Безпека батьківським коштом

Міністр освіти та науки рекомендував посилити охорону шкіл та запровадити там пропускний режим, але й словом не обмовився, за чиї гроші це робити

Міністр освіти та науки рекомендував посилити охорону шкіл та запровадити там пропускний режим, але й словом не обмовився, за чиї гроші це робити

shkola .jpg 

Іван Вакарчук занепокоєний ситуацією, пов'язаною зі зростанням правопорушень у підлітковому середовищі, тому звернувся з листом до губернаторів та міських адміністрацій із проханням вжити заходів для їх попередження. Урядовець пропонує посилити охорону у школах та запровадити у них пропускний режим, а також забезпечити функціонування системи негайного виклику працівників міліції у випадку виникнення правопорушень у школах. Він наголосив, що однією з причин скоєння злочинів є від­сутність належної охорони шкіл, що дає змогу зловмисникам, зазвичай, стороннім особам, безперешкодно потрапляти на їх територію та вчиняти протиправні дії. "Переважну більшість правопорушень становлять крадіжки державного майна, особистих речей учнів і вчителів, завдання тілесних ушкоджень. Непоодинокі випадки незаконного обігу наркотичних засобів", - сказано у листі міністра.

Рекомендація урядовця актуальна, але він жодним словом чомусь не обмовився, за чиї ж гроші все це робити.

Тим паче, на 2009-й видатків для охорони шкіл у держ­бюджеті не передбачено. Отож, ще одна стаття освітянських витрат ляже на гаманці бать­ків.

За словами начальника кримінальної міліції у справах дітей міського  управління міліції Мар'яни Мавдрик, у школах Львова, де є розуміння та бажання дбати про безпеку учнів і порядок, а також належна профілактика, досить спо­кійно. "Охорона закриває приміщення школи під час навчання, щоб не було доступу сторонніх і щоб учні не покидали уроки. Це дає свій позитивний ефект. До хорошої поведінки учнів також стимулює відео­спостереження", - каже М. Мавдрик. Співрозмовниця переконана, що з питаннями охорони школи повинні визначитися батьки та шкільна адміністрація, бо якщо є обмежений доступ до шкіл, то ризики значно зменшуються.

До речі, за інформацією від­ділу у справах дітей міськради, останнім часом у Львові зауважили падіння рівня дитячої злочинності.

Суб'єктивний погляд

Павло Хобзей,
начальник головного управління освіти та науки Львівської області:

Надія Оксенчук,
начальник управління освіти Львівської міськради:

- Нині школи Львівщини охороняють лише за кошти батьків. У містах це питання лягло на плечі батьківських рад, адже у бюджеті таке фінансування на 2009-й не передбачене. Охороняти ж школи у селах немає великої потреби, бо там усі один одного знають. На щастя, в Україні не маємо таких  проблем, як у школах за кордоном, але є певна тривога, тому спокійніше, коли у школах є охорона. Утім, є ще інший бік медалі: бували й скарги від батьків, що їх дітей на перерві у сонячні дні охорона не випускала з приміщення школи.

- Ініціатива міністра гарна і на часі, адже мова йде про підвищення безпеки школярів. Єдине "але" - потреба коштів на цю ініціативу. Втім, ані у державному, обласному, а тим паче у міському бюджеті не передбачено стрічки на фінансування цих потреб. Отож варто закладати на це кошти у бюджеті. Сьогодні ж у 80% львівських шкіл є охорона, але вона лише за батьківські кошти. Хтось має договори з охоронними фірмами, десь чергують технічні працівники шкіл. Хоча й немає великої злочинності, але є потреба, аби учні були під наглядом, щоб сторонні особи не заходили. Був у Львові випадок, що до туалету однієї зі шкіл зайшов сторонній чоловік, який налякав школярок.

Сергій Маруняк,
заступник начальника управління міліції м. Львова:
Мирослава Бичишин,
директор СШ №65: 

- Кожна зі шкіл Львова внесена у маршрутну карту патрулів. Відповідно, прилегла територія біля шкіл перебуває під наглядом наших співробітників. Дільничні інспектори та кримінальна міліція у справах дітей спільно з вчителями проводять профілактичні заходи у школах. Також цьогоріч 12 львівських шкіл (по дві у кожному районі) обладнають зовнішнім відеоспостереженням.

- Однозначно, що охорона шкіл потрібна. Електронні перепустки - також гарна ідея, але для цього потрібне бюджетне фінансування. Чотири роки тому у нашій школі функціонувала охорона за рахунок батьківських внесків - мали укладену угоду з охоронною фірмою. Нині ж такої охорони немає. Зараз здійснюємо її своїми силами, себто за цим наглядають наші техпрацівники (вахтери чи прибиральники), які що дві години змінюють один одного. Вони знають майже всіх учнів в обличчя, тому сторонні до школи потрапити не зможуть. У нашому навчальному закладі два входи - у початковій та старшій школі. У початковій - зачиняємо двері, щойно розпочинаються уроки. Загалом, Богу дякувати, у нашій школі спокійно, зокрема, і завдяки проведеній профілактичній роботі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.4993 / 1.59MB / SQL:{query_count}