Молитимуться рідною мовою

Відтепер у Римі щонеділі відбуватиметься Свята меса для українських римо-католиків

У багатьох католицьких храмах Вічного міста звершують євхаристійні богослужіння різними мовами та в різних обрядах. Наприклад, українські греко-католики Риму та околиць збираються на богослужіння в протокатедральному соборі святої Софії, в церкві святих мучеників Сергія і Вакха, в монастирській церкві отців-василіян, в храмі Папської колегії “Русікум”, у каплиці Ватиканського Радіо.
На прохання українських римо-католиків відтепер у храмі святих Цельсія та Юліана щонеділі о 9.00 служитимуть Святу месу в латинському обряді українською мовою. Новостворена спільнота, якою опікується отець Олександр Халаїм, запрошує всіх українців, які живуть у Вічному місті та його околицях, до спільної молитви і євхаристії.
“Така потреба давно визрівала в серцях українських мирян і священиків, які навчаються чи працюють у Римі. І тепер ми дуже раді, що можемо анонсувати українську католицьку літургію в самому серці Риму, неподалік Ватикану”, – поділився враженнями один з ініціаторів Володимир Пашковський. Пізніше задля зручності людей, які доїжджатимуть, час меси може змінитися, інформує CREDO.
Архиєпископ Мечислав Мокшицький, голова Конференції римо-католицьких єпикопів України, митрополит Львівський, який також доклав чимало зусиль, щоб українські католики в Римі мали можливість спільної літургії, привітав їх із цією новиною:
“Я дуже тішуся, що нарешті нам вдалося узгодити питання, щоби наші вірні з України могли збиратися разом, щоби посвятити час Господу на Службі Божій, молитві та зустрічі в спільноті українців. Часто вікарний єпископ Риму казав мені, що було б добре, якби українці, які живуть і працюють в Римі, також могли інтегруватися в італійські парафії там, де вони живуть і навчаються, якщо знають італійську мову. Але ми розуміємо, що цього замало, бо кожен хоче молитися своєю рідною мовою, своєю молитвою серця. І це дуже важливо, бо знаємо, що є велика розлука з родиною, батьківщиною, а тоді люди особливо потребують заступницької молитви, спільноти, Церкви, яка є другою родиною. Дуже дякуємо всім, хто долучився до реалізації цієї ініціативи. А також настоятелю церкви святих Цельсія та Юліана, який прийняв нашу спільноту, особливо нашим священикам, які хочуть посвятити свій час, щоби огорнути пастирською опікою вірних з усієї України і нашої митрополії.
Вітаю вас усіх із цією новиною та заохочую до спільної молитви. Так як інші національності з інших держав мають свої храми в Римі, так і ми будемо дбати про те, щоб мати свою українську спільноту, а з часом і парафію, і думаю, що це буде на добро кожної людини, для розвитку її віри та святості”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4776 / 1.54MB / SQL:{query_count}