Заборона на поліетиленові пакети відволікає увагу від реальних екологічних проблем

Високопоставлений радник британського уряду професор Кріс Коггінс заявив, що заборона на безкоштовні одноразові поліетиленові пакети – це лише спроба відвернути увагу від реальних екологічних проблем, інформує Бі-Бі-Сі. За його словами, така політика, якої останнім часом дотримується і британський уряд, призводить до того, що супермаркети перекладають відповідальність за покупця.

Високопоставлений радник британського уряду професор Кріс Коггінс заявив, що заборона на безкоштовні одноразові поліетиленові пакети – це лише спроба відвернути увагу від реальних екологічних проблем, інформує Бі-Бі-Сі. За його словами, така політика, якої останнім часом дотримується і британський уряд, призводить до того, що супермаркети перекладають відповідальність за покупця.

А замість цього, зазначає професор, торгові мережі повинні переглядати власний підхід до упаковки продуктів. Коггінс наголосив, що «супермаркети повинні відігравати набагато більшу роль у виборі упаковки». «У них є вплив – в тому сенсі, що вони самі вирішують, що купувати, і як це упаковано, – зазначив він. – Проблема в тому, що, фокусуючись на споживачеві, вони до певного ступеня відволікають увагу від того, що повинні б робити самі». Варто зазначити, що професор Коггінс в 2005 році був призначений старшим радником британського міністерства продовольства і сільського господарства. Крім того, він бере участь в розробці програми з переробки міських відходів. Він каже, що «пластикові пакети – це дуже помітний вид сміття, але насправді на них витрачається лише дуже мала частина сміття і нафти, що йде на їхнє виробництво». «І в ширшому сенсі ресурсів це швидше видиме, ніж головне питання», – зазначає він. Заступник міністра екології Сполученого Королівства Джоан Руддок сказала, що одноразові пакети – це дійсно дуже мала частина відходів. "Знаємо, що публіка на нашому боці, – зазначила вона. – Люди хочуть дій. Для нашого суспільства, яке звикло викидати непотрібне, це дуже символічний крок, і ми повинні зробити щось дуже серйозне, щоб скоротити їхнє використання".

Щороку британські торгові мережі безкоштовно роздають своїм покупцям близько 13 мільярдів поліетиленових пакетів, яким для повної дезінтеграції в природних умовах потрібна приблизно тисяча років. На роздрібну торгівлю в Сполученому Королівстві припадає близько 7 % всього енергоспоживання; за даними фонду «Carbon Trust», вона відповідальна за викид в атмосферу 5 млн тонн вуглекислоти щороку. І уряд країни встановив для супермаркетів «добровільні» цілі – щороку скорочувати цю кількість на чверть. Також, в рамках підготовлюваного законопроекту про зміну клімату Вайтхолл пропонує посилювання заходів стосовно торгових мереж, які до таких вимог будуть ставитися як-небудь.

Джейн Мілн з Британського роздрібного консорціуму, що представляє інтереси супермаркетів, каже, що «в законопроекті про зміну клімату є безліч важливих положень, які ми підтримуємо, але ця проблема, як ми вважаємо, достатньо мала для того, щоб згадувати її в законі». «Це далеко не краще використання наших ресурсів щодо всіх тих питань, які нам потрібно вирішувати», – наголосив він.

Починаючи з 6 травня одна з найбільших британських роздрібних мереж, компанія «Marks & Spencer» бере з покупців по 5 пенсів (10 центів США) за кожен одноразовий поліетиленовий пакет. Раніше таку практику проводили у 50 магазинах мережі в Північній Ірландії і на південному заході Англії. Як наслідок –  споживання пакетів в цих супермаркетах зменшилося більш ніж на 70 %.

А от у Китаї з 1 червня за використання для упаковки товарів безкоштовних пластикових пакетів уряд штрафуватиме торгові підприємства і дрібних приватних продавців на 10 тисяч юанів (1,428 тисяч доларів). Австралійський уряд ще в січні вирішив ввести заборону на використання поліетиленових пакетів з метою зменшення забруднення довкілля.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5494 / 1.56MB / SQL:{query_count}