Влітку 1994-го абітурієнти, які виявили бажання навчатись у відновленій Львівській богословській академії, не знали, подавши документи, де складатимуть вступні випробування, як і де навчатимуться. Навчальний рік на єдиному тоді філософсько-богословському факультеті розпочали близько 40 студентів на світському відділенні у невеличкому приміщенні, де до того був дитячий садочок. Ще близько двох десятків навчалося на семінарійному відділенні у місті Рудно. Не було викладачів, підручників і навчальних програм. Ніхто не знав, яким буде диплом і де його можна буде застосувати.
Про це згадували у вівторок, 8 грудня, у День пам’яті папи Климента під час урочистостей з нагоди акредитації Римським Апостольським Престолом богословського факультету Українського католицького університету.
Але були люди, які вірили в цю справу, і було Благословення… Нелегко, але поступово все налагоджувалося: визнання бакалаврської програми у Ватикані і в Україні, ліценціату, як результат – богословський факультет УКУ отримав міжнародну акредитацію на повний цикл богословських студій (бакалаврат – ліценціат – докторат). Уже з лютого 2016-го в УКУ запрацює докторська програма, де молоді амбітні люди зможуть продовжити своє навчання та здобути ступінь доктора богослов’я. Ідеться не лише про змогу здобувати повноцінну і визнану в усьому католицькому світі богословську освіту в Україні без обов’язкового виїзду на закордонні студії, а й про відродження богослов’я як академічної дисципліни.

“Богословський факультет має свій простір академічної свободи і пошуку істини. Це простір спілкування, зустрічей, думок та досвідів. Він має єдину мету – пізнання істини, якою є воплочене Боже Слово – Ісус Христос. Найважливішою навчальною аудиторією такого закладу є Божий храм. У ньому знаходиться найвища катедра навчання, де Бог звіщає свою істину”, – сказав у проповіді Блаженніший Святослав, глава УГКЦ, який свого часу викладав у цьому навчальному закладі. Пізніше, під час урочистої академії, Патріарх зазначив, що це визнання є великим кредитом довіри, проте він певен, що цей кредит буде повернуто з відсотками.
“Надана нам акредитація – щойно початок. Ми не можемо в дусі наших батьків і матерів у вірі себе жаліти, бо нас чекає велика Україна! Сьогодні вся країна чекає нашої Церкви! – наголосив президент УКУ владика Борис Ґудзяк. – Сьогодні кожен українець прагне гідності. Як ми бачили на Майдані, гідність – не конституційне, а Боже питання. Тож саме викладачі та студенти богословського факультету покликані пояснювати Боже поняття гідності, оспівувати це словом, мистецтвом, поезією, перекладами, місіями та комунікаціями”.