Великий дар преласкавого Бога

Завтра святкуватимемо один із найбільших празників церковного року – День Зіслання Святого Духа, або День Святої Тройці

Великий празник Святої П’ятдесятниці належить до найбільших у церковному році після Христового Різдва і Воскресіння. Це свято на честь сходження Святого Духа на апостолів і разом з тим свято на честь Святої Трійці. Воно нагадує нам все найважливіше, що є у нашій вірі, нагадує, наскільки великим і дивним є Бог, єдиний за своєю природою, але троїчний у Особах, нагадує, що в нас, християнах, живе Дух Святий, який відродив нас у таїнстві Хрещення, давши нам нове духовне життя, нову праведну душу, в таїнстві Миропомазання дав нам сили для праведного, святого життя.  Церква вірить, що в цей день у нас оновлюється благодать Святого Духа, його спасенна сила, яка подається в цих таїнствах і відходить від нас через наші гріхи. Ми хрещені в ім’я Пресвятої Трійці, в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Тобто це і є найважливішим в нашій християнській вірі, пише cerkva.info.
“У дні святої П’ятде­сятниці сам Святий Дух  помазує апостолів на проповідників Христового Благовістя. В дні Зіслання  Святого Духа зароджується і починає діяти Христова Церква. Святий Дух її провадить, просвічує, освячує і зберігає на дорозі правди. Крім того, Святий Дух надав апостолам дар мови, дар розуміння Святого Писання і дар мужності в проповідуванні та визнаванні Святої віри”, – пише отець Юліян Катрій у книжці “Пізнай свій обряд”.
Зміст богослужінь цього дня сповнений радості та прослави Святого Духа і Святої Тройці. З богослужби П’ятдесятниці прийшла до наших щоденних молитов добре знана молитва до Святого Духа: “Царю небесний...”, яка починає кожне богослужіння.
Старозавітна Церква мала звичай у дні П’ятдесятниці долівку своїх домів і божниць вкривати свіжою травою, а стіни замаювати гілками дерев і квітами на знак того, що в той час, коли був даний Божий Закон, уся природа стояла в зелені. Звідси ще одна назва П’ятдесятниці  – Зелені свята. 
У понеділок після празника П’ятдесятниці наша Церква святкує празник Святого Духа. Це через те, що Східна Церква з давніх-давен мала звичай наступного дня після великого празника віддавати честь тим особам, які відігравали головну роль у дні празника. День Святої П’ятдесятниці святкує саму подію зіслання Святого Духа на апостолів, а понеділок призначений на віддання особливої честі Святому Духові як третій Божій Особі. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.1788 / 1.54MB / SQL:{query_count}