Орися Зарубій,
психолог:
– У жодному разі не сваріть дитину. Проявіть мудрість, поговоріть із сином, поясніть, що після канікул не лише йому буде важко втягнутися у шкільне життя. Знайдіть час для спокійної відвертої розмови, намагайтеся з’ясувати причини такої негативної реакції і можливих проблем, аж тоді спільними зусиллями сплануйте їх вирішення.
Створіть позитивне ставлення до школи, в яку ходить ваша дитина, підтримуйте її високий статус і авторитет учителя під час сімейного спілкування. Максимально наблизьте домашній режим до режиму школи, особливо пильнуйте за тим, коли ваш син лягає спати і коли встає, а також за режимом харчування. Також у колі сім’ї нагадайте дитині про її найвизначніші здобутки в минулому навчальному році, які уроки запам’яталися найбільше, які найвищі бали були отримані, якими були найкращі відповіді на уроках. Нехай дитина згадає цікаві шкільні свята, участь у конкурсах, олімпіадах (якщо такі були) тощо. Ще можете розказати синові про свої роки навчання у школі, про власні досягнення, які ви мали саме в тому класі, у який переходить він.
А ось чого не варто робити, то це критикувати в присутності дитини школу, клас, загалом навчальний процес, навіть якщо ви про це не найкращої думки.