Дерегуляція і дебюрократизація системи управління освітою у питаннях ліцензування й акредитації вищих, середніх та дошкільних навчальних закладів – серед пріоритетів Міністерства освіти на 2016 рік, які озвучила міністр Лілія Гриневич під час зустрічі з представниками інститутів громадянського суспільства, членами Громадської ради при МОН та експертами.
Зокрема урядовець наголосила на нагальній потребі спрощення ліцензування дошкільних навчальних закладів: “Сьогодні маємо кризу у системі дошкілля – черги до дошкільних установ і водночас – надзвичайно забюрократизована процедура відкриття приватних навчальних закладів”. З її слів, досягнуто погодження з усіма міністерствами нових санітарно-епідеміологічних умов для дошкільних та середніх навчальних закладів, що сприятиме зняттю частини бюрократичних вимог для відкриття приватних дошкільних навчальних закладів.
Зі слів Гриневич, до 1 вересня будуть переглянуті навчальні програми початкової школи, а також 9-го класу, для якого у наступному році мають друкуватися підручники, інформує Урядовий портал. Також у МОН триває робота над розробкою нового алгоритму створення та закупівлі шкільних підручників.
Модернізація професійно-технічної освіти – один із пріоритетів діяльності МОН у 2016 р. Професійно-технічні навчальні заклади планують перевести на обласний рівень управління, а також міст обласного значення. Лілія Гриневич повідомила, що у пропозиціях до нового проекту закону “Про професійну освіту” передбачається фінансування професійно-технічної освіти з кількох джерел. Зокрема, субвенція на здобуття загальної середньої освіти, держзамовлення на гостродефіцитні спеціальності національного значення, а також регіональне замовлення, спрямоване на задоволення потреб регіонального ринку праці. Також розглядають джерело галузевого замовлення, що може здійснюватися міністерствами, інституціями або приватним бізнесом.