Любителі пива, мабуть, погодяться, що насолода від вживання цього напою зростає, якщо смакувати його з підсмаженими соленими фісташками. Так, це задоволення не з дешевих, фісташки значно дорожчі, ніж, скажімо, арахіс. Але ціна не зупиняє любителів цих горішків. Кількість марок фісташок постійно збільшується. Здебільшого їх завозять до нас з Ірану, США, Сирії та Туреччини. Ці горішки використовують і в кондитерському виробництві - додають до халви.
Як пише сайт "Довідник споживача", відповідно до стандарту CODEX STAN 131-1981, фісташки - продукт, який отримують зі зрілого насіння плодів рistacia vera L., штучно висушений і розкритий природним або механічним способом. Залежно від ступеня дозрівання горіха, шкаралупа розкривається сама, тобто природним шляхом. При цьому ядро заповнює весь простір у середині шкаралупи. Звісно, найсмачніший горіх - достиглий. Але зібрати тільки повністю дозрілі плоди - складно.
Фісташки можуть бути довгастої (подовженої) і округлої форми, сирі (необсмажені) і обсмажені, підсолені чи ні. Солять фісташки, як правило, замочуючи їх у розсолі, а потім висушують і обсмажують.
Щоб перевірити якість фісташок, які купують українські споживачі, Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз "Тест" дослідив 10 марок цього продукту: дев'ять українських та одну польську - "Felix". Під час тестування найбільше зауважень експерти мали до дати. Виробники переважно наносять дату тисненням на шві пакетика, тільки тиснення дуже нечітке й розглянути дату досить складно. Термін зберігання фісташок обмежений - переважно від 6 до 12 місяців. Деякі виробники, зокрема "Пан горішок", зазначають на упаковці, що у пакеті є дрібні горішки, небезпечні для дітей до трьох років. Подібне попередження є на етикетці "Премія": дітям до трьох років вживати під наглядом дорослих. Експерти радять звертати увагу на такі написи.
Фісташки мають калібр, від якого залежить, скільки плодів буде у стограмовій пачці. За калібром горішки поділяють на екстравеликі - менше 71 на
100 г; дуже великі - 71 - 80; великі - 81- 91; середні - 92 - 106; маленькі - понад 106.
Любителі фісташок знають, що не всі горішки у пачці можна з'їсти, адже серед них є такі, що неможливо відкрити. Кількість таких горіхів залежить від сортування. Згідно зі стандартом CODEX STAN 131-1981, нерозкритих фісташок повинно бути не більш як 5%. Проте під час тестування у торговельній марці "Пан горішок" таких горіхів знайшли 9%. Купуючи продукти харчування, насамперед звертайте увагу на зовнішній вигляд. Саме від першого враження залежить відповідь на запитання: "Їсти чи не їсти?". За зовнішнім виглядом фісташки повинні бути чистими, з розвиненим ядром. Також варто понюхати горішки. Зерна повинні бути в міру твердими, мати властивий їм смак. А також бути в міру солоними (для підсолених фісташок), без присмаку цвілі чи гіркоти.
За результатами тестування, оцінку "відмінно" отримали такі марки фісташок: "Мачо", "Премія", "Смок", "BOOM NUT", "Felix", "Santa Vita". Оцінка "добре" - у фісташок "Аромікс". По трійці експерти поставили фісташкам "Пан горішок" і "Пляж".
Особливих протипоказів до вживання фісташок немає. Та варто пам'ятати, що вони містять багато жиру, тому тим, хто стежить за вагою, треба стримувати себе, поїдаючи ці горішки.