить ювіляр; 12 фотографій дитини на циферблаті годинника; календар (фотографія і назва місяця, а внизу замість чисел досягнення дитини). Непогано виглядає також сімейне дерево, де з усіма рідними ви урочисто вклеїте фото малюка.
Щоб святкування вдома не стало банальним, придумайте для маленьких гостей різні розваги. Менші діти оцінять тематичну вечірку. Звісно, запастися на всіх карнавальними костюмами буде занадто дорого – тому досить обмежитися деякими елементами, наприклад, придбати вушка на шнурочку і нанести дітям грим у вигляді мордочок звірів. Коштують такі вушка зовсім недорого – від 15 гривень і продають їх у багатьох дитячих магазинах. Намалювати мордочки кішки, мишки або зайчика теж нескладно – зразки малюнків зазвичай ідуть у комплекті з дитячим гримом. Коштує такий грим від 20 гривень. Веселий настрій дітей і оригінальні фотографії гарантовані!
Важливим є й оформлення страв.  У перші три дні народження діти навряд чи запам’ятають, які страви були на столі, але усе можна сфотографувати і мати гарні спогади. Дітям від трьох років можна оформити приготовану смакоту в дитячій тематиці. Салат у вигляді гніздечка для пташат, мишки виготовлені за допомогою перепелиних яєць чи зозульки з канапе сподобаються кожному з гостей.
Якщо ж свято у дітей від шести років, тоді пам’ятайте, що гості зазвичай приходять не для того, щоб поїсти, а для того, щоб повеселитися. Тому страви повинні бути легкими, але ситними. “На сьомий день народження сина я організувала легкі перекуски між конкурсами у вигляді шведського столу. Поставила на стіл фрукти, желе, солодощі, соки. У канапе настромила шпажки, а у соки – трубочки для коктейлю. Відтак дитячі страви стали красиві, цікаві і оригінально прикрашені”, – поділилася думками щодо святкування мама семирічного Юрія Наталя Космин.
До речі, аби цей день запам’ятався не лише вашій дитині, а й гостям, підготуйте їм невеликі бонбоньєрки або пакети зі солодощами: печивом, цукерками. Повірте, усі люблять маленькі сюрпризи, тому кожному стане дуже приємно з такого веселого свята принести ще щось додому.

Святкування під ключ: готуйте кілька тисяч

Дорожчий варіант – день народження в дитячому кафе чи клубі. Проте є у такого святкування також свої очевидні переваги. По-перше, ви звільняєтеся від приготування до свята і прибирання після нього, знижуєте ризик псування меблів, стін і килимів. По-друге, в кафе достатньо місця для ігор, танців і просто біганини, чого не можна сказати про більшість квартир. По-третє, в кафе з дітьми працюють спеціально підготовлені люди.
Тобто варіантів знову ж таки щонайменше два: можна замовити кафе, а оформлення зробити самому, другий варіант – повністю покластися на професіоналів-організаторів.
Перший рочок сина Артема з нетерпінням чекали у сім’ї Зоряни Луц. “Друзі та родичі ще заздалегідь почали напрошуватися на святкування, а оскільки квартира у нас невелика, цей день вирішили відзначити не вдома, а в кафе, – розповідає мама. – Оскільки син ще маленький, нічого особливого не робили – у кафе замовили їжу, а ось прикраси обирали самостійно. На стіни повішали фотографії синочка, усюди порозвішували кульки. Насамкінець на дитину та гостей чекав смачненький тортик. Усе свято чоловік фотографував, аби згодом син мав змогу роздивитися, яке чудове свято йому влаштували батьки”.
Якщо часу і бажання для приготування та оформлення свята у вас немає, тоді усе, що вам треба – обрати заклад (розважальний центр, дитяче кафе чи клуб), де вам запропонують програму на вибір залежно від віку дитини та гостей, які прийшли на дитячий день народження. Бюджет дня народження в дитячому кафе або клубі від 800 гривень у середньому без їжі. Якщо комплексне замовлення (і програма, і святковий стіл), бюджет може скласти і кілька тисяч гривень залежно від кількості діток. Вартість такого свята в різних закладах та містах значно різниться, тому варто уточнювати на місці.
Наприклад, дітям від трьох років і до восьми-дев’яти будуть цікаві місця, де можна пострибати на батутах, піднятися на скеледром, розважитись на повітряних подушках, покататися на надувних гірках і знайти чимало інших цікавих занять. Заплативши 100 грн з дитини, ви отримаєте чимало ігор у ігровій зоні на апаратах, необмежений час перебування у лабіринті та батутній зоні. Деякі розважальні центри за ту ж ціну пропонують ще й перекус – картоплю-фрі, шашлик і напій.
Для старших дітей (від 6 до 10 років) підійдуть тематичні вечірки. Наприклад, у Львові можна замовити наукове шоу. Усі діти братимуть участь у ньому: експериментуватимуть, готуватимуть полімерних черв’ячків, слиз, м’ячики-стрибунці, а іменинник, як головна дійова особа, перебуватиме у центрі подій! Коштує таке задоволення 900 грн за 30 хвилин.
Також у Львові можна замовити кафе, де діти побавляться на ігрових приставках, позмагаються у кмітливості у квест-кімнатах або пограють у настільні ігри, наприклад, “мафію”. Тут доведеться оплатити 25 грн за годину з особи або 1500 грн за десять малюків. У цю вартість входять: запрошення на день народження для друзів вашої дитини, оформлення залу повітряними кулями, святкова атрибутика (ковпачки, свистки, прапорці, хлопавки, гірлянди), заняття в клубі юних кухарів, дискотека, робота фотографа. Додатково можна замовити їжу у кафе.
Ваша дитина любить співати? Тоді відсвяткуйте її день народження в караоке-клубі! Одна година коштує від 300 грн.
Незабутнім день народження дитини зробить дивовижний захід – шоу мильних бульбашок. Уявіть, як спеціальні пристрої стануть закидати вас величезними і дрібними бульбашками. Усі присутні будуть вражені розмірами бульбашок, а також їх різноманітністю. Дітей приємно здивують бульбашки, до яких можна доторкнутися і вони не лопнуть, а стануть повільно опускатися на підлогу, поступово зменшуючись у розмірах. За півгодини такого шоу доведеться заплатити 1000 грн.
Якщо бажаєте запросити аніматора в костюмі, то лялька Барбі, Свинка Пепа чи Пірат вам обійдеться у 250-400 грн за годину.
Додатково можна також замовити фірму, яка б святково прикрасила приміщення, де святкуватимете. Чимало кульок, святкова скатертина обійдуться в не менш як 1000 грн.

Смакота на три поверхи

Головною окрасою будь-якого свята й  найбільш очікуваним моментом для іменинника та гостей є святковий торт. Якщо немає можливості самостійно приготувати торт, його можна замовити чи у професійних господинь, чи у кондитерських, яких у Львові є доволі багато. Серед розмаїття того, що пропонують кондитери, просто очі розбігаються. 
Для менших діток – торти з ведмедиками, квітами, улюбленими героями з мультфільмів, у формі цифри. Також можна обрати торт у формі машинки, поїзда, ляльки, фортеці чи якогось звірятка. Кондитери намагаються стежити за вподобаннями дітей й кожного разу пропонують торти з новим оформленням. Наприклад, мультфільми, які нещодавно вийшли на екрани, вже знайшли своє втілення у солодких виробах. Вартість торта залежить від складу, начинки, оформлення, складності роботи й коливається від 180 до 200 гривень за кілограм. Одноповерховий торт важить у середньому три кілограми, а дво- триповерхові можуть сягати і до семи-дев’яти кілограмів. Деякі виробники можуть доставити вам святковий тортик самостійно, вартість залежатиме від відстані. Відкладати замовлення торта до останніх днів не варто, оскільки деякі господині мають замовлення на два тижні вперед. Доповненням до солодкого стола можуть бути й інші смаколики. Пропонують тематичні капкейки (ціна від 25 грн за штуку), різноманітних форм та стилів пряники (від 25 грн за штуку), макаруни (13-15 грн за штуку).


Для дітей першого року

Гра “Наскільки добре ви знаєте іменинницю”. Зробіть велику квітку ромашку з безліччю пелюстків, де впишіть запитання. Нехай кожен із гостей по черзі їх відриває і відповідає! Питання можуть звучати приблизно так: З якою вагою народилася (ім’я дитини)? Якого зросту дитина? Якого кольору у неї оченята? Яка улюблена їжа? Коли прорізався перший зубчик? Коли поповзла дитинка? У скільки місяців дитина пішла? Скільки зубчиків зараз має дитина? Улюблена іграшка для купання? Який зріст дитини зараз? Яка вага в рочок? Який знак зодіаку? Який рік народження? О котрій годині народилася? У який день тижня народилася? Які варіанти імені розглядалися? Назвіть професію тата.  Назвіть ім’я та по батькові мами дитини. Назвіть адресу дитини. Назвіть ім’я та по батькові бабусь. Назвіть ім’я та по батькові дідусів. Як звуть хресних батьків? Улюблена іграшка? Якого числа хрестили? Номер пологового будинку, в якому дитина народилася? 

Конкурс “Материнський інстинкт”. Гостям запропонуйте достатньо фотографій, де упереміш фотографії іменинниці і сторонніх дітей. Гості мають відібрати ті фотографії, на яких зображена саме іменинниця.

Для дітей 3-4 років

Загадки. Загадуйте дітям загадки про тварин або організуйте пошук скарбу за картою (за допомогою дорослих або старших дітей).

Танці і караоке. Дітлахам – ровесникам вашого малюка – припадуть до душі танці та дитяче караоке, де всі зможуть вдосталь наскакатися і накричатися.

Вікторина “Чарівний мішок”. Переодягнений дорослий – чарівник – повинен ставити запитання, за правильні відповіді малюки зможуть отримати призи та іграшки.

Квест по будинку. Якщо у вас велике помешкання, можете підготувати захопливу гру. Намалюйте карту і сховайте підказки у різних місцях. Діти зі задоволенням будуть брати участь у такій пригоді разом із батьками.

Для дітей 4-6 років

“Повтори”. Діти повинні сісти в коло, перший гравець показує рух (наприклад, підстрибує), наступний повторює, але додає свій рух. Той, хто зіб’ється, виходить з гри.

“Літачок”. Навчіть дітей робити літачки і влаштуйте конкурс на найкрасивіший літачок (не забудьте підготувати фломастери, олівці та кольоровий папір).

“Золотошукач”. Покажіть дітям предмет, що нагадує золото (наприклад, золотисту скарбничку), заховайте його, а дітей розділіть на групи. Нехай кожна група розробить план – стратегію з пошуку “скарбу”.

Запитання-загадки. Підготуйте перелік нескладних (зважайте на вік дітей) загальноосвітніх питань. За кожна правильну відповідь даруйте дитині невеликий приз.

“Вгадай звіра”. Зав’яжіть дитині очі та дайте в руки м’яку іграшку. Потрібно вгадати, що це. Можна долучити до цієї забави дорослих. Хай покажуть, що це не дуже складне завдання – можна пожартувати, довго робити припущення і врешті-решт обізвати зайця драконом. Діти швидко переймають манеру жартівливого вгадування, тому сміх гарантований.

Танець “Капелюх”. Знайдіть красивого літнього капелюха з широкими полями, поставте дітей у коло та одягніть капелюха на голову одному з дітей. Як тільки починає грати музика, дитина повертається навколо себе, знімає капелюх і передає сусідові. Той одягає, повертається навколо, знову передає за годинниковою стрілкою. Музика обривається раптово. Той , хто в капелюсі, вибуває і сідає до солодкого столу, чекає інших.

Підбери риму. Придумайте цікаві слова і нехай дітки спробують підібрати до них риму. Цей конкурс дуже веселий і смішний, оскільки малята зазвичай такого нафантазують!

Люба Андрієвич, психолог Львівського обласного дитячого психоневрологічного диспансеру:
– Для свята важливо визначити декілька моментів – місце проведення, час, скласти святкове меню і продумати розважальну програму. Треба зважати на вік дитини. Чим менша дитина, тим має бути менша кількість запрошених. Західні спеціалісти вирахували оптимальну кількість запрошених дітей – вік дитини плюс одна дитина (наприклад, якщо дитині п’ять років, то діток можна запросити шість). Свято можна організувати самостійно чи запросити професіоналів, які організують свято для дітей. Можна вибрати різні місця для святкування: дім, на природі, дитячі клуби, розважальні заклади. Якщо свято відбуватиметься вдома, треба постаратися прикрасити приміщення. Можна зробити тематичне свято: герої казки, мультфільмів, продумати ігри та розважальну програму. Аби діти надто не перевтомлювалися, активні ігри мають чергуватися зі спокійними, настільними розвагами. У різних конкурсах важливо заохочувати дітей сюрпризами, подарунками, тоді навіть сором’язливі хлопчики та дівчатка братимуть участь. До організації свята варто залучати і самого іменинника. Давати такі завдання, які він зможе виконати самостійно, наприклад, робити якісь прикраси, запрошення для гостей – для дитини це буде цікаво і корисно. З будь-якого свята дітям найбільше запам’ятовується жвава обстановка, ігри, сюрпризи, як вона провела час, ефект несподіванки. Якщо свято організовують для дитини до 12 років, то дорослі мають брати активну участь, проводити ігри. У підлітковому віці – ініціатива має бути у дитини. Іменинник має відчувати, що він господар свята – зустрічає гостей, розважає.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4412 / 1.74MB / SQL:{query_count}