Ліга мільярдерів

Розкішний будинок у Лондоні останніми роками став обов'язковим атрибутом багатих людей всього світу, пише британський тижневик «The Sunday Times». Раніше лондонською нерухомістю ціною в десятки мільйонів фунтів обзавелися сталевий магнат Лакшмі Міттал і Роман Абрамович, тепер же стало відомо, що лондонський маєток таємно купив і уродженець Узбекистану, мільярдер Алішер Усманов.


Розкішний будинок у Лондоні останніми роками став обов'язковим атрибутом багатих людей всього світу, пише британський тижневик «The Sunday Times». Раніше лондонською нерухомістю ціною в десятки мільйонів фунтів обзавелися сталевий магнат Лакшмі Міттал і Роман Абрамович, тепер же стало відомо, що лондонський маєток таємно купив і уродженець Узбекистану, мільярдер Алішер Усманов.

Усманов заплатив 48 млн фунтів за Бічвуд - маєток в стилі англійського ампіру, розташований на ділянці площею 11 акрів в Північному Лондоні, повідомляє кореспондент видання Гелен Девіс. 54-річний Усманов посідає п'яте місце в списку британських мільярдерів, складеному газетою: за підрахунками, його статки становлять 5,73 млрд фунтів.
Раніше маєток належав катарському емірові Хамаду бен Халіфа аль-тані. Відповідно до кадастрових документів, Усманов придбав нерухомість через компанію, зареєстровану на острові Мен, в березні цього року. Ролло Гед, прес-секретар магната в Лондоні, відмовився коментувати інформацію.

Усманову також належать маєток у Підмосков'ї і вілла на Сардинії, нагадує Девіс, а 2004 року він придбав за 10 млн фунтів маєток у графстві Суррей - всього в 25 милях від Файнінг-гілл Романа Абрамовича.

Абрамович і Усманов знайомі з початку 1990-х років - у той час перша дружина Абрамовича, Ольга, працювала в компанії Усманова. У підприємців ніколи не було тісних ділових зв'язків, проте вони завжди підтримували контакти. Коли Усманову з’явилася нагода вкласти засоби в "Арсенал", він звернувся за порадою до власника "Челсі", і той схвалив таке вкладення грошей. В результаті мільярдер придбав 14,58% акцій клубу, а через місяць збільшив свою частку до 23%, ставши другим найбільшим акціонером.

З того часу, як в кінці 1990-х Абрамович купив першу квартиру в Лондоні, нерухомість в британській столиці стала обов'язковим атрибутом російських олігархів, розповідає «The Sunday Times». Алішер Усманов підшукував собі гідне житло в місті протягом двох років.
Коли в січні минулого року «Бічвуд» був виставлений на продаж за 65 млн фунтів, він став найдорожчим приватним будинком в Лондоні. Інформації про цей об'єкт украй мало - з дороги його не видно, а в пресі з’явилася лише одна фотографія маєтку. Відомо, що будинок побудований 1840 року за проектом архітектора Джорджа Бесеві, який також брав участь в проектуванні площі Белгрейв-сквер в Лондоні.

Статки колишнього власника маєтку, катарського еміра, оцінюються журналом «Forbes» в 1 млрд доларів. Він придбав будинок в 1970-х роках у сім'ї короля Саудівської Аравії. Установ, напевно, перебудує будівлю зсередини відповідно до стандартів XXI століття. Поки ж будинок "шикарний, але застарілий", розповів один з небагатьох експертів з нерухомості, що побували всередині.

І хоча Усманов заплатив 48 млн фунтів, значно менше поставленої спочатку ціни, куплений ним маєток все одно виявився одним з найдорожчих об'єктів нерухомості в Лондоні. Чотири роки тому багатій Британії Лакшмі Міттал заплатив рекордні 57 млн фунтів за будинок в центрі столиці. У лютому цей рекорд побила підприємниця з України Олена Франчук - вона придбала будинок в Кенсингтоні за 80 млн.

За словами фахівців, власникам найдорожчих будинків Лондона нерідко приходять запити від осіб, зацікавлених в покупці цієї нерухомості, навіть якщо вона не виставлялася на продаж. Як писала раніше «The Sunday Times», мультимільярдер Джон Гант, власник агентства нерухомості «Foxtons», недавно відхилив прохання сина Лакшмі Міттала про купівлю будинку, який є власністю самого Ганта, більш ніж за 100 млн фунтів.
"Лондон - столиця столиць, - цитує газета Тревора Абрагамсона, директоа фірми з торгівлі нерухомістю «Glentree Estates». - Прем'єр-міністри, монархи, султани й іноземні бізнесмени вважають його своїм другою батьківщиною. Тому всі вони хочуть мати тут власність, яка б була символом їхньої могутності й успіху". "Раніше яхта завдовжки  100 футів вважалася великою, а сьогодні навіть 200-футова є не вражає, - додає він. - Ці люди витрачають по 30-50 млн фунтів на яхту, то чом би їм не витратити 50 млн на будинок?"

П'ятірка найбагатших людей Великобританії

Перше місце в списку багачів від «The Sunday Times» займає 57-річний Лакшмі Міттал - статки його сім'ї оцінюються у 27,7 млрд фунтів. Чотири роки тому сталевий магнат індійського походження встановив світовий рекорд, заплативши 57 млн фунтів шефові "Формули-1" Берні Екклстоуну за будинок у Лондоні.
 
Друге місце посідає 41-річний Роман Абрамович, власник "Челсі". Російський олігарх, як повідомлялося раніше, має намір реконструювати два будинки на Лоундес-сквер, об'єднавши ці володіння. За словами експертів, в результаті вартість може вартувати 150 млн фунтів.
Третє місце в почесному списку займає герцог Вестмінстерський – багатий представник британського будівельного бізнесу. Йому належать маєтки в Шотландії, Ланкаширі і Лондоні. Живе він в Ітон-голлі, в графстві Чешир, пише видання.

На четвертому місці - індійські брати Шрі-Ланки і Гопі Хиндуджа. Їхні статки становлять 6,2 млрд футів, і зараз вони будують палац на перехресті вулиць Карлтон-гауз-терас і Молл.
Алішер Установ посідає п'яте місце в списку мільярдерів, за версією газети.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.6207 / 1.59MB / SQL:{query_count}