Посуд із пластику - дешевий, практичний, особливо коли вирушаєте на пікнік - його не потрібно мити й можна не хвилюватися, що щось розіб'ється.
Посуд із пластику - дешевий, практичний, особливо коли вирушаєте на пікнік - його не потрібно мити й можна не хвилюватися, що щось розіб'ється.
Та є й інший бік "медалі" - пластиковий посуд небезпечний для здоров'я. Як повідомляє сайт "Якість життя", якщо горілку нетривалий час зберігати у пластиковій склянці, вона стає небезпечним хімічним розчином. Останні дослідження переконливо свідчать: спиртне із пластику краще взагалі не пити.
Дешеві пластикові склянки (ті, що легко ламаються в руках) виробляють з полістиролу. Цей матеріал містить токсичні речовини, які вступають у реакцію з алкогольними напоями, перетворюючи їх в отруту. Посуд із полістиролу (сумлінні виробники ставлять на ньому позначку - PS) можна використовувати тільки для холодних рідин, що не містять алкоголю. Небезпечно такий посуд використовувати і для гарячих напоїв, оскільки токсичні речовини переходять навіть у ці напої.
Пропіленовий посуд (матеріал - м'який, білий, позначають РР) під час контакту з рідинами, які містять спирт, виділяє формальдегід. Людина, яка часто користується таким посудом, піддає ризику нирки, печінку, очі. Абсолютно безпечні тільки одноразові склянки з проклеєного паперу.
Не є безпечними й пластикові пляшки. Деякі пляшки для газованих напоїв виробляють з дешевого полівінілхлориду (ПВХ). Це полімер на основі хлору. Така тара через тиждень після того, як у неї залили рідину, починає виділяти вінілхлорид (небезпечну речовину, здатну призвести до виникнення онкозахворювань). Уже через місяць мінеральна вода в такій пляшці накопичує кілька міліграмів згубної отрути.
Купуючи газовану воду в пластикових пляшках, варто подивитися на дно пляшки. Значок трійка в трикутнику або букви PVC попереджають про те, що пляшку виготовили з полівінілхлориду. На нешкідливій тарі знайдете таке маркування - літери PET у кружечку, а також намальовані вертикально виделку та ніж (до речі, тільки така тара придатна до повторного використання). Якщо жодного зрозумілого маркування на пляшці немає, перевірте її самі - легко проведіть нігтем по поверхні. Пляшка з безпечного полімеру залишиться гладкою, на небезпечній з'явиться білий шрам.
Якщо потрібно тривалий час зберігати будь-які харчові рідини (воду, олію, настоянки тощо), тримайте їх у скляній тарі.
Пластиковий посуд не можна заморожувати з водою й не можна нагрівати в мікрохвильовій печі. Поєднання жиру, високої температури й пластику провокує звільнення діоксину й проникнення його в їжу, а отже, й у клітини людського організму.
Перш ніж розігрівати продукти у мікрохвильовці, перекладіть їх у скляний або керамічний посуд. Як пише сайт, виготовляючи одноразовий посуд, у Китаї найчастіше використовують тальк, вуглекислий кальцій, оцтову кислоту й парафін. Під час нагрівання такого посуду всі ці речовини потрапляють безпосередньо в їжу, а потім - в організм людини.
Пластик не можна спалювати, бо під час горіння й нагрівання він виділяє діоксин. Такий дим руйнує дихальну й травну системи, завдає шкоди шкірі, спричиняє численні захворювання (на думку лікарів, для отруєння досить одного вдиху).