Терапія казкою

У Львові зі жовтня стартує проект із профілактики залежностей у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

фото: dytpsyholog.files.wordpress.com
Україні потрібне здорове покоління. Запобігати дитячій наркозалежності, комп’ютерній ігроманії, а також формувати у дитини почуття міри відтепер будуть через казку. Благодійний фонд “Шлях любові” разом із громадською організацією “Принцип свідомості” започаткували перший в Україні профілактичний метод, спрямований на профілактику різних видів залежності. Проект носитиме назву “Казкотерапія” і охоплюватиме дошкільнят і молодших школярів (п’ять-дев’ять років).
Як розповів “Львівській Пошті” голова опікунської ради лікарні “ОХМАТДИТ”, президент ГО “Принцип свідомості” Роман Лобай, проект охопить п’ять найбільших міст України, серед яких є й Львів. У нашому місті у проекті візьмуть участь учні 24 шкіл та дошкільнята шести садочків. 
“Починаючи з жовтня і упродовж цілого навчального року психологи та соціальні педагоги прочитають та інсценують три терапевтичні казки: “Казка про втрачену радість”, “Кросівка і шльопанець” та “ПоМірна казка”, авторами яких є Мірча і Жанна Греку з Молдови, – зазначає “Пошті” Роман Лобай. – “Казкотерапія” – це можливість донести до дітей інформацію у зрозумілій і звичній для них формі, а саме у вигляді читання казок. Усі наші казки спрямовані на профілактику алкогольної, наркотичної, комп’ютерної залежності та на формування у дитини почуття міри змалечку”.
Зі слів співрозмовника, через збільшення та “помолодшання” в українському суспільстві людей з алкогольною та наркотичною залежностями, важливо, аби про профілактику цих проблем говорили ще з раннього дитинства. “Інколи марно розповідати дванадцятирічному підліткові про небезпеку наркотиків, якщо неправильні постулати були впроваджені в його свідомість задовго до того. Відтак таку інформацію хочемо донести меншим діткам – п’яти-дев’яти років – адже це вік, коли ще можна правильно вплинути на розвиток особистості дитини. Вважаю, якщо ми змалку прищеплюватимемо дітям добро, розказуватимемо, що таке радість, міра і як правильно треба жити, то ці діти стануть кращими і добрішими”, – зазначив Роман Лобай.
Цікаво те, що в жодній із цих книг відверто про проблеми не йдеться, а лише “між рядків” ведеться боротьба, наприклад, з наркоманією чи комп’ютерною залежністю. 
“Ці казки написані психологами і діють на рівні підсвідомості. Тобто у жодній казці ми не говоримо, з чим ми боремося і з якою залежністю, а лише робимо так, щоб дитина самостійно зробила правильні виснов­ки”, – додає співрозмовник.
Оскільки наразі достеменно не відомо, які саме львівські школи і садки будуть задіяні у проекті, зацікавлені навчальні заклади можуть самі зголошуватися і подавати свої “кандидатури”. Для цього варто звернутися в консультаційний центр “Допомога залежним та їх родинам”, що по вул. Шота Руставелі, 7 або ж за зателефонувати за номером 067 371 71 10 (Лобай Роман).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5102 / 1.55MB / SQL:{query_count}