Церкві довіряють найбільше

Згідно із соцопитуванням, найбільшу довіру серед українців має Церква та волонтери, найменшу – опозиція, уряд, Верховна Рада та російські ЗМІ

Київський міжнародний інститут соціології провів власне опитування громадської думки “Омнібус”. Знідно з його результатами, Церква утримує позиції лідера довіри українців – 58,8%, а 18,4% їй не довіряють. Причому їй більше довіряють люди старшого віку (68,5%), аніж молодше покоління (51%), а також ті, що здобули середню освіту, повідомляє РІСУ.
У той же час волонтери мають найбільший баланс довіри, оскільки їм довіряють 57,6% населення, а не довіряють 13,5%. Значно менший, та все ж позитивний баланс довіри мають громадські організації, укріплюючи свої позиції порівняно з минулими роками: довіряють 34,5%, не довіряють 21%.
Вітчизняні ЗМІ, яким довіряють 32,3%, втратили у довірі порівняно з 2014 роком, і баланс довіри до них перейшов у негативний. Їм порівняно більше схильні довіряти представники старшого покоління та люди із середньою освітою. Аутсайдерські позиції й далі займають російські ЗМІ – відсоток довіри до них найменший, а баланс довіри-недовіри негативний у всіх регіонах: 4% довіряють, 77,6% не довіряють.
Дещо менше половини населення (45,3%) довіряють Збройним силам України, однак баланс довіри до них порівняно з вереснем 2014 року знизився, оскільки довіра до ЗСУ впала в усіх регіонах, особливо у Західному та Східному. Інші органи безпеки та правопорядку мають негативний баланс довіри-недовіри, патрульна поліція – дещо більшу довіру серед населення, аніж СБУ та Національна поліція. Баланс довіри-недовіри до останньої з переходом від міліції до поліції зріс на 3%. Інші опитування КМІСу, проведені в містах, де вже функціонує патрульна поліція, показують, що серед населення переважає нейтрально-позитивне ставлення до неї та до перших результатів її діяльності.
Владні інститути (уряд та ВРУ) викликають найменше довіри у населення та мають дуже низький баланс довіри й недовіри. При цьому баланс довіри-недовіри до уряду України порівняно з вереснем 2014 року знизився більш ніж на 40%, перевершивши негативний показник 2012 року за часів уряду Азарова.
Президент має дещо вищий, аніж опозиція, але так само негативний баланс довіри-недовіри. За час президентства баланс довіри-недовіри до Петра Порошенка різко знизився, буквально помінявши полюси: зі 44 % у 2014-ому до -48% наприкінці 2015 року. Порівняно з іншими регіонами опозиції на півдні довіряють дещо більше, хоча баланс довіри-недовіри до неї там також негативний. Дещо меншу довіру гаранту виявили представники вікової групи 18 – 49 років та респонденти із середньою спеціальною та вищою освітою. А тих, що довіряють опозиції, серед старшого покоління вдвічі більше, аніж серед молодшого.
Опитування проводили в 110 населених пунктах (PSU) у всіх областях України, крім Автономної Республіки Крим, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Методом інтерв’ю опитали 2022 респондентів. 

джерело: risu.org.ua
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5013 / 1.54MB / SQL:{query_count}