Тисячі людей у світі вбивають за підозрою в зв'язках з нечистою силою
Офіційне "полювання на відьом" розпочалося в січні цього року з ініціативи президента країни Яйя Джамму. Поліція вже заарештувала понад тисячу осіб. За деякими даними, крім правоохоронних органів, у акції беруть участь також особисті охоронці президента.
На запити міжнародних правозахисних організацій у правоохоронних органах Гамбії стверджують, що більшість заарештованих відпустили вже через кілька днів після затримання. Проте є відомості, що без жертв таки обійшлося. За інформацією міжнародної правозахисної організації "Amnesty International", підозрюваних у чаклунстві відвозили в спеціальні в'язниці, де змушували приймати галюциногени.
До речі, нагадаємо й інші схожі випадки. У травні минулого року на заході ще однієї африканської країни - Кенії - одразу 15 жінок, звинувачених у чаклунстві, спалили живцем. Зазначимо, що це лише один випадок, який набув міжнародного розголосу, а загалом подібні розправи з "відьмами" часто трапляються в глухих районах Кенії. Більшість місцевих жителів вірить у чорних магів і відьом, які своїм чаклунством завдають шкоди людям. Підозрюваних у зв'язках із темними силами немилосердно вбивають або калічать.
Як не дивно, але до країн, де активно переслідують відьом, належить і найрозвиненіша держава Чорної Африки - Південно-Африканська Республіка. В ПАР уже 50 років чинний закон, згідно з яким будь-яка пов'язана з магією діяльність може стати предметом судового переслідування. Незважаючи на це, нині в ПАР працюють від 3 до 3,5 тисячі професійних ворожбитів, які практикують традиційну магію, а також займаються ворожінням і цілительством із застосуванням язичницьких ритуалів. При цьому жертвами самосудів населення, за різними даними, стали понад 600 осіб, в основному немолоді жінки віком від 55 до 70 років. Цікаво, що найчастіше розправи трапляються в сезон дощів. У цей період люди часто гинуть від ударів блискавок, і багато хто вважає, що це саме чародії шляхом чаклунства і магії насилають блискавки на їх родичів.
Нічим не краща ситуація і в Індії. Приміром, у грудні 2008 року місцева поліція розпочала розслідування за фактом масового вбивства майже півсотні жінок у штаті Чхаттісгарх. Жителі одного села за порадою місцевого релігійного діяча звинуватили жінок у чаклунстві, відрізали їм волосся, а потім забили палицями. Додамо, що в Індії щорічно вбивають сотні запідозрених у відьомстві жінок. Щоправда, на відміну від африканських країн, де ініціатором таких дій зазвичай є влада, індійське керівництво намагається з цим боротися. У 2005 році в Індії було прийнято закон, який передбачає за "полювання на відьом" позбавлення волі до п'яти років. Однак, незважаючи на це, кількість подібних вбивств не зменшується. Ситуацію вирішило поліпшити міністерство освіти: у шкільну програму було введено дисципліну з вивчення магії та чародійства нібито для того, щоб позбавити індійців забобонів. Однак і це не дало помітних результатів. Загалом, починаючи з 2003 року, в Індії було вбито близько 800 осіб, звинувачених у зв'язках з нечистою силою.
Психолог з Німеччини Гюнтер Крузе, складаючи західноєвропейську гілку родоводу Владіміра Ульянова (Лєніна), виявив, що прабабця вождя світового пролетаріату була спалена на вогнищі за часів інквізиції, як відьма. |
Схоже, що "полювання на відьом" помаленьку стає пандемією, адже поширюється навіть на ті регіони, де такі дії здаються абсолютною дивиною. Приміром, у 2007 році троє жінок, звинувачених у відьмацтві, були спалені у Східному Тиморі. Подібну жорстокість у цьому регіоні, більшість населення якого - правовірні католики, спостерігали вперше.
Норвезький професор Руне Блікс Хаґен зазначив, що за останні 50 років у Африці, Мексиці, Індії, Індонезії та Малайзії відьом убили більше, ніж у XVI та XVII століттях в Європі за часів лютування інквізиції, коли на вогнищах спалили близько 50 тисяч осіб. Зараз чаклунів найчастіше звинувачують у тому, що вони насилають нещастя на родини, шкодять худобі, привертають стихійні лиха. Збентежені медіуми періодично збираються на конференції, де обговорюють проблеми свого ремесла і його майбутнього. Остання відбулась влітку 2007 року в норвезькому місті Вардо. Тоді на конференцію прибули гості з Австралії, Великої Британії, Данії, Фінляндії, Німеччини, Ісландії, Норвегії, США, Швеції та Росії. Україну не представляв ніхто. Зрештою, в нас ще нікого не спалили. Поки що...