Вшануймо чудотворну ікону!

До львівського храму святого Онуфрія привезуть образ Зарваницької Матері Божої, який перебуватиме там із 6 до 14 лютого

Ікона, через молитву до якої тисячі людей впродовж століть отримували заступництво, зцілення та допомогу Богоматері, буде виставлена для урочистого пошанування дев’ять днів. Кожного дня молінь перед чудотворним образом Зарваницької Матері Божої триватиме Дев’ятниця до Богородиці, сповіщає “Католицький оглядач”.

фото: mapio.net
“У цей святий Рік милосердя ми особливо наголошуємо на тому, що немає нічого неможливого для Божого милосердя. Марія любляче й терпеливо провадить нас до Бога, щоб ми могли розв’язати вузли гріхів нашої душі Його Батьківським милосердям. У молитві під час Дев’ятниці будемо просити Марію допомогти нам довіритися Божому милосердю і розв’язати вузли гріха, змінити наше життя. А Вона, як наша небесна Матір, за руку допровадить нас в обійми нашого Отця, Отця милосердя. Запрошуємо всіх взяти участь у Дев’ятниці до Богородиці, що розв’язує вузли, перед чудотворною іконою Зарваницької Божої Матері та в особистій молитві просити про потрібні Божі ласки для себе, своїх родин, а особливо для нашої України. Наша адреса: вул. Б. Хмельницького, 36”, йдеться на сайті  Монастиря святого Онуфрія у Львові.

Розпорядок на щодень

07.15 – Служба Божа за померлих. Панахида.
10.00 – Служба Божа. Молитви за звільнення від узалежнень та за зцілення хворих. Молебень і Дев’ятниця до Матері Божої.
17.15 – Вервиця.
17.30 – Вечірня.
18.15 – Служба Божа за здоров’я. Виставлення Найсвятіших Тайн. Молебень і Дев’ятниця до Матері Божої. Суплікація.

Розпорядок на неділі та свята

07.30 (у свята 7.15) – Служба Божа за померлих.
09.30 і 12.00 – Служба Божа.
17.15 – Вервиця
17.30 – Вечірня.
18.15 – Служба Божа за здоров’я. Виставлення Найсвятіших Тайн. Молебень і Дев’ятниця до Матері Божої. Суплікація.

Походження чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої

 
 фото: vk.volyn.ua
За переказами, після спустошення татарськими ордами Києва один монах, рятуючись втечею від нападників, потрапив у незнані місця над річкою Стрипа. Знеможений до краю, у молитві просив Богородицю, щоби взяла його під свою опіку. Умиротворений молитвою, заснув. Уві сні йому з’явилися Пречиста Діва Марія і два ангели з білими ліліями в руках. Чернець упав перед Богородицею на коліна, а вона усміхнувшись доторкнулася до нього омофором. Монах прокинувся у чарівній долині, оповитій густим лісом. Вражений красою місцевості, побачив над джерелом ікону Пресвятої Богородиці з Ісусом на руках, яка світилася. Чернець залишився там. Згодом збудував капличку, куди помістив ікону. Опісля тут звели церкву з монастирем. Село, що виникло біля цього святого місця, назвали Зарваницею. За переказами, ікона не раз зупиняла ворожі напади, а вода з джерела зцілювала калік і хворих. Стараннями пароха УГКЦ у Зарваниці отця Порфирія Мандичевського (посла до Галицького сейму) 1867 року відбулась урочиста коронація ікони. Папа Римський Пій IX надав їй відпустового значення. 1921 року художник Петро Холодний реставрував її та виготовив копію. Після Другої світової війни місцеві жителі переховували ікону, а 1988 року передали до зарваницького храму Пресвятої Трійці. Відтоді у Зарваниці відбуваються багатолюдні прощі. Нині на чудотворному місці – духовний центр із собором Зарваницької Матері Божої. Під час офіційного візиту в Україну в червні 2001 року Папа Римський Іван Павло ІІ помолився перед іконою в церкві святого Миколая на Аскольдовій могилі у Києві, куди святиню привезли з нагоди урочистості. Ще одну копію Божої Матері Зарваницької відтворив у Філадельфії (США) живописець Петро Андрусів. 1973 року її освятив Митрополит Йосиф Сліпий.

Молитва до Пресвятої Богородиці
в чудотворній іконі Зарваницькій

До місця уподоби Божого і Твого прийшов(-ла) відвідати Тебе, Мати милосердя. Дай мені, о Пречиста Діво, Царице неба і землі і Мати нашого краю, щоби оздоровлений (-на) побачив(-ла) велич Твоєї благодати. Твоє заступництво одержують змучені, до Тебе прибігають хворі і дістають полегші. Всі, що Тебе в молитвах славлять і Твого покрова шукають, дізнали ласк Твоїх. За їх прикладом і я, недостойний (-на) і грішний (-на), прибігаю до Тебе, Преблагословенна, в надії Твого милосердя і не виказаної Твоєї благодати. Поможи мені і заступи мене, негідного (-ну), перед престолом серця Твого Сина, відверни справедливий гнів за мої прогріхи, переміни в милосердя і в відпущення. Не дай мені погибати в гріхах моїх, але з джерела ласки Свого Непорочного Серця подай мені просячому (-ій) поміч тепер, а особливо в годину смерті. Амінь



коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4329 / 1.57MB / SQL:{query_count}