Люди і події 2015. Суспільство

.

Ноу-хау року.

З 10 вересня офіційно оформити стосунки стало простіше – можна подати заяву про реєстрацію шлюбу онлайн у десяти РАЦСах Львівщини, а саме у Львівському міському, Франківському, Галицькому, Залізничному, Шевченківському і Личаківському відділах державної реєстрації актів цивільного стану у Львові та в Дрогобичі, Самборі, Стрию і Трускавці. Така заява може містити прохання не лише про реєстрацію шлюбу, а й про його розірвання на підставі судового рішення (якщо подружжя не має дітей) за спільною згодою; зміну прізвища; повторну видачу свідоцтва про реєстрацію акта цивільного стану; надання витягу з реєстру; внесення змін до актового запису. 

В день, коли надійшла заява, працівник відділу РАЦСу дає відповідь, у якій зазначає дату отримання свідоцтва про шлюб. Як повідомив “Пошту” начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський, з жовтня цією послугою в області вже скористалося понад 400 осіб, ще понад 70 зареєстрували дітей. 

Розумники року

У Львові – найбільша кількість випускників, які здобули максимальні бали на ЗНО-2015 із двох предметів (11 із 50-ти по всій Україні). Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ ім. І. Франка – єдиний навчальний заклад Львова, що виховав аж трьох випускників, які отримали по 400 балів. До рейтингу найкращих шкіл України, за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури, ввійшли 14 шкіл Львова! Зокрема, 17 випускників, які проходили ЗНО, набрали по 200 балів із двох предметів. 

Це найбільша кількість за всі роки оцінювання якості освіти учнів. Окрім цього, Львівська область посіла перше місце серед інших областей України щодо найвищого прохідного бала вступників! А перемогу в номінації найрозумніша дитина здобув львів’янин Артем Янчак. У його активі – перемога в інтелектуальній грі “Найрозумніший”, перші місця у других етапах всеукраїнських олімпіад та багато інших успіхів.

Оказія року

Безкоштовні підручники для учнів четвертих і сьомих класів обіцяли ціле літо. Посадовці від освіти наввипередки на всіх рівнях регулярно повідомляли про можливість їх отримання, проте від початку навчального року батьки купували підручники за свої гроші. Підручники повинні були співфінансувати з урядом місцеві бюджети. 50% коштів на друк підручників для учнів четвертих і сьомих класів уряду вдалося виділити за рахунок скорочення видатків на утримання депутатського корпусу та Секретаріату Кабміну.

Інші витрати на друк шкільних підручників повинні були профінансувати обласні бюджети. Тому вони мали бути безкоштовними! Проте підручники ці з’явилися щойно в… грудні. Наразі Львівщина отримала понад 72 тисячі примірників із запланованих 371 816, інформує прес-служба ЛОДА. Згідно з планом міністерства, наша область повинна отримати 150 890 підручників для учнів четвертих класів і 220 926 – для сьомих. 

Креатив  року

Одразу дві потужні ініціативи потрапили у об’єктив “Пошти” – “Чудо-восьминіжки” для недоношених дітей і “Розфарбуй лікарню!”. Наприкінці листопада волонтери запросили всіх охочих вив’язати спеціальні іграшки для недоношених малюків у реанімації, аби замінити їм зв’язок із мамою. 

А щоб і стіни лікували, ще одні волонтери розмальовують приміщення дитячих медзакладів Львова у рамках проекту “Розфарбуй лікарню!”. Автор ініціативи – львів’янка Ірина Снітинська. Стартував пілотний проект, створені ініціативні групи, які працюватимуть у дитячих відділеннях лікарень. Найперше відповідна робота розпочалася у ОХМАТДИТі та міській дитячій лікарні на вул. Орлика. Наступні – окремі відділення “чорнобильської” та інфекційної лікарень (дитячі відділення). Наразі робота там ще не розпочалася – білять стіни, а розмальовувати їх будуть наступного року.

Ініціатива року

Незрячі львів’яни проводили майстер-класи зі створення книг у форматі DAISY по всій Україні. Упродовж року “Пошта” повідомляла про здобутки волонтерів, які презентували майстер-класи зі створення видань у спеціальному форматі на Київщині, Чернігівщині, Житомирщині, Волині, Івано-Франківщині, Чернівеччині, Хмельниччині, а також у Запорізькій, Дніпропетровській, Кіровоградській і Черкаській областях.

Ідейний натхненник проекту – керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб із особливими потребами Львівської політехніки Оксана Потимко. Вона пояснює, що DAISY-формат є альтернативою рельєфно-крапковій книзі, брак якої в Україні очевидний. Створити книгу в такому форматі може кожен – потрібні лише певні навички і програми. Такі книги мають функцію навігації, внаслідок чого пошук потрібного розділу, параграфа, сторінки тощо в аудіокнизі здійснюється миттєво.

Інновація року 

Із середини вересня у 103 школах Львова запрацювали шахові гуртки, в яких діти безкоштовно вчаться гри у шахи. Гуртки створені згідно з Програмою розвитку шахів у середніх загальноосвітніх закладах м. Львова на 2015 – 2016 рр. 
Її розробили міські управління освіти, молоді, сім’ї та спорту спільно з Львівською обласною шаховою федерацією. 

Після тріумфу шахової королеви Марії Музичук  (у квітні вона виборола перемогу та звання чемпіонки світу з шахів серед жінок, завдяки чому Львів отримав можливість приймати фінал жіночого шахового чемпіонату світу–2016) місто буквально здійснило прорив у цьому виді спорту, витративши майже півмільйона на шахи: закупили все необхідне – по 118 (за кількістю шкіл у місті) демонстраційних шахових дощок, комплектів для гри в шахи, а також навчально-методичну літературу. “Є пряма залежність між успішністю та вмінням грати в шахи. Тож будемо сприяти розвиткові шахів”, – каже міський голова Львова. Загалом зараз відвідують шахові гуртки 3405 маленьких львів’ян. 
Фото: архів Пошти, hh.com.ua,   funforkids.ru, Мар’яна Возниця, i.huffpost.com, chessgeeks.com.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4724 / 1.59MB / SQL:{query_count}