Життя з мобільним

"Пошта" дізнавалася, як купити якісний мобільний телефон і куди звертатися, якщо він вийде з ладу

"Пошта" дізнавалася, як купити якісний мобільний телефон і куди звертатися, якщо він вийде з ладу

Нинішнє життя неможливо уявити без мобільних телефонів. Їхня поява спрощує наше життя: у будь-який час можна зв'язатися з абонентом і вирішити термінові питання.

Не влаштовує мобілка - обміняйте

Мобільних телефонів нині - на всі смаки та фінансові можливості. Та перед тим, як придбати мобілку, переконайтеся, що купуєте товар у надійних підприємців, котрі можуть гарантувати його якість. Як розповіла "Пошті" Оксана Кечур, головний спеціаліст управління у справах захисту прав споживачів, купуючи мобільні телефони, потрібно перевірити маркування. Бо відповідно до українського законодавства, будь-які радіоелектронні засоби, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону, підлягають обов'язковому маркуванню обліковими марками, а радіотелефони   стільникового зв'язку - подвійному маркуванню: захисними знаками й обліковими марками.

"Облікові марки наносять на нерозбірну частину телефону в місці, доступному для їх візуального огляду. Якщо розміри або тип виробу не дають змоги нанести облікові марки безпосередньо на  виріб (дрібні вироби, упаковані в групі й таке інше), їх наносять на гарантійний талон або на заводську упаковку. Якщо маркують телефони, облікові марки наносять на фірмову упаковку телефону поряд із заводською етикеткою, яка містить серійний номер (IMEI) телефону", - пояснює головний спеціаліст управління. 

Після перевірки маркування слід звернути увагу на укомплектованість товару, тобто чи є всі деталі, які зазначено у документації, а також інструкції для користування. Відповідно до чинного законодавства, інструкція повинна бути ви­кладена  українською мовою. І звісно, ретельно перевірте телефон. "Якщо людина купує телефон, то продавець зазвичай пропонує їй зробити пробний дзвінок, та кожен телефон записує наговорений час, - розповідає Оксана Дмитрівна. - А коли покупець захоче поміняти телефон, то продавець може заявити, що людина користувалася телефоном і поміняти його не можуть". Тож О. Кечур радить, щоб продавець зафіксував у документах хвилини розмови по телефону під час його купівлі. Відповідно до закону, споживач має право обміняти мобільний телефон на анало­гіч­ний у продавця, в якого він його придбав, якщо товар не підходить за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром чи покупець не може ним користуватися з інших причин. Обміняти можна впродовж 14 днів, не враховуючи дня ку­півлі. Та обміняти товар покупець має право тільки тоді, коли він ним не користувався, і якщо збережено його товарний вигляд, є пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, який споживач повинен обов'язково взяти під час придбання покупки.

Телефон на ремонті? Вам повинні
видати інший

Ще один важливий момент, на який варто звертати увагу під час купівлі телефону, - гарантійні документи. Як пояснила Оксана Дмитрівна, під час продажу товару, який  підлягає гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, продавець зобов'язаний у присутності споживача перевірити споживчі властивості товару, наявність експлуатаційних документів,  гарантійного талона та відривних талонів на гарантійне обслуговування, а також  поінформувати споживача про правила користування товаром.

Потрібно не тільки перевірити наявність гарантійного талона, але, що дуже важливо, заповнити відповідні розділи талона. Окрім того, продавець повинен поінформувати споживача про підприємства (майстерні), що здійснюють гарантійний ремонт.

Якщо протягом гарантійного терміну споживач виявив недоліки товару, то відповідно до законодавства, він має право на власний вибір вимагати: зменшення ціни товару або без­оплатного усунення недоліків  чи відшкодування витрат на усунення недоліків товару. У випадку з мобільними телефонами краще звернутися з вимогою про безкоштовний ремонт.

Якщо телефон поламався, споживач може звернутися або в сервісний центр, зазначений у гарантійному талоні, або безпосередньо за місцем придбання. "У магазинах дуже часто  відмовляють споживачам у прийнятті товару на ремонт, скеровуючи їх у сервісний центр. Та це неправильно, людина має право вибирати", - пояснює О. Кечур. Під час здачі телефону в ремонт насамперед треба уважно оформити всі документи. Зокрема, чітко сформулювати недолік товару, обумовити термін ремонту. Хоча, згідно із законодавством, він повинен становити 14 днів, проте в деяких випадках (наприклад, якщо немає запасних частин), термін може бути іншим, але обумовленим за згодою сторін. Працівник, який приймає товар для ремонту, повинен ретельно описати зовнішній вигляд телефону (подряпини, тріщини), тобто те, що можна відразу побачити, комплектність та видати відповідну квитанцію. Якщо ж сервісний центр не відремонтує телефон вчасно, то буде зобов'язаний виплачувати один відсоток вартості телефону за кожен день протермінування ремонтних робіт. 

Ще один важливий нюанс, про який у сервісних центрах воліють мовчати: телефон належить до групи товарів, з яких формують обмінний фонд. Тобто, якщо ви віддали свій телефон на ремонт, то можете вимагати, щоб на час ремонту вам надали інший телефон у користування. Для цього потрібно написати заяву.

Як розповіла Оксана Кечур, найчастіше споживачі звертаються в управління зі скаргами щодо якості мобільних телефонів або неналежного гарантійного  обслуговування. Правда, останнім часом скарг значно поменшало.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4655 / 1.59MB / SQL:{query_count}