Парфуми: оригінал чи підробка?

"Пошта"  з'ясовувала, як не викинути чималі гроші за пахучу фальшивку

"Пошта"  з'ясовувала, як не викинути чималі гроші за пахучу фальшивку

Нині, мабуть, немає жінки, яка б не користувалася парфумами. Вони є одним з невід'ємних атрибутів жіночої косметички, і не тільки жіночої. Багато чоловіків також дуже ретельно ставляться до вибору парфумів. Та й не проста це справа - вибирати парфуми, адже одна й та сама марка в різних людей матиме свій характерний запах. І парфуми, якими користується подруга, які просто манять до неї, будуть зовсім по-іншому сприйматися, коли ними користуватиметеся ви. У процесі випаровування, через мікроорганізми і їх ферменти, видозміни і розщеплювання речовин, які містяться на поверхні шкіри, аромат змінюється.

Особливості парфумерної справи

На ринку є парфуми, парфумована і туалетна вода,  одеколони. Як розповіла Оксана Кечур, головний спеціаліст управління захисту прав споживачів, парфуми (parfum) - це спиртні або водно-спиртні розчини сумішей запашних речовин і настоїв зі стійким ароматом. Пар­фумами рекомендують користуватися у вечірній час. Вони містять 20-30% олій, мають стійкий запах. Розкритий флакон можна зберігати до року. 

Парфумована вода (eau de parfum) містить 15% ароматичних компонентів, має насичений аромат. Відкритий флакон можна зберігати до півтора року. Парфумована вода спе­ціально створена для ділових жінок, адже, на відміну від парфумів, вона не лоскотатиме нюх навколишніх. Хоча парфумована вода стійкіша, ніж туалетна. Запах тримається 4-5 годин, тому нею можна користуватися двічі на день. Як радять спеціалісти, її  наносять у невеликій кількості на шкіру і одяг, але не на шовк, хутро чи перли.

У склад туалетної води (eau de toilette) входить 8-20% олій, запах не дуже стійкий. Відкритий флакон можна зберігати до двох років. Спеціалісти рекомендують використовувати туалетну воду в першій половині дня, а також у вихідні. Її можна наносити тільки на одяг, на шкіру вона не повинна потрапляти.

Одеколон (eau de cologne) призначений для освіження й дезінфекції шкіри. Він містить не більш як 3-8% олій, має нестійких аромат. Зберігати відкритий флакон рекомендують до двох років

Підробку можна відрізнити

Купуючи парфуми, насамперед варто звернути увагу на упаковку. "Не всі парфуми упаковують у поліетилен. Якщо парфуми все ж таки упаковані в поліетилен, зверніть увагу на його якість: якщо він склеєний клеєм, є нерівності - це підробка, - наголошує О. Кечур. - Оригінальну продукцію виготовляють на фабриках, де упаковує агрегат і під час склеювання поліетилену проставляється  "клеймо", яке сплавляє його. На оригіналі завжди видно штамп запаювання у формі прямокутника або кола".

Окрім того, на коробках підробок можна розгледіти неякісний друк. Хоча хороші копії відрізнити від оригіналу за коробкою майже неможливо. Оригінальні коробки мають високоякісну поліграфію, все написано дуже чітко. Упаковка підробок може відрізнятися за кольором, а написи можуть бути нечіткими, розмитими. Деякі відомі парфуми маркують ультрафіолетом. Такий код може бути схований і на внутрішніх частинах коробки.

На маркуванні (етикетці) парфумерно-косметичних товарів мають бути вказані назва підприємства-виробника, його адреса, товарний знак, назва товару, маса нетто або місткість, дата виготовлення, термін придатності, група товару, найменування нормативного документа, вимогам якого повинен відповідати товар, номер партії.

Особливу увагу слід звернути на флакон. Як наголошує співрозмовниця, найбільше недоліків у підробленій продукції  можна помітити саме на флаконі, адже це одна з найдорожчих складових продукту. Про те, що продукт підроблений, можуть свідчити неакуратні вигини, розмитості у пластмасі, неідеальне скло, нечіткі написи на пляшці, кришка може нещільно сидіти. У під­робці пластик часто не має однотонної структури і може виглядати неохайно. Офіційний виробник завжди приділяє увагу тому, щоб скло було прозорим, рівним і гладким. Флакони фігурної форми важче та й дорожче підробити, аніж круглі чи прямокутні.

І, врешті, - аромат. Дешеві компоненти більше нагадують запах освіжувача повітря, ніж парфумів. Незаперечним доказом підробки є нестійкість і виразний запах денатурату чи спирту. Через годину-дві аромат підроблених парфумів зникне безслідно. Перед від­крит­тям упаковки парфуми не повинні пахнути - флакончик конструюють так, що перед першим використанням потрібно два-три рази натиснути, поки крапнуть перші краплі. Якщо запах не такий, яким видавався раніше, це не обов'язково підробка. Можливо, змінилося ваше сприйняття. Крім того, запах одних і тих самих парфумів, які виготовляли на різних заводах, може відрізнятися.

Під час продажу парфумерних товарів продавець повинен ознайомити споживача зі запахом за допомогою папірців, які насичують ароматом виробу, а також зразків-понюшок, які надає виробник. Якщо парфумерно-косметичні товари запаковані в целофанову обгортку або мають фірмову стрічку, продавець повинен запропонувати споживачеві перевірити вміст упаковки. Під час купівлі парфумерно-косметичних товарів в аерозольній упаковці продавець у присутності споживача має перевірити роботу аерозольної головки.

Парфуми і бакалія - несумісні

Парфуми повинні продавати тільки у спеціалізованих магазинах. А якщо їх продають у крамниці разом з бакалією, то варто задуматися про їхню оригінальність. Окрім того, заборонено продавати парфуми, одеколони, туалетну воду в роздрібній торговельній мережі на розлив.

Щоб парфуми довше зберігали аромат, їх потрібно правильно зберігати. Флакон повинен бути добре закритий, щоб уникати контакту парфумів з повітрям. Якщо флакон без розпилювача, краще крапнути краплю парфумів на палець, не торкаючись флакона. З пальця можна внести бактерії, внаслідок чого зміниться хімічний склад парфумів, їхній колір і запах. Зберігати флакон варто в упаковці або в закритій шафі, куди не потрапляє світло, яке прискорює їх старіння. Також варто зберігати у прохолодному місці, оскільки теплі ефірні олії випаровуються. Спеціалісти не рекомендують користуватися духами після того, як вичерпався термін їх придатності. Якщо почали користуватися новими парфумами й у вас почервоніла шкіра, з'явився свербіж, відкладіть їх у бік - на ці парфуми у вас алергія.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.3780 / 1.6MB / SQL:{query_count}