Харківські вчені з Національного технічного університету “ХПІ” розробили унікальну формулу сплаву, яким покривають зношену бойову техніку, відроджуючи в ній нове життя. Цей сплав кращий за хром, який використовують зараз, бо міцніший і стійкіший до корозії, інформує телеканал ICTV. Вартість такого напилення – 400 гривень за квадратний метр. Свою розробку вчені запропонували гігантам машинобудування. Але впровадження технології у життя поки що гальмує брак фінансування. Після війни унікальний сплав можна буде використовувати у виробництві автомобілів та літаків.
3. Диво-продукт для відновлення організму поранених бійців
Ідеться про унікальний продукт ентерального (за допомоги крапельниці) харчування “Реабілакт”, який має високу енергетичну цінність. Про це ще в 2014-ому повідомляв Інформаційно-аналітичний центр РНБО.
Продукт розробили молоді науковці Київського національного торгово-економічного університету – доцент Юлія Мотузка, аспіранти Дмитро Антюшко та Юлія Міклашевська. Цікаво, що цей продукт містить білкову складову, незамінні амінокислоти, вітаміни й мінеральні елементи та має надважливий вплив на корекцію порушеного обміну речовин в організмі людини на різних етапах лікування та відновлення. Медичні установи України вже користуються подібними продуктами, але вони завезені з інших країн і мають значну різницю в ціні.
4. Ефективна пічка без дров
У Калуші Івано-Франківської області колишній заступник командира танкової роти Олександр Жембус розробив пічку, яка може зігрівати військових у польових умовах при -25°C без дров, повідомляє Укрінформ.
“Паливо (дизпаливо) подається через тонку трубку, капає на розігріте дно труби, випаровується і перетворюється на газ. З таким пристроєм у мене солдати в полі спали без комбінезонів при мінус 25-ти”, – каже винахідник. І зазначає, що його винахід дуже простий та ефективний. Пічку можна легко модернізувати для приготування їжі, збирати за кілька секунд і переносити з місця на місце. Колишній військовий наголошує, що готовий власноруч робити такі пічки для бійців у зоні АТО, однак йому наразі не вистачає труб та арматури.
5. Робот-розвідник
Самохідну радіокеровану машину зібрали на одному з підприємств Львова у співпраці з місцевими ученими. Робот здатний евакуйовувати поранених солдат, може збирати інформацію і доставляти вантаж вагою до 300 кілограмів, інформує ресурс 4army.com.ua. Запас ходу в робота становить шість годин, при цьому на нього можна встановлювати акумулятори з будь-якої техніки. Механізм здатний працювати в умовах від -40 до +80 градусів °C під дощем, снігом та градом. При цьому вартість його виготовлення в десять разів нижча, аніж у зарубіжних аналогів, стверджують винахідники. Інженери розробили навіть гусениці, за допомоги яких робот може йти східцями.
6. Український аналог тепловізора
Дмитро Кривий, 18-річний хлопець з Вінниці, розробив прилад, що може замінити дорогий закордонний тепловізор, інформує 4army.com.ua.
Тепловізор зроблений у вигляді пов’язки на голову. За його допомоги робиться сканування навколишнього простору. “Якщо в задимленому чи у темному приміщенні до вас хтось наближається, прилад починає вібрувати. Розмір об’єкта, який наближається, можна визначити за допомоги інфрачервоних датчиків”, – пояснює винахідник. З його слів, якщо всім українським військовим видати спеціальні годинники, цей тепловізор зможе ідентифікувати, хто перед ними – бойовий побратим чи ворог.
7. Пошукова система поранених солдат
В Одесі 15-річний винахідник Борис Чубін створив систему, яка, з його слів, дозволить значно скоротити українським військовим людські втрати на полі бою. Комплекс складатиметься зі спеціального обладнання та програмного забезпечення, який у разі поранення солдата точно покаже, де він є та які ушкодження має, повідомляє УНІАН.
“Якщо солдат отримає поранення в будь-яку частину тіла, прилад списуватиме з нього біометричні показники і передаватиме їх до генштабу для скерування до постраждалого мобільної швидкої допомоги”, – каже винахідник, який, працюючи над проектом, консультується з військовими фахівцями.