“Ми повинні подолати застаріле міркування, ніби соціальні медіа не мають великого значення”, – наголошує монсеньйор Даріо Віґано, префект ватиканського Секретаріату з питань комунікацій, повідомляє CREDO. Соцмережі дають змогу “розширити наші спільноти, розвивати наші можливості контактів з людьми”, вважає він.
“Бенедикт XVI казав, що життя в інтернеті є апостольською справою. Ми повинні жити на цих просторах відповідально, тому що інтернет не є чимось добрим або поганим сам по собі… Це просто реальність, яка відрізняється від традиційних комунікацій”, – пояснює префект Секретаріату з комунікацій.
До слова, Даріо Віґано був висвячений 1987 року в Італії, потім працював у дієцезіальному відділі зв’язків зі ЗМІ, докторську працю присвятив історії кіно. Як викладач різних університетів, проводив заняття з етики в медіа, семіології кіно та аудіовізуальних технологій, семіотики та бізнес-комунікацій.
“Блискучий успіх акаунта Папи Франциска в Інстаграмі здивував багатьох із нас, а також і саму соціальну мережу, яка провела спеціальне дослідження щодо цього”, – зазначає монсеньйор. – Люди хочуть бачити Папу, хочуть, щоби Папа був із ними… це одна з характеристик кожного понтифікату, які допомагають підкреслити соціальні медіа”.
Даріо Віґано порівняв миттєвість поширення інформації в соцмережах зі “швидкими духовними стрілами, що летять у серце Бога”. “Вважаю, що соціальні медіа насправді можуть допомогти прийняти Божу благодать”, – резюмував префект Секретаріату з комунікацій.