Віктор Ірошенко
продавець відділу побутової техніки:
– Жорсткість води та різна мінералізація є причинами того, що праски рано чи пізно вкриваються накипом. Неправильний догляд білизни (наприклад, підкрохмалювання), а також неправильно встановлений режим прасування тканини призводять до пригорання і прилипання речей до підошви праски.
Зараз виробляють праски з різним покриттям – алюмінієвим, тефлоновим (алюміній з тефлоновим), керамічним, металокерамічним, а також із покриттям з нержавіючої сталі. Отож, чищення їх також відрізняється. Звісно, найпростіше купити засіб проти накипу в супермаркеті побутової техніки (рідини або олівці), проте в хатніх умовах все ж таки потрібно бути дуже обережним, аби не пошкодити поверхню. Незалежно від типу підошви праски ніколи не застосовуйте для її чищення абразивні засоби, металеві губки, ніж чи інші гострі предмети!
Спробуйте спочатку очистити підошву за допомоги солі. Для цього нагрійте праску, насипте під тоненьку тканину або папір дрібної солі та інтенсивно пройдіться по ній праскою. Крім цього, очистити праску можна за допомоги соди (зробіть кашку із соди та води, покрийте нею холодну підошву, а потім очистіть м’якою серветкою); оцту і нашатирного спирту (обробіть ватним диском інтенсивними рухами всю поверхню підошви, після чого видаліть залишки рідини ватою); лимонної кислоти або лимонного соку (сік із половини лимона розведіть підігрітою, попередньо відфільтрованою водою і, змочивши цим розчином ватний тампон, акуратно протріть забруднену поверхню підошви).